İlaç Fiyatları

Augmentin Bid 1000 mg Nedir , Augmentin Bid 1000 mg Fiyat 2022

Augmentin Bid 1000 mg

Antibiyotikler çeşitli bakteri türlerinin yol açtığı enfeksiyonlarda kullanılmak üzere geliştirilen ilaçlardır. Augmentin Bid 1000 mg da bu tür ilaç grupları arasında yer alır. Geniş spektrumlu bir antibiyotik olan Augmentin kulak, boğaz ve burun enfeksiyonlarının oluştuğu durumlarda doktor tavsiyesine uygun kullanılır. İlaç penisiline karşı alerjisi olan kişiler açısından kullanılmaması gereken türde olurken hastaların kullanmadan önce hekimleri bu konuda bilgilendirmesi gerekir. Antibiyotik içerikli ilaçların bakteri enfeksiyonlarında kullanılması uygun olurken virüslere yönelik olarak ortaya çıkan rahatsızlıklarda antibiyotik kullanılmaması gerekir. Bundan dolayı grip ve soğuk algınlığı türünde ilaçlar virüsler sebebi ile ortaya çıktığından antibiyotik kullanımına uygun değillerdir. Augmentin’in en sık kullanıldığı rahatsızlıklar bademcik iltihapları, deri ve diş enfeksiyonları, orta kulak iltihabı gibi hastalıklardır. Augmentin yemek başlangıcında alınması gereken bir ilaçtır ve çiğnemeden yutulması gerekir. Tedavi sırasında unutulan dozların yerine çift doz ilaç alımı yapılmamalıdır. Ayrıca son kullanma tarihi geçen ilaçların kullanılması da insan sağlığı için zararlıdır.

İlginizi çekebilir: Magnesie Calcinee Saba

Augmentin Bid 1000 mg Fiyat

Augmentin için tedavi edebileceği rahatsızlıklar gruplandırıldığında ortaya çıkan tabloda üst solunum yolu enfeksiyonlarının yanı sıra alt solunum yolu enfeksiyonları da yer alır. Augmentin Bid 1000 mg deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının ortaya çıktığı durumlarda da doktor tavsiyesine uygun olarak kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra diş absesi ve diş eti enfeksiyonları için de bu antibiyotik tedavi için kullanılır. Enfeksiyonlar çeşitli nedenlere bağlı olarak canlılarda ortaya çıkabilen hastalıklardır. Bu tür hastalıklar mikropların yanı sıra virüslerle taşınır. İnsanlarda bağışıklık sistemi vücudun korunmasında görev alan hücreler yardımı ile çalışır. Dışarıdan vücuda giren mikrop ya da virüsler karşısında bağışıklık sistemi devreye girer ve savaşır. Bazı durumlarda bağışıklık sistemi güçsüz olabilir. Mikrop ya da virüslerin çok fazla olması karşısında bağışıklık sistemi yeterli derecede başarılı olamayabilir. Her iki durumda da kişi hastalanır. Hastalığın kendi kendine yok olmadığı dönemlerde ilaçla tedavi kaçınılmaz hale gelir. Augmentin hamilelikte özellikle ilk üç ay içerisinde kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Bu durumun fark edilmesi halinde hekime başvurulması gerekir. Augmentin yaklaşık olarak 22,93 TL’ye satılan bir antibiyotiktir. İlacın seyrek de olsa bazı yan etkileri olduğu görülür. Bu yan etkilerden bazıları; deri döküntüleri, kaşıntı, nefes darlığı, avuç içlerinde kaşıntı, boğaz ağrısı, ateş, halsizlik, baş ağrısı, ishal, mide bulantısı, kusma, baş dönmesidir. Bu yan etkilerin görülme sıklığı oldukça nadirdir. Buna rağmen herhangi bir olumsuz yan etki ile karşılaşıldığında sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekir.

Augmentin Bid 1000 mg 14 Film Tablet Fiyatı

Augmentin Bid 1000 mg ilaç enfeksiyonların ortaya çıktığı durumlarda doktor tarafından tedavi amacı ile kullanılır. Enfeksiyonlar; viral, bakteriyel olabileceği gibi parazitler ve mantarlardan da kaynaklanabilir. Enfeksiyonların hafif seyrettiği durumlarda istirahat, sağlıklı beslenme, bol sıvı tüketimi tedavide etkili olurken bazı ağır seyreden hastalıklarda antibiyotik tedavisi kaçınılmaz olur. Bu tür durumlarda hastalığın durumuna göre hekime görünmek gerekirken verilecek ilaçlar kullanılarak tedavi olunur. Augmentin bakteri ve mikroplara karşı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç doktorun önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır. Bu sürenin altında kullanılması tedavinin yarım kalmasına ve hastalığın tekrar nüksetmesine neden olur. Bunun yanı sıra önerilen süreden uzun kullanıldığında ise zararlı etkileri olacağından hekim tavsiyesi dikkate alınır. Tedavi sürecinde önerilen zaman aralıklarında ve miktarlarda kullanılması gerekir. İlacın üzerinde yer alan mg ölçüsü tedavi aşamasında doktorun uygun gördüğü şekilde tercih edilir. Emziren annelerde sütle beraber bebeğe geçme riski bulunduğundan dolayı emzirme sürecinde kullanılması zorunlu ise bebeğin emzirilmemesi önerilir. İlacın 1000 mg 14 film tableti  23,17 TL’den satılmaktadır.

Augmentin Bid 1000 mg Nedir ?

Geniş spektrumlu bir antibiyotik olan Augmentin kulak, boğaz ve burun enfeksiyonlarının oluştuğu durumlarda doktor tavsiyesine uygun kullanılır.

Augmentin Bid 1000 mg Fiyat 2022 Ne Kadar ?

Augmentin yaklaşık olarak 22,93 TL’ye satılan bir antibiyotiktir.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*