Sağlık

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Yoğurt Kürü

yogurt kuru

Fazla kilolarımız yaz aylarında moralimizi daha fazla bozuyor olsa da her insanın doğasında yaz kış zayıf ve fit bir görünüme sahip olma isteği vardır. Bu istek bazı kişileri spora, bazı kişileri zayıflama ilaçları almaya, bazılarını da depresyona itmektedir.

Kış aylarında çok fazla sosyal ortama girilmemesi, giyilen kıyafetlerin fazlalıkları kamufle ediyor olması kilo problemini görmezden gelmemize neden olmaktadır. Ancak zayıflamak için verilen mücadele herkes için farklılık göstermektedir. 5 kilo fazlası olan bir kişi ile 15 kilo fazlası olan bir kişin izlemesi gereken yol aynı olsa da başarıya ulaşacakları süre aynı değildir. Bu makalemizde bir haftada 10 kilo verdiren yoğurt kürü tarifini sizlerle paylaşacağız.

Mucize bir şekilde özellikle de yağ yakma özelliği bulunan yoğurt kürü ile zayıflamak isteyen okuyucularımıza şu hatırlatmayı yapmakta fayda olacaktır. Tek başına hiçbir uygulama zayıflamak için yeterli değildir. Gün içerisinde aşırı derecede şekerli, tuzlu, karbonhidratlı gıdaları tüketmek,abur cubur diye tabir edilen paketli gıdaları ve gazlı içecekleri bol bol tüketerek  zayıflama konusunda  mucize bir etki gösteren hiçbir yöntem yoktur.  Vermeniz gereken kilo miktarı 5 kilodan fazla ise mutlaka uyulması gereken kurallar vardır. Bu kuralları zayıflamak için en etkili yöntemler nelerdir? başlığı altında toplamak gerekir.

Zayıflamak için neler yapılmalıdır

Kalori hesabı yaparak bir beslenme düzeni oluşturuluyorsa mutlaka gün içerisinde ne kadar kalori almanız gerektiğine bir diyetisyen eşliğinde karar verilmelidir. Günlük kalori sınırlamasına dikkat etmek her zaman mümkün olmadığı için beslenme düzeninde köklü bir değişiklik yapılması daha etkili bir yöntemdir.

Her öğünde 4 dilim ekmek yiyorsanız bu miktarı her öğünde bir dilim olacak şekilde yavaş yavaş azaltılmalıdır. Mümkünse ekmek tüketimini sıfıra indirmek, bunu başaramıyorsanız en azından gün içinde en fazla üç dört dilim ekmek tüketilmesi zayıflamak için neler yapılmalıdır? konu başlığımızın birinci ve en önemli altın kuralıdır.

Artık herkes tarafından bilinen ancak uygulamanın oldukça zor olduğu şekerli, gazlı içeceklerden, paketlenmiş katkı maddesi içeren gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak gerekmektedir.

Vücudun su toplayıp ödem yapması da fazla kilolu olmayı tetiklemektedir. Ödem, ellerde ve ayaklarda oluşan şişlik olarak ifade edilir. Ödem oluşumunun önüne geçmek için gün içerisinde en az 2,5 litre su içilmelidir.

Akşam yemeğini en geç saat sekize kadar yemek ve ertesi sabah saat 10 a kadar kesinlikle su, şekersiz olmak kaydıyla çay ve kahve dışında hiç bir şey yenilmemelidir. Akşam yemeğinden sonra ertesi sabah kahvaltıya kadar en az 14 saat yemeyi bırakmak zayıflamanızı oldukça hızlandıracaktır.

Yukarıda yazılı olan kuralları yerine getirerek birde günde bir saat tempolu bir şekilde egzersiz yada yürüyüş yapan sağlıklı bir kişinin zayıflamaması için önünde hiçbir engel yoktur. Bütün bunların yanı sıra gece yatmadan bir saat önce haftada bir kilo verdiren yoğurt kürünü uygulayarak çok daha kısa sürede istenilen fit görünüme sahip olabilirsiniz.

Yoğurt kürü tarifi

  • Bir kase yoğurt
  • Bir çay kaşığı toz zencefil
  • Bir çay kaşığı toz zerdeçal
  • Bir çay kaşığı kırmızı pul biber

Bütün bu malzemeleri karıştırıp gece yatmadan bir saat önce aç karnına yenilmesi gerekir.  Yoğurdun tok tutma özelliği, zencefil, zerdeçal, tarçın ve pul biberin yağ yakıcı etkisi birleşince çok daha kısa bir sürede fazla kilolardan ve yağlardan kurtulmak mümkün olacaktır. Bu kür zayıflamayı çok olumlu bir şekilde desteklemektedir. Beslenme şeklinizi değiştirmeden bu kürde mucize bir etki göstermesini beklemek çok yanlıştır.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*