Arabadaki Kötü Koku Nasıl Geçer?

Düzenli olarak temizliğini ve bakımını yapsak bile araç içine sinen, bazen de araçta taşıdığımız bir şeyin kokusundan kaynaklanan arabadaki kötü koku nasıl geçer ve nasıl engellenir konusu hemen hemen tüm araç sahiplerinin sorunlarından biridir. Uzun süre havasız kalmış bir araç olmasa bile arabadan koku gelmesi zaman zaman yaşanabilen bir sorun. Her ne kadar düzenli kullandığımız bir araç içi kötü koku giderici olsa da, araba kokusu nasıl kullanılır bilmekte fayda var. Zira eğer aracınızdaki kötü kokuya sebep olan durumları ortadan kaldırmazsanız ve araba kötü koku giderici ürünleri düzenli olarak yenilemezseniz verim almak biraz zordur.

Arabadaki koku nasıl giderilir?

arabadaki kotu koku nasil gecer 1
Arabadaki Kötü Koku Nasıl Geçer? 2

Aracınızı ne sıklıkla yıkattığımız kadar ne sıklıkla havalandırdığımız da önemlidir. Özellikle seyir halindeyken tüm camları açarak bir süre havalandırmak, aracımızın içinde sigara içmek gibi döşemelere sinecek kokulara sebep olacak eylemlerde bulunmamak arabadaki koku nasıl giderilir sorusunun etkili cevaplarından.

Ancak araç içindeki kokuların tek sebebi elbette sigara değildir. Döşemeler yıkandıktan sonra iyice kurumadığında ortaya çıkan arabanın içindeki nem nasıl gider sorusunun ilk cevabı elbette havalandırmaktır. Ancak özellikle paspasların ıslak kalmasıyla ortaya çıkan bir diğer soru olan keçe kokusu nasıl giderilir için yalnızca havalandırma yöntemi etkili olmayabilir. Paspasların tamamen kurumandan kullanılması üzerine basıldığında çamur ve tozun yapışmasına, bu da havalandırmada bile arabadaki kötü koku nasıl geçer sorununun devam etmesine sebep olacaktır. Paspasların koku yapması durumunda tekrar yıkanması ve hatta sirkeli suyula yeniden silinmesi gerekebilir. Bu durumla sıkça karşılaşmamak için özellikle bagaj içinde kullanım için uygun olan koku yapmayan paspaslardan tercih edebilirsiniz. Aracın havalandırılması sonrasında farklı türde aromalardan birini tercih edebileceğiniz oto kokularından modellerinden tercih edebilirsiniz.

Araba kokusu nasıl kullanılır?

Kötü kokan bir araç içinde koku nasıl giderilir konusunda gerekli tüm havalandırma ve nemli paspasları kurtma işlemini yapmamıza rağmen hava kirliliği, sıkça havalandıramama veya araç içine çok fazla insanın binmesi gibi durumlar kaynaklı koku oluşumu meydana gelebilir. Bu durumda düzenli olarak yenilediğiniz bir araç kokusu edinmekte fayda var. Hem dekoratif olsun hem de araca güzel koku versin istiyorsanız şişe içinde yerleştirilmiş, tekrar doldurulabilen ve iple sarkıtılmış araç parfümlerini deneyebilirsiniz. Daha önce bu üründen kullanmadıysanız araba kokusu şişe nasıl takılır konusunda tecrübesiz olabilirsiniz. Şişe içinde sıvı şekilde doldurulmuş olan araç kokularının şişe içine temas eden bir ipi olacaktır. Bu ipin bir ucunu şişe içine sokup, diğer ucunu aynaya asabilir, aynada herhangi bir şeyin sallanmasından hoşlanmıyorsanız, koltuk başı demirlerine de asabilirsiniz.

Araç içindeki kokuların bir diğer sebebi de araca dökülen şeylerdir. Özellikle çocuklu ve bebekli ailelerin sıkça karşılaştığı durumlardan biri olan kusmuk kokusu sonucunda meydana gelen arabadaki kötü koku nasıl geçer sorusu için üretilmiş olan Nano Clean Max gibi temizlik spreylerinden bulundurmakta fayda var. Araç içinde böyle bir durum oluştuğunda, döşeme sıvıyı ve kokuyu emmeden müdahale edebilmek adına koku giderici sprey ürünlerden araçta bulundurmak faydalı olacaktır. Eğer araç içinde farklı tipte ürünler taşıyorsanız ve örneğin kafanızda arabaya dökülen balık suyu kokusu nasıl çıkar gibi sorular da dolaşıyorsa, yine koku giderici sprey ürünler işinize yarayacaktır. Ancak bu ürünleri kullanmadan önce ıslak bir bezle silmek, biraz havalandırmak ve ondan sonra sprey kullanmak doğru bir yöntem olacaktır.

Arabanın içindeki nem koku nasıl gider?

Özellikle yıkama sonrasında iyi kurumamış döşeme, paspas ve herhangi bir şeyin dökülmesi sonucunda ıslak kalan koltuklar nem yapacaktır. Bununla birlikte klima çalışması da araç içinde nem kokusunun olmasına sebep olabilir. Arabanın içindeki nem koku nasıl gider sorusunun cevabı elbette havalandırmakla başlıyor. Ancak arabalar için özel üretilmiş nem gidericilerden almak ve araç parfümünü düzenli değiştirmek en etkili yöntemlerdir. Aracınızda sıklıkla meydana gelen bir araba havalandırma kokusu varsa havalandırmaya takılan araç kokusu ürünlerinden tercih edebilirsiniz.

Arabada et kokusu nasıl giderilir?

Alışveriş sonrası gelişi güzel yerleştirilmiş torbalardan sızan kokular bazen gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Fark etmediğimiz bir zamanda sinip, döşemeye veya paspasa işleyen kokulardan biri de et kokusu. Arabada et kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabı ne yazık ki yalnızca havalandırmaktan geçmiyor. Et kokusunun sindiği veya döküldüğü yeri tespit edebiliyorsanız mutlaka silmek gerekiyor. Et kokusu ağır bir koku olduğundan önce duru bir suyla, sonra araç içi temizliğinde kullanılan parfüm içerikli bir deterjanla silmek ve mutlaka havalandırmakta fayda var.

Bir Yorum Yap