Eğitim Haberleri

Arapça Kursu Ankara

arapca kursu ankara 445

Eskiden anadilimiz Türkçe yanında ikinci dil bildiğimiz zaman (genelde ingilizce) yeterli oluyordu. Artık globalleşen dünyada 3. hatta 4. 5. yabancı dilleri de öğrenmek gerekebiliyor. Yabancı ülkelerle ticaretin artması, ülkemize yönelik yatırımların artması, dil bilmeyi iyi bir kazanç kapısına dönüştürebiliyor. Arapça dili de son zamanların popüler dillerinden. Bu içeriğimizde Arapça Kursu Ankara içerisinde en iyi şekilde nerede öğrenilir, ankara arapça kursları arasında en başarılısı hangisidir, ankara arapça kursu tavsiye edecek olursak hangisini tavsiye etmeliyiz konularına değineceğiz. Öncelikle Arapça ve Arapça Öğrenmenin öneminden bahsedelim.

Arapça Kursu Ankara
Arapça Kursu Ankara

Arap Dili – Arapça

Arapça dil aileleri arasında Hami-Sami Dil Ailesi’nin Sami koluna üye bir dildir. Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika’daki insanların bir çoğu , Türkiye ve İran’da ise Arap azınlıklarca kullanılmaktadır. Ayrıca İslam dini kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’in Arapça olması sebebinden dolayı Arap dili İslam dininde özel bir yere ve öneme sahiptir.

Neden Arapça Öğrenmelisiniz ?

En basitinden ticari olarak bakarsak, ülkemize son yıllarda arap ülkelerinden yana çok fazla rağbet var. Hem bireysel hem kurumsal olarak araplar ülkemize geliyor. Turistik amaçlı, yatırım amaçlı, ticaret amaçlı ülkemize gelen çok sayıda insan var. İyi derece arapça biliyor ve konuşuyor olmanız sizlere çok ciddi anlamda kazanç sağlayacaktır. Diğer yandan dinimiz İslam dininin dili arapçadır. Arapça bilerek Kuran-ı Kerimi daha rahat anlayabilirsiniz.

Arapça Öğrenmek Zor mu ?

Arapça öğrenmek ilk bakışta latin alfabesi olmadığından dolayı zor gelebilir. Ancak Arap alfabesi öğrenildiğinde ve okuma hızı artırıldığında, arapça öğrenmenin hiç zor olmadığını göreceksiniz.

Arapça Nasıl Öğrenilir ?

Arapça öğrenmek için birçok yol mevcuttur. Ancak bunlardan en verimlisi bir arapça kursu ile tanışmanız. Arapça kursları size hem konuşma hem gramer ağırlıklı arapça eğitimleri verecek, eğitim sonunda da meb onaylı sertifika alacaksınız.

Ankara Arapça Kursu Tavsiye

Ankaradaki arapça kursları arasında en öne çıkan kurs eğitim kalitesi, profesyonel eğitmenleri, sağladığı maddi ve manevi imkanlar ile Çağrı Dil Kursudur.

Ankara Arapça Kursları

Hem ülkemizin hem eğitimin başkenti olan Ankara’da çok sayıda yabancı dil kursu bulunmaktadır. Hatta bu konu o kadar dikkat çekiyor ki sosyal medyada paylaşımlarda bile değinilmektedir. Ankara arapça kursları araştırması yaptığınızda öne çıkan birkaç kurs bulunmaktadır.

Bugün bizim ele alacağımız arapça kursu, Çağrı Dil Arapça Kursu .

Çağrı Dil Kursu Ankara’da özellikle Arapça eğitimleri ile öne çıkan ve 30’dan fazla dünya dilinde eğitim verme kapasitesine sahip tek dil kursudur. Tek tek özenle seçilen profesyonel eğitmen kadrosu , fiziki koşulları , öğrencilere sağladığı imkanlar ve kolaylıklar, öğrenci takibi, %100 öğrenci motive desteği, uygun fiyat avantajları, kaçırdığınız eğitimlerde telafi destekleri ile tartışmasız en iyi arapça dil kursudur.

İlginizi çekebilir: Masif Ahşap Parke Döşeme

Ankara Arapça Kursu Fiyatları 2023

Ankara arapça kursları sayısının çok fazla olduğundan bahsetmiştik. Arapça kursu fiyatları 2023 yılında da kurstan kursa çok fazla değişkenlik gösteriyor. Bir kursta aldığınız fiyat başka bir kursa göre çok daha yüksek veya düşük olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken husus seçtiğiniz kursun eğitim kalitesidir. Siz istediğiniz verimi alamadıktan sonra az para ödemenizin bir mantığı bulunmamaktadır.

Genel olarak her dil eğitiminde olduğu gibi ankara arapça kursu fiyatları belirlenirken arapça kursları sizi bir ön seviye belirleme testine tabi tutmaktadırlar. Bu test ile arapça seviyenizi belirledikten sonra kaç kur almanız gerektiği ortaya çıkmaktadır. ALmanız gereken kur sayısı ile kur ücreti çarpılınca da arapça kursu fiyatları netleşmektedir.

Çağrı Dil Okulu Arapça Kursu

Çağrı Dil Okulu’nun İngilizce kurslarından Norveççe kurslarına, macarca kurslarından almanca kurslarına 30’dan fazla dilde yabancı dil eğitimi verdiğinden söz etmiştik. Arapça Eğitimlerinin kalitesi tartışılmaz olan Çağrı Dil Okulu, arapça kurslarını çeşitlendirerek kursiyerlere birçok kolaylık sağlamıştır. Bunlardan bazıları:

 • Bayanlar İçin Arapça Kursu Ankara
  Bayansınız ve sadece bayanların bulunduğu bir eğitim ortamında arapça öğrenmek istiyorsanız bu eğitimler tam size göre.
 • Birebir Özel Ders Arapça Kursu
  İş yoğunluğundan veya eğitim durumunuzdan dolayı grup derslerine katılma zamanınız olmayabilir. Çağrı Dil Kursu sadece size özel hazırlanan program ile belirlediğiniz saatlerde size eğitim vermektedir.
 • YDS Arapça Kursu
  YDS sınavını geçmek için özel tekniklerle sadece YDS’ye özel hazırlanan programlarla eğitimler alabilirsiniz.
 • Arapça Konuşma Kursu
  Gramer tamam ama ben özellikle konuşmak istiyorum diyorsanız bu kurslar size göre
 • Kuran Arapçası Kursu
  Ticari veya eğitimsel bir kaygım yok, ben sadece Kuran-ı Kerim’i iyi bir şekilde anlayarak okumak istiyorum derseniz Kuran Arapçası kursu alabilirsiniz.

Bu eğitimlere ek olarak, Çağrı Dil Okulu Ankara Arapça Kursu eğitimlerinde Basın arapçası, çocuk arapçası, yökdil vb. gibi çok sayıda arapça eğitimleri bulunmaktadır.

Bir Yorum Yap