Güncel Haberler

Bahattin Demirbilek Serveti

Bahattin Demirbilek Serveti 2022 Bahattin Demirbilek Kişisel Serveti Ne Kadar Kaç Milyar Dolar Kaç TL Bahattin Demirbilek Net Worth 2022

Bahattin Demirbilek Serveti 2022 Bahattin Demirbilek Kişisel Serveti Ne Kadar Kaç Milyar Dolar Kaç TL Bahattin Demirbilek Net Worth 2022 . Bahattin Demirbilek son yıllarda medayada çıkan haberleri ile gündemde çokça yer alan bir isimdir. Özellikle Rusya ile ilgili yatırımları ile gündeme gelen Bahattin Demirbilek serveti ile Türk medyasında sık sık yer almaktadır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan bahattin demirbilek serveti ile gündeme gelmesinin yanı sıra kim olduğu ve ne iş yaptığı da en çok sorulan sorulardır. İnternette yer alan bilgilere göre servetinin 10 milyar dolar olduğu söylenen Demirbilek, Türkiye’de en çok merak edilen iş adamlarından biridir. Rus dili ve edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra inşaat sektöründe çalışmaya başlayan Demirbilek’le ilgili merak edilen birçok konu vardır.

Bahattin Demirbilek Serveti 2022

İnternette bahattin demirbilek serveti ne kadar sorularıyla sürekli gündemde yer alan demirbilek, 1993 yılında Rusya inşaat sektöründe önemli bir isim olan Entes İnşaat’ta çalışmaya başlamış, 4,5 yıl boyunca burada görev almıştır. İnşaat sektöründe çalışma başlayan bahattin demirbilek serveti ile olduğu kadar yatırımlarıyla da merak edilen bir isim olmaya devam etmektedir. 2005 yılına kadar Evyap’ta perakendecilik sektöründe çalıştıktan sonra 2006 yılında Rusya’da kendi şirketi Esta’yı kurmuştur.

Demirbilek’in yolunu açmasında ise Rusya’nın en zengin isimlerinden biri olan Sergei Galitsky’nin büyük etkisi olmuştur. Demirbilek, Galitsky için yaptığı ofis ve market inşaatları ile ilk çıkışını gerçekleştirmiş, tamamladığı bu büyük işten sonra ise hızla yükselmiştir. O günden beri yaklaşık 3 milyar dolar ciro yapan Esta, sürekli yeni işler alarak büyümeye devam etmiştir. 2008 yılında dünya ekonomik krizinden Rusya da etkilenmiş, demirbilek’in şirketi Esta’da da durgunluklar yaşanmıştır. Ancak sürekli çalışmaya devam ederek ve aldıkları yeni işleri başarıyla tamamlayarak bugünkü durumuna ulaşmıştır. Bugün Bahattin demirbilek serveti üç milyar dolara ulaşmıştır.

Esta ile birlikte anılan ve bir patrondan çok Esta’nın kendisi gibi algılanan Demirbilek, çalışma tarzı ile ön plana çıkmaktadır. Demirbilek’in çalışma tarzı ise müşterilerinin isteklerine önem vermesini temel almaktadır.

Dünya genelinde ihalelere katılan ve uluslararası düzeyde inşaat sektöründe hizmet veren Demirbilek, şirketlerle kendisi bizzat toplantılar düzenlemekte, şirketlerin isteklerini önce kendisi dinleyerek her şirket için özel bir çalışma planı oluşturmaktadır. İş projelerinde mümkün olduğunca esnek davranan bir firma olan Esta için müşteri talepleri ve müşteri memnuniyeti ön planda yer almaktadır.

Türkiye için yaklaşık 1 milyar TL yatırım yapmayı düşünen Esta’nın kurucusu Bahattin Demirbilek, İstanbul’un Acıbadem ve Bahçelievler bölgelerinde iki farklı büyük proje yürütmektedir. İstanbul’da tasarladığı bu inşaat projelerinde çocuk parklarına ve çocuklar için oynama alanlarına öncelik veren Demirbilek, İstanbul’un çeşitli bölgelerinde yeni inşaat projelerinde yer almaktadır. Bu projelerin başlıcaları ise Dolapdere, Bağdat Caddesi, Basın Ekspres Yolu gibi İstanbul için oldukça önemli bölgelerde yer almaktadır.

Bahattin DemirBilek Kimdir?

Bahattin Demirbilek 1971 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi DTCF Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü bitiren Bahattin Demirbilek 22 yaşına kadar Ankara’da yaşamını sürdürdükten sonra Rusya’ya gitti. 2005 yılında henüz 33 yaşındayken Rusya’da ESTA Construction inşaat şirketini kurdu. 2018 yılında Demirbilek’in şirketi dünya çapında en büyük şirketler arasında yer aldı. Esta büyük inşaat projelerine imza attı. Rusya’nın Saratov şehrinde inşa edilen Yuri Gagarin Havalimanı’nı Demirbilek’in inşaat şirketi Esta yürütmektedir. Esta bugün en büyük dünya inşaat şirketleri sıralamasında 159. sırada yer almaktadır. Bahattin Demirbilek evli ve bir çocuk babasıdır. Türkiye’de de büyük yatırımlara imza atan Demirbilek, büyük bir Galatasaray taraftarıdır. Bu yüzden oğlunun adını Aslan koymuştur.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*