Biyometrik Fotoğraf Fiyatları

Biyometrik fotoğraf fiyatları 2023 yazımızda, Biyometrik fotoğraf nedir, biyometrik fotoğraf fiyatları 2023 yılında hangi aralıklarda olacak ? sorularına yanıtlar vermeye çalıştık. Biyometrik fotoğraf bildiğiniz gibi seyahat belgelerinde (Pasaport, Ehliyet) kullanılan fotoğraftır. Özellikle yurtdışına çıkacaksanız ihtiyacınız olmaktadır. Eğer Biyometrik fotoğraf ne kadar sorusunu soruyorsanız doğru yerdesiniz, sizler için çok güzel bir içerik hazırladık.

31 Aralık 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları 2023

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları listesi aşağıdaki tablolardaki gibidir. Bu bilgiler ATO tarafından sağlanmaktadır. Biyometrik fotoğraf ücreti bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

EBATADETÜCRET
Biyometrik Fotoğraf470 TL
Biyometrik Fotoğraf890 TL
Biyometrik Fotoğraf12110 TL
Biyometrik Fotoğraf16130 TL
6×9 Fotoğraf270 TL
6×9 Fotoğraf490 TL
  • 4 adet biyometrik fotoğraf fiyatı 70 TL’dir.
  • 8 adet biyometrik fotoğraf fiyatı 90 TL’dir.
  • 12 adet biyometrik fotoğraf fiyatı 110 TL’dir.
  • 16 adet biyometrik fotoğraf fiyatı 130 TL’dir.
  • 6×9 ölçülerinde 2 adet biyometrik fotoğraf fiyatı 70 TL’dir.
  • 6×9 ölçülerinde 4 adet biyometrik fotoğraf fiyatı 90 TL’dir.

Biyometrik Fotoğraf Nedir?

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları bilgisinden önce, biyometrik fotoğraf nedir ne işe yarar bakalım. Biyometrik fotoğraf, standartları ICAO tarafından belirlenmiş olan ve buna uygun makinelerde okunup dijital olarak kayıt altına alınan, seyahat belgelerinde (Pasaport, Ehliyet) kullanılan, en az 600dpi olacak şekilde yüksek kaliteli, arka fonu beyaz, başka objelerin olmadığı, belli ölçüleri ve özellikleri olan vesikalık fotoğraf türüdür.

Biyometrik fotoğraf kaç ay geçerli?

Kişinin son halini gösterir. 6 ay geçerlidir. Resmi başvurular özellikle not düşülerek “son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf” ibarelerini görebilirsiniz.

Biyometrik fotoğraf özellikleri nelerdir?

Ebatı 50mm x 60mm’dir. Arkada herhangi bir fon bulunmaz ve beyaz renk üzerine basılır.

Biyometrik fotoğraf ile vesikalık fotoğraf arasındaki fark nedir?

Biyometrik fotoğrafta yer alan arka beyaz fon ve desensiz olması en büyük farktır. Vesikalık fotoğrafta arkada mavi, yeşil gibi renkler yer alabilir.

Biyometrik fotoğrafta sakal olur mu?

Evet sakal ile çektirebilirsiniz.

Biyometrik vesikalık yerine geçer mi?

Evet vesikalık yerine kullanabilirsiniz.

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Biyometrik Fotoğraf Hemen Çıkar mı ?

Biyometrik fotoğraf, çekildiği an itibariyle fotoğrafçının yoğunluğuna göre 15 dakika ile 4 saat arasında alınabilmektedir.

Biyometrik Fotoğraf Gözlük Olur mu ?

Kişinin zorunlu olarak kullandığı gözlük ve benzeri aksesuarlar dışında fotoğrafta şapka, başlık, pipo, vb. nesneler bulunmamalıdır.

Vize için biyometrik fotoğraf nasıl olmalıdır ?

Gözlerin tabandan yüksekliği 28 mm ila 35 mm arasında olmalıdır. Yüzde ya da arkada rahatsız edici herhangi bir gölge yer almayacak şekilde ışıklandırma olmalıdır. Yüzdeki doğal bir ifade olmalıdır. Eni 3.5mm boyu ise 4.5 mm olacaktır.

Biyometrik fotoğraf çekimi ne kadar sürede çıkar?

Biyometrik fotoğraf, çekildiği an itibariyle fotoğrafçının yoğunluğuna göre 15 dakika ile 4 saat arasında alınabilmektedir.

Biyometrik foto fiyat araştırması yapanlar için hazırladığımız içeriğimiz burada sona eriyor. Biyometrik foto ne kadar sorunuza cevap vermiş olmaktayız. Ayrıca Biyometrik fotoğraf ne kadar sürede çıkar , biyometrik fotoğraf kaç dakikada çıkar gibi soruları da yanıtladık.

Kaynak:

https://atonet.org.tr/Uploads/Birimler/Internet/Hizmetlerimiz/Azami%20Fiyat%20Tarifleri/2022_Azami%20Fiyat/2022%20Fotografcilar.pdf

Bir Yorum Yap