Nasıl Yapılır

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Saçlar bir kadının en önemli aksesuarlarından biridir, onun sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması her kadının isteyeceği bir durumdur. Kişisel zevklere bağlı olarak renk tercihleri değişebilmekte ve saç boyanacağı zaman farklı renk seçenekleri kadınlar için söz konusu olabilmektedir. Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ? Merak ettiğiniz bir konudur ve her cilt tonu için uygun saç rengi farklıdır Bazı ciltlerde sarı bazı ciltlerde siyah renk tonları daha uygun durabilirken bazı cilt tonları için kumral saç renkleri daha estetik bir görüntü yaratabilmektedir.

Hazır olarak satın aldığınız boyaların standart renklerde olması ya da uygulayacağınız olan saçın ana rengi üzerinde boyanın ardından farklı bir tonun ortaya çıkması istediğiniz kumral saçın elde etmesini güçleştirmektedir. Bundan dolayı da açık kumral saç renginin elde edilişi sırasında boyaların karıştırılması gerekli olabilmektedir. Koyu tonlu saçlarda ilk uygulamada beklenen sonuç elde edilemese de birkaç uygulamadan sonra beklenen etki yakalanabilmektedir.

Açık Kumral Saç Renkleri

Açık kumral renk elde edileceği zaman boya, siyah ya da kızıl tonlarında bir saça uygulanacaksa ilk seferde beklenen etkiyi yakalamak oldukça zordur. Bu tonun yakalanabilmesi için birkaç kez boyama işlemi gerekli olabilmektedir. Özellikle koyu bir saça uygulayacağınız olan açık kumral renk ilk boyamada tutmayacaktır. Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ? Sorusu bu durumda merak ettiğiniz bir konudur. Bazı saçlar koyu kahve rengi, bakır kızılı ya da karamel gibi tonlarda olabilmektedir.

Açık kumral bir boya bu tondaki saçlar üzerinde de ilk uygulamada istenilen sonucu vermez. Öncelikle mevcut saç tonunun birkaç sefer boyanarak kademeli olarak açılmaya çalışılması gerekecektir. Açık kumral saç rengi sarının koyu tonlarından biridir ve bu tonun daha çok buğday renk ten yapısına sahip olan kadınlarda iyi durur. Açık kumral renk doğala yakın bir ton olduğu için uygulandığı saçta da doğal bir etki yakalaması oldukça mümkündür bundan dolayı da pek çok kadının sıklıkla tercih ettiği renkler arasında yer alırken bu rengin ilk anda elde edilebilmesi biraz zor.

Kumral Saç Boyası Karışımları

Açık kumral renk sarının tonlarını ifade etmek için kullanıldığından bu tür bir renk tercih edileceği zaman kendi içinde de birçok seçeneğinin olması dikkat çekiyor. Açık rengin saçı hemen kavraması özellikle saçın tonu koyu ise zor olduğundan birkaç uygulama yapılması gerekli olabilmektedir. Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ? Sorusu için koyu saçların birkaç ton açıldıktan sonra bu rengin denenmesi daha doğrudur. Bazı durumlarda da sarı ve kahve renkleri karıştırılarak farklı tonlar yakalamak mümkündür. Kumral tonlarını elde etmek için kahve tonları ile sarı renk boyaları belirli oranlarda karıştırmalısınız. Sarıya yakın bir renk elde etmek istiyorsanız kahve renginin oranı azaltılırken kahve rengine yakın tonlar elde etmek istediğinizde ise sarı boyayı daha az karıştırmanız gerekecektir. Bu tür karışımlar elde ederken tahmini yöntemler kullanılacağı için ortaya çıkacak sonuçların deneme yanılma yöntemi ile bulunması söz konusudur.

Saç boyası karışımlarından yararlanılacağı zaman birbirine yakın renk tonları arasında seçim yapmak isabetli bir karar olacaktır. Zıt renklerin karışımından istenilen tonun yakalanması pek mümkün olmamaktadır. Bunda etkili olan neden ise koyu tonların açık tonlara karşı baskın olması ve istenilen sonuca ulaşmada sonuç vermemesidir. Karışım hazırlarken denemek için öncelikle bir tutam saçınız üzerinde az miktarda karışımı kullanmanız geri dönülemeyecek problemlerle karşılaşmanızı engelleyecek küçük bir öneridir.

İlginizi çekebilir: Ego Kart Bakiye Sorgulama

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*