Eğitim Haberleri

A3 Boyutu , A3 Boyutları , A3 Kağıdı Boyutları

a3 boyutu a3 boyutlari a3 kagidi boyutlari 12508

Bir A3 kağıt parçası 297 × 420 mm veya 11,7 × 16,5 inç boyutundadır. Yarıya kesmek iki adet A4 kağıt sayfası oluşturacaktır. Bir A3 kağıt parçası, bir C3 zarfına sığacaktır. İkiye katlandığında bir C4 zarfa sığar. A3, A serisinin bir parçasıdır ve ISO 216 uluslararası kağıt boyutu standardı tarafından tanımlanır.

A3’mü Büyüktür A4’mü Büyüktür ?

Baskı, zaman zaman hafife almaktan suçlu olabileceğimiz bir şeydir. Ancak ara sıra standart A4, tek sayfalık Word belgeniz olmayan çok özel bir şey yazdırmamız gerekecek.
Bu genellikle, her zaman ‘A3, A4’ten daha büyük mü?’ gibi soruları gündeme getiren farklı boyutta kağıt kullanmayı içerir.

En büyük boyutların en küçük sayı olduğu ters ölçekte çalışan kağıt boyutlarıyla, bunun neden kafa karıştırıcı olabileceğini görebilirsiniz.

Devam eden bu sorularda size yardımcı olmak için bazı yaygın kağıt boyutlarını, nasıl göründüklerini ve nasıl kullanıldıklarını inceleyeceğiz.

Kaç farklı boyut var?


Kağıt sadece farklı boyutlarda değil, aynı zamanda sınıflarda da gelir. Aşağıda, çoğumuzun günlük olarak kullandığı A sınıfı özetlenmektedir. A sınıfı kağıt, doğru oranlara sahip kağıt olarak tanımlanır, yani bir sonraki en küçük boyutu oluşturmak için mükemmel şekilde ikiye katlanabilir.

İlgili: A4 Boyutu

kagit boyutlari teknobilgi
A3 Boyutu , A3 Boyutları , A3 Kağıdı Boyutları 3

A3 Kağıt Boyutları


İş yerinde veya okulda karşılaşacağınız bir kağıt türü olan A3 kağıt boyutu 297 x 420 mm’dir, bu boyut bir tabloid gazetesine benzer ancak orantıları biraz farklıdır. Etraftaki en popüler kağıt boyutlarından biri olan bu, posterler, planlar, çizelgeler ve sunumlar için olma eğilimindedir. Ev kullanımı için uygun bir kağıt boyutu olmasa da, birçok iş amaçlı akıllı mürekkep püskürtmeli yazıcı, A3 baskı özelliği sunar, hatta bazıları bunu A4 boyutlu bir makineden bile sunar!

Bir Yorum Yap