Nasıl Yapılır

Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir ?

ayak kokusuna ne iyi gelir 5844

Ayak kokusu ile ilgili şikayetler kişilerin sık karşılaştığı problemler arasındadır ve bu durumu önlemenin birkaç basit yöntemi vardır. Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir ? Diye sorulduğunda ayak kokusunun neden oluştuğuna dair de bilgi sahibi olunması gerekecektir. Ayakta yer alan bakteriler terlemeye bağlı olarak çoğaldığında ayak kokusu oluşması için de zemin hazırlanmış olmaktadır. Ciltte her zaman var olan bakterilerin bazı etkenler sebebi ile artması rahatsız edici bir etkiye sahip olan ayak kokusuna yol açtığında terleme koşullarının ortadan kaldırılması gerekecektir. Bu sayede bakteri oluşumunun önüne geçileceğinden koku karşısında da çare bulunmuş olur. Ayaktaki terlemeler çeşitli nedenlerden oluşabilir ve bu nedenler arasında polyester nitelikteki çorapların kullanımı, hava almayan malzemelerden üretilen ayakkabılar yer alır. Dışardan gelindiğinde ayakkabıların havalandırılması, çorapların çıkarılması, ayak temizliğine önem verilmesi kokunun önlenmesinde bazı tedbirler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir ?

Ayak kokusu gün içinde uzun süre kapalı kalan ayaklarda sentetik ürünler kullanıldığında ortaya çıkabilen bir sorundur ve temizlik bunu önlemenin ilk şartı olurken ayak için sağlıklı malzemelerden yapılan ürünler kullanılması gerekir. Pamuklu dokumalardan üretilen çoraplar, doğal malzemelerden yapılan ayakkabılar bundan dolayı önemlidir. Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir ? Sorusu yöneltildiğinde öncelikle terlemenin ve bakteri oluşumunun önüne geçecek tedbirler almak gerekecektir. Bazı doğal uygulamalar sayesinde ayak kokusunu engellemek mümkün olabilmekte ve bundan dolayı da bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Ayakların yıkanabileceği büyüklükte bir kaba konan ılık suyun içine atılacak iki kaşık karbonat ile ayakların dinlendirilmesi kokunun azalmasına etki edebilecek bir yöntemdir. Karbonat bakterilerin oluşmasını engelleyici özelliği sayesinde mikropları ortadan kaldırma gücüne sahiptir. Birkaç günlük uygulamanın ardından olumlu bir etki yakalamak mümkündür. Poşet çayların da cilde yararlı bir etkisi vardır ve yıkama suyuna atılacak birkaç poşet çay ile ayakların bir süre bu suda bekletilerek yıkanması yarar sağlamaktadır. Ayak kokusunun giderilmesinde en etkili çözüm ise ayakların her gün düzenli olarak yıkanması ve yıkandıktan sonra da iyi bir şekilde kurulanmasıdır. Bu sayede koku oluşumu en aza indirilebilir.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir ?

Ayak kokusunda sirkeli su karışımı da kullanılabilmekte ve birkaç denemeden sonra sirkeli suda bekletilen ayaklarda kokunun azaldığı görülebilmektedir. Bu tür yöntemler herkeste etkili bir sonuç vermese de denenmesi kolay ve zararsız uygulamalardır. Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir ? Sorusu için önerilebilecek uygulamaların dışında ayak hijyenine ve temizliğine dikkat etmek öncelikli çözümler arasındadır. Bunun yanı sıra ayakkabılarda oluşan kokular karşısında da bazı çözüm önerileri sunulabilir. Bunlardan biri de ayakkabının çıkarıldıktan sonra havalandırılmasıdır. Her gün aynı ayakkabının giyilmemesi de ayakkabıda oluşabilecek kalıcı kokuların önüne geçebilecek bir yöntemdir. Ayrıca sentetik malzemelerden yapılan ayakkabıların koku yapma ihtimalleri her zaman vardır ve bu yüzden ayakkabı tercihinde daima doğal malzemelerden üretilmiş ürünleri tercih etmek gerekir. Ayakkabı kokusunu önlemek için ayakkabının içinde yer alan tabanlığın değiştirilebilmesi mümkünse belli aralıklarla bunun değiştirilmesi de koku oluşumunu engellemek açısından çözüm olabilmektedir. Ayakkabıların iç ve dış temizliğine de özen gösterilmesi ayrıca önemli bir konudur. Kumaş türü ayakkabılar düşük ısıda makinelerde yıkanabilmektedir. Özellikle spor ayakkabılar kolay yıkanabilen türde malzemelerden üretilebilmektedirler. Spor sırasında terleme daha fazla olduğundan bu tür ayakkabıların sıklıkla koku yapması mümkün olabilmektedir. Makinede yıkanabilir türde ayakkabıların temizliğinin sağlanması daha kolaydır ve koku önleme açısından böyle bir tedbir de uygulanabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Whatsapp karanlık mod nasıl açılır ?

Bir Yorum Yap