Bimcell Bakiye Sorgulama

Bimcell müşterilerinin bakiye yükleme ya da sorgulama işlemleri için yaralanabilecekleri çeşitli yöntemlerin olması söz konusudur. Bunun için Bim mağazalarına giderek kasadan işlem yapmak mümkün olurken müşteri hizmetlerinin aranması da bir başka seçenektir. Bimcell Bakiye Sorgulama işlemleri bimcell resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilen işlemler arasındadır. Bimcell faturasız hatlar üzerinden gerçekleştirilen bir uygulamadır ve kullanıcılar bankaların mobil uygulamalarını kullanarak da ödeme gerçekleştirebilmektedirler. Paket kullanımları hakkında bilgi edinmek isteyen kullanıcıların yapacakları işlemler arasında 9333 sesli yanıt servisini arayarak Bimcell servisinden yardım almak ya da *123# kombinasyonunu oluşturarak tuşlama yapmak yer alır. Bu sayede öğrenmek isteyecekleri bilgilere erişmeleri mümkün hale gelecektir. Bimcell kalan kullanım bilgileri öğrenilmek istendiğinde kullanıcılar ücretsiz arama yöntemlerini ya da SMS ile bilgi alma metotlarını kullanabilmektedirler. Kontörlü hat uygulaması olan Bimcell ile faturasız hatların iletişim gerçekleştirmesi sağlanmaktadır. Bimcell ekonomik ödeme seçenekleri sunması nedeni ile sık tercih edilen uygulama türlerinden biridir.

İlginizi çekebilir: Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor ?

Bimcell Bakiye Öğrenme

Bimcell Bakiye Sorgulama işlemi sesli yanıt sistemleri üzerinden öğrenilebilmekte aynı zamanda tuşlama yapılarak da bakiye bilgilerine ulaşılabilmektedir. Bu hattın Bimcell uygulamasının çeşitli paket türleri bulunurken her yöne 250 dakika ya da 500 dakika gibi seçeneklerin olması kullanıcıların yararlandığı hizmetlerden bazılarıdır. Bimcell’in ayrıca internet paketi de bulunmakta ve kullanıcılar istedikleri takdirde internet hizmetlerine sahip olabilmekte bunun için belirlenen ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. SMS paketi de mevcut paketlerden yalnızca biridir ve tarife paket bilgileri resmi web sitesinden incelenerek öğrenilmesi mümkündür. Uygulamada üçlü paket de söz konusu olurken bu paket kapsamında hem konuşma hem SMS hem de internet kullanımı bir arada kullanıcılara sunulmuş. Bimcell aracılığı ile hizmet almak isteyen kullanıcıların numaralarını taşımaları mümkün olurken istedikleri takdirde yeni bir numara alarak da hizmetlerden yararlanabilmeleri söz konusudur. Satış noktası olarak Bim mağazaları hizmet vermektedir bundan dolayı da kullanıcılar bakiye yükleme işlemlerini bu noktalardan yapabilmektedirler.

Bimcell Bakiye Yükleme

Bimcell Bakiye Sorgulama ya da yükleme işlemine gereksinim duyan müşteriler için Bim mağazaları ya da resmi web sitesi gerekli hizmeti vermektedir. Bim’den Bimcell kart almak için kimlik fotokopisi ile Bim mağazalarına uğranması durumunda gerekli olan sim kart müşterilere sunulmaktadır. Bu karta sahip olunduğunda hatta para yüklemek için Bim mağazalarının kasalarından ödeme yapılabilirken web sitesi aracılığı ile de ödeme yapılması mümkün olmaktadır. Kullanıcılar hatlarında kalan bakiyelerini merak ettiklerinde bunu öğrenmek için yapabilecekleri bazı işlemler söz konusudur. Bu işlemlerden biri *123# kombinasyonunun tuşlanmasıdır. Bu arama işlemi ile telefon ekranlarında kalan bakiye miktarı görüntülenebilirken bunun dışında da 9333’ü arayarak sesli yanıt sisteminden bilgi almak mümkün olmaktadır. Bu işlemler faturasız müşteri hatlarına yönelik olarak bakiye öğrenilmesi için yapılan uygulamalardır ve karta para yüklenmesi için de Bim mağazalarına gitmek ya da resmî web sitesini ziyaret etmek yeterli olmaktadır.

Faturasız hatların geçerli olabilmesi düzenli kullanımı ile mümkün olduğundan kartın 184 günlük aktif kullanım süresi vardır. Bu sürenin sonunda kullanılmayan kartlar dış aramalara ve çağrı yapmaya kapatılır tekrar yükleme yapılması durumunda bu engel ortadan kalkar. 92 günlük pasif sürenin 184 güne ilave edildiği durumlarda ise hattın tamamen iptal edilmesi söz konusu olduğundan faturasız hatlarda bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir. Faturasız hatlarda belli bir ücret mukabilinde numara değişikliği yapılabilmektedir. Bu tür değişiklikler için ayda bir kez numara değiştirme talebine yanıt verilmektedir. Hat iptal işlemlerinde başvurulması gereken yer Bim mağazalarıdır ve hattın kaybolması durumunda yedek sim kart da bu mağazalardan temin edilmektedir.

İlginizi çekebilir: İş bankası günlük para çekme limiti

Bir Yorum Yap