Güncel Haberler

Bitcoin niye bu kadar düştü , Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika 2023

bitcoin niye bu kadar dustu bitcoin neden dusuyor son dakika 2023 8723

Bitcoin niye bu kadar düştü , Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika 2023 haberleri ile karşınızdayız.

Bitcoindeki son gelişmeler kripto para dünyasına ilgi duyan birçok kişi tarafından takip ediliyor. Son olarak Musk’ın açıklaması ardından Bitcoin düşüşe geçti. Musk, “Bitcoin madenciliğinde özellikle kömür olmak üzere fosil yakıtların artan kullanımı konusunda endişeliyiz” dedi. Musk’ın açıklamasının ardından Bitcoin yüzde 18 düşmüştü.

Bugün 19 Mayıs 2023 günü bitcoin piyasaları resmen çakıldı. %30’dan %60’lara kadar varan düşen borsalarda anlık zarar milyarlarca dolar.

Kripto para birimlerindeki genel düşüşten en büyük payı Bitcoin aldı. Son bir haftada yüzde 40’a yakın değer kaybeden Bitcoin fiyatları 32 bin dolara kadar düştü. Kripto para borsalarınıa yatırım yapan vatandaşlar ise Bitcoin’in neden düştüğünü merak ediyor.

BITCOIN NEDEN DÜŞTÜ?

Çin’in yerel finansal kurumları ve ödeme sistemlerinin kripto para hizmet vermesinin yasaklanmasıyla, Bitcoin yüzde 12’nin üzerinde değer kaybetti.

2008 finans krizinin yarattığı belirsizlik ortamında yatırımcılar tarafından alternatif olarak görülen kripto para birimi Bitcoin’de değer kaybı günde 12’yi geçerken, şubat ayından bu yana ilk kez 40 bin dolar seviyesinin altı görüldü.

Bitcoin’de 38 bin doların kırılması ile ciddi hızlanan düşüş trendinde, en yüksek hacimli borsalardan biri olan Binance, yoğunluk nedeniyle ETH ve erc20 token çekimlerini askıya aldı.

Çin’in yatırımcıları kripto para birimlerine karşı uyardıktan sonra Bitcoin ve diğer büyük dijital varlıklar Çarşamba günü battı.

Çin merkez bankası, sanal para birimlerinin gerçek değeri olmadığı için iş yapmak için kullanılamayacağını söyledi.
Kıdemli bir piyasa analisti, Bitcoin için 30.000 $ ‘ın altına düşen bir fiyatın şaşırtıcı olmayacağını söyledi.

Çin Halk Bankası, dijital tokenlerin finansal kurumlar tarafından bir ödeme şekli olarak kullanılamayacağını açıklamasının ardından Çarşamba günü Bitcoin ve diğer dijital para birimleri düştü.


Bitcoin% 26’ya kadar düşerek 32.221.06 dolara geriledi. Binance Coin% 38 düşüşle 322.03 dolara, dogecoin% 43 düşüşle 28 sente ve Ethereum’un eteri% 39 düşerek 2.094 dolara geriledi.

Üç Çin ödeme endüstrisinin Salı günü yaptığı açıklamaya göre, sanal para birimleri gerçek değerle desteklenmediği için piyasada kullanılmamalıdır. Bitcoin niye bu kadar düştü , Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika 2023


Bitcoin, ilk olarak Elon Musk’ın madencilik süreciyle ilgili iklimle ilgili endişelerinin yol açtığı bir hafta süren düşüşünü sürdürdü. Milyarder Mike Novogratz, Musk’ın enerji kullanımına yönelik eleştirisinin ardından bitcoin’in altı haftaya kadar 40.000 ila 50.000 dolar arasında bir yerde konsolide edeceğini tahmin etti.

Bitcoin’in fiyatı, Çin’in kripto para birimlerine yeni sınırlar koymasının ardından üç ay içinde ilk kez 34.000 $ ‘ın (24.030 £) altına düştü.

Salı günü Pekin, finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasakladı.

Ayrıca yatırımcıları spekülatif kripto ticaretine karşı uyardı.

Bunu, otomobil üreticisi Tesla’nın artık para birimini kabul etmeyeceğini söylemesinin ardından geçen hafta Bitcoin’de% 10’un üzerinde düşüş izledi.

Pazartesi günü kripto para birimi% 13 düşerken, Etheruem ve Dogecoin gibi diğer dijital paralar% 18’e varan oranda değer kaybetti.

Fiyat başlangıçta Çarşamba günü 40.000 $ ‘ın altına düştü, ardından sonraki işlemlerde 6.000 $ daha düştü.

Anlık Düşüş Grafikleri

İsimFiyat24 Saat7 Gün
Bitcoin$34,286.76-21.43%-38.74%
Ethereum$2,461.96-27.10%-41.75%

Bitcoin Neden Bu Kadar Düştü

Bugün 19 Mayıs 2023 günü bitcoin piyasaları resmen çakıldı. %30’dan %60’lara kadar varan düşen borsalarda anlık zarar milyarlarca dolar.

Bitcoin Neden Düşüyor

Bitcoin’de 38 bin doların kırılması ile ciddi hızlanan düşüş trendinde, en yüksek hacimli borsalardan biri olan Binance, yoğunluk nedeniyle ETH ve erc20 token çekimlerini askıya aldı.

Bir Yorum Yap