Ramazan

A101 Ramazan Kolisi 2022 Fiyatları

A101 Ramazan Kolisi 2022 Fiyatları

Ramazan ayı kendine özgü yapısıyla heyecanla beklenen aylardan biridir ve bu ayda manevi duyguların yoğun olarak yaşanması söz konusudur. Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim’in indirilmiş olmasından dolayı tüm Müslümanlar bu ayı ibadet ederek geçirirler. Oruç tutmak da bu yüzden önemsenir. Oruç tutanların sahur vakitlerinde ve iftar saatlerinde daha ihtimamlı olduğu görülürken çeşitli yemekler ve tatlılarla sofralar donatılır. Bundan dolayı da yardımlaşma gereksinimine bağlı olarak Ramazan kolileri önemli hale gelir. Tek tek alınıp hazırlanması zor olması nedeni ile de marketler müşterileri için bu konuda hazırlanmış olan erzak kolilerini satışa sunarlar. Koliler hazırlanırken en temel ihtiyaçlar dikkate alınır ve çeşitli türde erzaklara kolilerde yer verilir. Marketlerin hazırladığı erzak kolileri kendi sattıkları ürünler arasından seçilen malzemelerden oluşur. Bu malzemeler gerek yemek yapılacağı zaman gerekse kahvaltılık çeşitleri ile birçok insanın sevinmesine neden olur. Marketlerin hazırladığı koliler çeşitli fiyat aralığında olurken her koli birbirinden farklı olmaktadır. Bundan dolayı da merak edilenler arasında A101 Ramazan Kolisi 2022 Fiyatları gelmektedir. A 101 tarafından hazırlanan Ramazan kolisi fiyatı 119.50 TL’dir. Her market kendine özgü ürünlere yer verdiği Ramazan kolilerini satışa sunarken farklı fiyat seçenekleri ve ürün türlerini kullanırlar.

İlginizi çekebilir: Bim Ramazan Kolisi 2022 Fiyatları

A101 Ramazan Kolisi İçindekiler

Ramazan ayında marketler tarafından hazırlanan erzak kolileri birçok kişi tarafından merakla beklenirken her market kendine özgü ürünleri ile bu paketleri hazırlar. Bundan dolayı da ürün çeşitleri ve fiyatlarında farklılık oluşur. A101 Ramazan Kolisi 2022 Fiyatları bu yıl için belirlenirken her yıl bu fiyatlarda bir değişiklik olmaktadır. Ürün fiyatlarında yaşanan artışa bağlı olarak her sene hazırlanan Ramazan kolileri farklı fiyatlarla satışa sunulur. Kolilerin içerisinde yer alan malzemelerde de farklılıklar oluşabilirken bu yılki A101 Ramazan kolisi aşağıdaki ürünlerden oluşmaktadır:

 • Koçbaşı Marka Nohut 1kg
 • Vera Marka 1 LT Ayçiçek Yağı
 • OVADAN Marka Osmancık Pirinci
 • Kırmızı Mecimek 1kg
 • Pilavlık Bulgur 1kg Yöremce Marka
 • Doğuş Domates Salçası
 • 2 Paket Makarna
 • Hazır Çorba
 • Yeşil Zeytin
 • Sade Helva Hun Marka ½ kg
 • Çokokrem Kakaolu Fındık Kreması
 • Türk Kahvesi
 • Billur Tuz
 • Kakaolu Puding
 • Pul Biber. Nane, Karabiber

A 101 Ramazan Kolisinde Neler Var ?

Ramazan ayının yaklaşmasından dolayı marketlerde Ramazan kolileri de yerini almaya başlarken her market kendine özgü fiyat seçenekleri ile hizmet vermektedir. A101 Ramazan Kolisi 2022 Fiyatları da bu nedenle merak edilenler arasında yer alır ve bir kolinin fiyatı 119.50 TL’dir. Ramazan kolisinde yer alan ürünler nohut, pirinç ve yağ gibi en temel gıdaların yanı sıra salça ve tuz gibi malzemelerden oluşur. Bunun yanı sıra zeytin, kahve, puding gibi malzemelerle de kolinin çeşitlendirildiği görülmektedir. Kolilerde yer alan erzaklar temel gıdalar arasından seçilirken bunun yanı sıra fındık kreması ya da helva gibi tatlı malzemeler de paketlerde yer alır.

Kolilerin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak amacı ile hazırlanmış olması nedeni ile Ramazan boyunca oluşabilecek gereksinimler dikkate alınır. Bundan dolayı da en temel gıdalar özellikle paketlerde yer bulur. Paketlerin fiyatının artması durumunda da içeriğinde bir artıştan söz etmek mümkündür. Bundan dolayı da bazı marketler birkaç fiyat aralığında Ramazan kolisi yapmayı uygun bulurlar. Bu sayede her bütçeye uygun koli türü ile karşılaşmak mümkün olur. Ramazan ayı yardımlaşma ve birlik duygusunun yoğun olarak hissedildiği bir aydır ve Müslümanlar açısından özel bir öneme sahiptir. Bundan doalyı da Ramazan kolileri birçok kişi tarafından satın alınan ürünler arasında yer alır.

İlginizi çekebilir: Vodafone Ramazan Kampanyası 2022

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*