Advertorial

Anahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar?

anahtar kelime nedir

Önemli bir SEO öğesi olan anahtar kelime arama motorları için ayrı bir yere sahiptir. Bu kelimeler arama motorlarının sorguyu sayfalarla eşleştirmesini sağlar. Bu nedenle SEO için öncelikli adım doğru anahtar kelimeleri seçmektir. Eğer bu seçimde başarısız olursanız ilerleyen dönemlerde verimliliğin düşme olasılığı yüksektir. Bu nedenle anahtar kelime seçmeden önce bununla ilgili bilgilere göz atmalı, gerekli araçlardan yardım almalısınız. Özellikle bu amaçla kullanacağınız anahtar kelime planlayıcı sizin için daha faydalı olacaktır.

Anahtar kelime seçimlerinde spesifik davranmak her zaman avantaj sağlayacaktır. Bunu rastgele şekilde yapmanız maddi ve manevi olarak yaptığınız çalışmaları çöpe atmanız demektir. Bunu önlemek adına müşteri odaklı hareket edebilirsiniz. Böylece doğru seçimler yapma olasılığınız daha da artacaktır.

Anahtar Kelime Planlayıcı Nedir?

keywords
Anahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar? 3

Sıklıkla kullanılan kavramlardan biri olan anahtar kelime planlayıcı bir Google Adwords aracı olup bunu kullanmak için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Bu planlayıcı trafik tahminleri yürütmesi, anahtar kelime önerileri almanıza yardımcı olması ve arama ağı kampanyaları oluşturması gibi özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilir.

Planlayıcı kullanacağınız zamanlarda anahtar kelime listelerini yükleyebilir, birleştirebilir ve ayrı listeler girebilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz anahtar kelimelerin kaç kere arandığını ve ilgili kelimelerin aranma gücünün ne olduğunu istatistikler şeklinde görebilirsiniz. Ayrıca anahtar kelime planlayıcı size anahtar kelime ile ilgili analiz yapma olanağını sunar.

Anahtar kelime planlayıcı ile kampanyalarınızı da optimize edebilirsiniz. Trafik tahminleri alabilir, kelimelerin ne kadar gösterim ve tıklama alacağını görebilirsiniz. Bunun yaparken işlemler ilgili kelimelerin teklif ve bütçe tutarlarına göre gerçekleştirilir. Böylece elde edeceğiniz verim her zaman daha yüksek olacaktır.

Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?   

Anahtar kelime nasıl bulunur ya da seçilir diye merak ediyorsanız ilk olarak o içerikle ilgili aranma potansiyeli yüksek olan kelimeleri belirlemelisiniz. Seçeceğiniz kelimenin aranma trafiğinizi artırması önemlidir. Bunu doğrudan bulmanız zor olacağından öncelikle ilişkili kelimeleri not almalı ve ardından bunlar arasından seçim yapmalısınız. Bunu yaparken size yardımcı olacak çok sayıda ücretli ve ücretsiz anahtar kelime araçları vardır. Özellikle Google tarafından sunulan ve ücretsiz olan anahtar kelime planlayıcı en iyiler arasında yer alır. Bunu kullanarak anahtar kelimeyi bulduğunuzda uygun başlık ve içerik düzenlemesini de yaparak daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz. Bu süreçte daha başarılı olmak adına SEM SEO bilgisinden ve deneyiminden yararlanabilirsiniz. Böylece başta anahtar kelime olmak üzere tüm SEO çalışmalarınızı en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Bir Yorum Yap