Advertorial

Bitcoin İşlem hızlandırıcı

Bitcoin işlemleriniz bazen takılıyor mu? Eğer öyleyse, bu tür durumlarda ne yapacağınızı düşündünüz mü? Bitcoin işlem hızlandırıcı kavramıyla hiç karşılaştınız mı ?

Yıllar geçtikçe, Bitcoin blok zincirindeki işlemler katlanarak arttı ve bu da Bitcoin’in blok zincirinde büyük trafikle sonuçlandı.

Ayrıca, sınırlı 1 Mb blok boyutu ve Bitcoin Cash desteğinden gelen artan spam de yardımcı olmuyor.

Bitcoin İşlem Nasıl Hızlandırılır ?

Şu anda, Bitcoin blok zinciri günde 200.000’den fazla işlem gerçekleştiriyor, ancak Kasım 2017’de 300.000’den fazla işlem yapıyordu, bu da işlem başına ücretlerin fırlamasına neden olmuştu.

Bu işlemler, mempool adı verilen bir biriktirme listesi havuzunda toplanır ve burada madencilerin işlem ücretlerinin önceliğine göre toplama işlemleri yapılır. Bu nedenle, işleminize eklenen işlem ücretleri ne kadar fazlaysa, bir sonraki bloğa dahil olma şansı da o kadar yüksek olur.

Ancak blok zinciri zaten kalabalıksa, bu çok uzun bir bekleme olabilir. Böyle bir durumda işleminizi hızlandırmak için çoğunlukla ücretli olan ancak şanslıysanız zaman zaman ücretsiz olabilen Bitcoin işlem hızlandırıcılarını kullanabilirsiniz.

Bir Bitcoin işlem hızlandırıcısı, düşük işlem ücretine rağmen bir sonraki bloğa bu belirli işlemi kasten dahil etmek için bir madencilik havuzuna zincir dışı ücretli / ücretsiz bir talepten başka bir şey değildir. Bu, madencilik havuzları için çevrimdışı bir ücret piyasası oluşturur.

Ama çok kullanışlı bir seçenektir.

Çünkü yanlışlıkla düşük işlem ücreti ödeyen birçok kişi, trafik sıkışıklığı durumunda işlemlerini hızlandırmak için Ücretlerle Değiştir (RBF) veya Ebeveyn (CPFP) tekniklerini uygulama konusunda yeterince donanımlı değildir.

Bu nedenle, Bitcoin işlemlerinin hızlanmasını kolaylaştıran bazı hizmetlere bakmak önemlidir.

Bir Yorum Yap