Android İçin En İyi Fitness Uygulamaları

Fitness, iniş ve çıkışlarla dolu yaşam boyu süren bir yolculuktur. Bazen bir sakatlık yaşayabilirsiniz ya da işleriniz size engel olabilir. Ancak, ne olursa olsun, başlamak veya yeniden başlamak için asla çok geç değildir. Nihai hedef, her şeyden önce, kendinizin daha iyi bir fiziksel ve zihinsel versiyonudur. Bunu tek başınıza da yapabilirsiniz, ancak en iyi Android fitness uygulamalarından yararlanmak hedefinize daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır.

1- FitNotes

Bir egzersiz takipçisinden isteyebileceğiniz her şey bu uygulamada bulunuyor. Kas gruplarına göre ayrılmış önceden oluşturulmuş bir egzersiz programı ile de geliyor. Kendi hareketlerinizi de kolayca ekleyebilirsiniz. Ağırlığınızı ve tekrarlarınızı takip etmek çok kolay ve bir hata yaparsanız kayıtlarınızı düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca kardiyo egzersizlerini takip edebilir, egzersiz seanslarınızın aylık görünümünü görebilir, vücut ağırlığınızı ve yağ yüzdenizi takip edebilir, başardıklarınızın güzel bir analizini alabilir ve telefonlar arasında geçiş yapıyorsanız günlüklerinizi Google Drive veya Dropbox’a yedekleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve bir hesap açma zorunluluğu bulunmuyor.

2- Nike Run Club

NRC, Android için bulabileceğiniz en iyi ücretsiz koşu uygulamalarından biri. İstatistiklerinizi takip etmenize, koşu sürecini oyunlaştırmanıza ve liderlik tabloları aracılığıyla diğer insanlarla rekabet etmenize olanak tanıyor. Akıllı saat desteği, Nike koçlarıyla sesli rehberli koşular ve sizi eğlendirecek meydan okumalar var.

3- Gym Workout Plan & Log Tracker

Listemizin üçüncü sırasında JEFIT tarafından geliştirilen spor takip uygulaması bulunuyor. FitNotes gibi, bu uygulamayı da antrenmanlarınızı bir bütün olarak odaklanarak takip etmek için kullanabilirsiniz. Ancak FitNotes’tan ayrıldığı nokta, içerdiği özelliklerin ve egzersiz hareketlerinin sayısıdır. Bu uygulama tüm rakiplerinden daha fazlasını yapıyor. Ayrıca uygulama çapraz platform desteğine sahip, böylece nerede olursanız olun sonuçlarınızı takip edebilir ve analiz edebilirsiniz.

4- Strong Workout Tracker Gym Log

FitNotes ve JEFIT gibi Strong da bir başka egzersiz takip uygulaması. Bu uygulama, FitNotes’tan daha fazla özelliğe sahip ancak kullanımı o kadar kolay değil. Spor salonunda, setler arasında sadece tekrarlarınızı kaydetmek için bir uygulama ile boğuşarak çok fazla zaman harcamamalısınız. Yine de Strong sade bir arayüze sahip ve çeşitli ağırlık kaldırma rutinleri, kardiyo ve direnç antrenmanları için dahili desteğe sahip. Tam deneyimin kilidini açmak için 99 $ gibi pahalı bir fiyata tek seferlik satın alma seçeneği sunuyor. 

Bu yazımızda spor yapanlar için en iyi uygulamaları paylaştık. Daha fazla mobil uygulama ve oyun listesi, Android dünyasına dair haberler ve rehberler için http://androidrehber.com sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Bir Yorum Yap