Advertorial

A’dan Z’ye Kredi Nasıl Çekilir

Kredi işlemleri birçok insan için oldukça önemli bir konudur. Kredi çekmek için ilk adım kredi ihtiyacınızın ne kadar olduğunu belirlemektir. Bankalar farklı ihtiyaçlara uygun olarak, müşterilerine bireysel tüketici kredileri seçenekleri altında farklı kredi ürünlerini sunmaktadırlar. Bu ürünler ise Konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi. Bu üç ana kredi kategorisi de kendi için de belli alt alanlara bölünürler. Bunun amacı tüketicilere daha iyi bir şekilde hizmet verebilmeyi sağlamak içindir. Bu nedenle kredi çekmek için sizler de öncelikle ihtiyacınıza yönelik doğru olan kredi türünün hangisi olduğunu belirlemelisiniz.

Kredi çekme işlemlerinde bir sonraki adım ise en uygun kredi seçeneğini bulmaktır. Bankalar krediyi belli bir faiz oranı ile müşterilerine verirler. Faiz oranı ne kadar düşük olursa müşterinin de bankaya geri ödeyeceği miktar da o kadar azalma olur. Geri ödeyeceğiniz miktarı etkileyen unsur sadece faiz oranları olmaz. Dosya masrafı, sigorta, ekspertiz ücreti gibi ücretler de bankadan çekilen kredinin miktarında geri ödeyeceğiniz tutarı etkiler. Bu nedenle kredi çekerken kredi faiz oranı ile birlikte diğer ürünleri de göz önünde bulundurmak da fayda var. Bu durum da ancak banka tarafından belirlenir.

  • Kredi faiz oranı
  • Yıllık maliyet oranı
  • Dosya masrafı
  • Ekspertiz ücreti
  • Hayat sigortası

Bu gibi bilgiler sizlere bankalar tarafından verilir. Kredi çekmek için bankaya gittiğiniz zaman gerekli tutarlarla ilgili sizlere bu konuda bilgi verecektir.

Kredi Çekme İşlemleri

Kredi çekmek için gerekli adımları inceledikten sonra çekme işlemleri için şubeye gidebilirsiniz. Ancak şube sizden daha fazla şeyler talep edebilir. Bir takım evraklar imza gibi birçok şeyle uğraşabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için internet bankacılığı üzerinden daha kısa süre de işlemlerinizi halledebilirsiniz. İnternet bankacılığından her çeşit kredi için gerekli başvurular da bulunabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken faiz oranlarıdır. Faiz oranları düşükse eğer sizin de ödeyeceğiniz tutar o kadar az olacaktır. Bu nedenle bankalardan bu konuda tüm bilgileri alarak kredi başvurusunda bulunmak daha sağlıklı olacaktır.

MUTLAKA OKUMALISIN:   PUBG Mobile UC Nedir, Neler Yapılır?

Gerekli Evraklar

Her kredi çekme işlemlerinde hazırlamanız gereken bazı evraklar bulunur. T.C kimlik evrağınızla beraber gelir belgesi bu anlam da oldukça önemlidir. Bankalar sizin nerede ve ne kadar zamandır çalıştığınıza bakar ve maaşınız da bu anlam da çok önemlidir. Maaşınızın yüksek olması sizin daha kolay kredi çekmenize neden olur. Bu nedenle gelir belgeniz ve hatta başka bir yerden nakit geliriniz de varsa bu durumu mutlaka bankaya iletmek gerekir. Bankalar da sicilinizin temiz olması ve herhangi bir gecikmelerinde yaşanmaması oldukça önemlidir. Bu nedenle banka sizin geçmiş dönemler de yaptığınız ödemelere çok dikkat eder. Konu ile daha fazla bilgi almak istiyorsanız https://www.bankalar.org/bilgi-merkezi/krediler/ ziyaret etmek daha mantıklı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu