Güncel Haberler

Bakara Suresindeki Kıl Corona Virüsten Korur mu ?

, Bakara Suresindeki Kıl Corona Virüsten Korur mu ?

Son günlerde bütün dünyayı sarsan corona virüs hakkında çok fazla söylem çıkıyor. Soğan corona virüsten korur, sarımsak yiyelim, olmadı şırdan kemirelim felan onlarca haber yer alıyor internette. Son günlerde buna yenisi eklendi. “Kuranı Kerimde Bakara suresindeki kıl”  corona virüsünden korur mu aramaları gündemi meşgul eden konular arasında. Kurandaki kıl nedir, Kuranı Kerimde Bakara suresindeki kıl iddiaları doğru mu detaylıca açıklayacağız.

Bakara suresindeki kıl nedir

Bakara süresinde herhangi bir sayfada kıl veya kirpik olduğu inanışı çok fazla yaygın olmasa da insanların inandığı veya konuştuğu inanışlardan. Anlatıma göre bu kılı bulan cennete gidebilir, çocuğu olmuyorsa olabilir veya isteği yerine gelebilir.

Bakara Suresindeki Kıl Konusu Nasıl Çıktı

Tiktokta bir video paylaşıldı ve bir anda bu konu gündem oldu. Videoya göre

  • Kuran-ı Kerim’de 1.sayfayı açıyorsunuz. Daha sonra sayfaları çevirirken sayfalar arasında bir kirpik veya kıl bulacağınız söyleniyor.
  • Daha sonra bulduğunuz bu kılı su dolu bir bardağa atarak ıslanmasını sağlıyorsunuz.
  • Bardaktan aldığınız ıslak kılı tekrar Kuranı Kerim arasına koyuyorsunuz(hangi sayfada olacağı çok önemli değil).
  • Bunun ardından corona virüse karşı korunacağınız söyleniyor.

Burada da belirtildiği gibi :

Kuran-ı Kerim okumanın faziletleri ve manevi olarak verdiği huzur anlatmakla bitmez. Ancak insanlarımızın bu şekilde Kuran-ı Kerim’in indirilen ilk ayeti kerimesi olan “Oku” ayetinin anlamına tamamen karşı olarak ve hiçbir bilimsel karşılığı olmadan bir şey beklemek hurafeden başka bir şey değildir.

Allah’tan bir şey istiyorsanız, dua ediyorsanız (ki bunda hiçbir sınırlama yoktur) öncelikle tevekkül etmeniz gerekir. Yani herhangi bir beladan korunmak istiyorsanız önce alabileceğiniz bütün önlemleri almalısınız. Yani corona virüsten korunmak için öncelikle Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı korunma yöntemlerine uymanız gerekmektedir.

Yani Kuranı Kerimde Bakara suresindeki kıl iddaları uydurmadır, gerçek değildir, gerçeği yansıtmamaktadır.

Kuranı kerimde veya bakara süresinde herhangi bir yerde kıl, tüy kirpik bir şey yoktur. Mantıklı olarak düşünürseniz, kuranı kerimlerin tamamı matbaada sizin bizim gibi insanlar tarafından, yine bizim icatlarımız olan kağıtlarla mürekkeplerle basılır. Buraya bir kıl kirpik karışmışsa ya matbaa hatasıdır ya da kendi kılınızdır.

Kendi kılınızı veya bir faninin kılını bulmak için değil okumak için kuranı kerimi açınız.

Bakara Süresi Nedir

BAKARA SÛRESİ

سورة البقرة

Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur’anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Vikipedi

Sure numarası: 2
Ayet sayısı: 286
Kelime sayısı: 6144
Harf sayısı: 25613

1 Yorum

  • istisna olamaz çünkü bizim kılımız olsa herkeste bir kirpik bir sakal ve ya her hangi uzun bir kıl çıkar mı ki hadi birinde iki kirpik çıksaydı sizce inanmamak mümkün mü:(

Bir Yorum Yap