Otomobil

2021 Seat Leon Sürpriz Bir Tasarımla Tanıtıldı

2020 Seat Leon, 2021 Seat Leon Sürpriz Bir Tasarımla Tanıtıldı

Otomobil tutkunları tarafından merakla beklenen 2021 Seat Leon, beklenenden farklı bir tasarımla tanıtıma sunuldu. Yıllardır alışkanlık haline gelmiş Leon tasarımı bu sefer çok farklı çizgiler ile müşterilere hitap ediyor. Klasik Leon tasarımında küçük çizgiler ve golf gibi araçlardan bildiğimiz hatchback duruşu kullanılırken, yeni tasarımda daha yatay çizgilere yer verilmiş. Dürüst olmak gerekirse yatay çizgiler Leon’u çok farklı bir otomobile çevirmiş durumda.

2020 Seat Leon, 2021 Seat Leon Sürpriz Bir Tasarımla Tanıtıldı

2021 Seat Leon Fiyatları Sorusunu Siz Sormadan Cevaplayalım

Fiyatlara gelecek olursak, Seat Leon 2019 ve 2021 fiyat listesi ile benzer hazırlanacağı düşünülüyor. Örneğin 2021 fiyatlarında, Style TSI modeli 139.000 TL iken, Style EcoTSI modeli ise 160.000 TL olarak fiyatlandırılmış. 2021 Seat Leon modelinin fiyatları ise muhtemelen bu fiyatların biraz daha üstünde olacaktır. Kısaca Leon, geçmişte 139 bin TL ile 190 bin TL arasında fiyatlandırılmış durumda. Yeni modellerinde ise biraz yüksek fiyatlandırılma yapılabilir. Seat markası yeni modelinde nasıl bir fiyat politikası izleyecek? Büyük bir merak konusu…

2020 Seat Leon, 2021 Seat Leon Sürpriz Bir Tasarımla Tanıtıldı

2020 Seat Leonda Neler Değişti?

Tamamen yenilenmiş olan Seat Leon, çok keskin hatlara ve yatay çizgilere sahip. Tasarımıyla özellikle Asya otomobillerini andıran bu otomobil, bu sefer oldukça cüretkar tasarlanmış. Öncelikle fotoğrafa baktığınızda aracın uzunluğunu fark etmişsinizdir. Yeni Seat Leon modeli eski tasarımına göre 86 mm daha uzun bir tasarıma sahip. Uzunlukta artan değer ise 16 mm genişlikten 3 mm ise yükseklikten azalmış durumda. Aracın bagaj kapasitesi ise eski modelde olduğu gibi 380 litre olarak üretilmiş.

2020 Seat Leon, 2021 Seat Leon Sürpriz Bir Tasarımla Tanıtıldı

Yeni Seat Leon, İç Tasarımda Golf ile Oldukça Benzer

Yeni tasarımda göze çarpan aslında sadece dış tasarım da değil. İç tasarımda da büyük bir değişikliğe giden Seat firması, Golf 3 ile aynı adımları izlemiş. Kısaca hatırlatmak gerekirse Golf yeni modelinde büyük bir değişikliğe gitmiş, iç ve dış tasarımı tamamen yenilemişti. İşte Seat markası da VAG grubu çatısı altında olduğu için aynı yolu izlemiş. Yeni tasarım sayesinde iç kısım, konsol kısmı dahil olmak üzere daha yenilikçi ve daha Premium bir görünüm kazanmış.

2020 Seat Leon, 2021 Seat Leon Sürpriz Bir Tasarımla Tanıtıldı

Yeni Seat Leon, Hybrid Motor ile Geliyor

2020 Seat Leon modeli için devrim niteliğinde bir özellik daha mevcut. Çünkü artık Leon modelleri arasında bulunan TSI seçeneği Hybrid olarak da anılabilecek. Yeni modellerde plug-in hybrid olarak tabir edilen sistem kullanılacak. Plug-in hybrid ise şarj edilebilen hybrid sistemi olarak tanımlanabilir. 1.4 TSI modellerinde kullanılacak hybrid özelliği ile 13 kwh bataryalar ile 201 HP güç sağlanabilecek. Son olarak bu ünitenin sadece elektrik kullanımında saatte 60 km mesafe sunabildiğini belirtmekte fayda var.

2020 Seat Leon Hangi Özellikleri Sunuyor?

Leon modelinin hangi özellikleri sunacağı aslında büyük bir merak konusu. Özellikle son dönemde otomobil teknolojileri iyice gelişmişken araçlar da karşımıza yeni özellikler ile çıkabiliyorlar. İşte bu özelliklerden bazıları bu otomobilde de yer alacak. Yeni Leon modelinde Hız Sabitleme, Şaşe Kontrol Sistemi, Acil Uyarı Sistemi 3.0, Sürüş Asistanı şeklinde özellikler de mevcut. Zira son dönemlerde yaşanan kazalardan sonra Acil uyarı sistemi, Sürüş asistanı gibi özelliklerin önemi artmış durumda. Seat firması da bunların farkında olmalı ki bu özellikleri eklemeyi ihmal etmemiş.

2020 Seat Leon Hangi Motor Çeşitleri ile Gelecek?

Leon modelinin yeni versiyonunda motorlardan sadece birisi sürpriz değişim geçirmiş. Şöyle ki  1.4 TSI modeli artık plug-in hybrid olarak da anılabilecek. Yani hem benzinli hem elektrikli olan bu motor dışarıdan şarj edilebilecek. Sadece elektrik baz alındığında 60 km menzile sahip motor, 201 HP güç üretebilecek. 2020 Seat Leon modelinin benzinli motorları 1.0 TSI, 1.5 TSI ve 2.0 TSI olarak gösteriliyor. Bu motorların yanında Golf modelinde kullanılan eTSI motoru, Leon’un 1.5 litrelik motoruyla kombine edilmiş. Gücü 148 beygir olan bu motor yine bir alternatif olarak düşünülmüş. Bu motorun yanında ise yine bir başka hybrid motor yer alıyor. Bu bahsettiğimiz hybrid motoru ise 1.0 TSI ve 110 beygir gücüne sahip olacak şekilde planlanmış.

Yeni Seat Leon İç Tasarımı

Bir Yorum Yap