At yarışı sonuçları nasıl anlaşılır

At yarışı sonuçları nasıl anlaşılır ? At yarışı nasıl yakalanır ? Bu soru at yarışı severlerin en çok araştırdığı konulardan. Elbette herkes at yarışı sonuçlarını doğru bilerek para kazanmak istiyor ancak bunun da püf noktaları var. At Yarışı (Ganyan) Tutturmanın Püf Noktaları içeriğimizde sizlere yardımcı olacağız. Burada yazan hiçbirşey tavsiye değildir.

At yarışı sonuçları nasıl anlaşılır ? At yarışı nasıl yakalanır ?

At yarışında 4’lü ganyanı ele alalım. 4’lü ganyan demek 4 tane artarda koşunun birincilerini tahmin etmek demektir. Tabiki birinciyi tahmin ederken daha fazla at yazarsak kazanılan para düşer. Önemli olan yarışacak atları önceden iyi analiz etmektir. Atların son yarışlarında neler yaptıklarına bakın, son 3-4 yarışında kaçıncı olduklarını inceleyin.
İmkan varsa yazacağınız atların son 10 yarışlarına bakın, sürpriz yapabilecek kapasitelerinin olup olmadıklarına dikkat edin. Atları iyi analiz edin, mutlaka şansınızı yükseltecektir, elbette şansınızın da yüksek olması gerekmektedir.

Atların koşu stillerini bilecek kadar onları tanıyınız. Bazısı önden kaçarak gider, bazısını son 100 metreye gelene kadar adını dahi duymazsınız.Yarışın temposunu kafanızda canlandırın. Hızlı bir koşu olacaksa geriden gelen at kazanır. yavaş olursa önde tempo kuran.

Bir yarışta sekiz at koşuyorsa, bunlardan bir tanesi sadece önden tempo koyan atsa, genelde o kazanır. Jokeylerinde kendi başarılı oldukları sitiller var.. Çok kalabalık olmayan, pahalı koşularda 6-7 at yazmayın lüzumsuz.. Ekseriyetle gelecek at bellidir. Genelde arka arkaya süpriz olmaz.. Bir plase bir süpriz, veya bir favori bir süpriz olarak kurun kuponlarınızı. Tay yarışları süprize açıktır… Kan hattı denilen atın pedigrisi önemli bir mevzudur.

Bir Yorum Yap