Bulut Teknolojileri İle İşletmenizi Geleceğe Taşıyın

Bulut Teknolojisi Nedir?

Bulut teknolojisi yazılımlar aracılığı ile internet üzerinden depolama yapılmasını sağlamaktadır. Teknolojinin gelişimi ile sanal depolama işlemleri yapılmaktadır. Veriler internet üzerinden depolanır. Böylelikle sabit diskler gibi fiziksel anlamda depolama alanlarına ihtiyacınız kalmamaktadır. Yükleme yaptığınız sanal depolarda istediğiniz an verileri ulaşabilme ihtimaliniz vardır.

Bulut teknolojisi özel programlama ara yüzü ile depolama yapılmaktadır. Bu işlemi 3  kategoride sağlar. Bu hizmetlerin kategori;

● Laas – alt yapı

● Paşa – platform

● Saaas -yazılım

Bulut Sunucu Nedir?

Bulut sonucu cloud server olan fiziksel sunucular üzerinde sanallaştırılmış araçlar ile kullanılmış sanal sunucu hizmetidir. Bu sistem son dönemlerde dünya çapında ve ülkemizde en çok tercih edilen sunucu çeşididir. Sahip oldukları donanımları sayesinde tercih edilmektedir. Özellikleri sayesinde yüksek verimlilik ve ekonomi yönden düşük maliyetli olması nedeniyle projelerde tercih edilmektedir. Genellikle yeni başlayan ve gelişme aşamasında olan projeler.

Bulut sunucusu bireysel ve kurumsal olarak tüm projelerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Yüksek sunucu performansı sağlayan bulut sunucularının birden fazla çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlar genel özel ve hibrit bulutlar olarak yer almaktadır. Bulut sunucularının çeşitlerini kısa anlamlarla açıklayacak olur isek;

Genel bulut; public cloud olarak geçen bu bulut kullanıcılara tamamen depolama uygulamalar ve ve VM’ler kaynaklara dağıtım sağlayan bir model çeşididir. Genellikle herkes tarafından kullanılabilir. Bütçe kısıtlamaları yaşayan geliştiriciler genel bulutu kullanabilirler.

Güzel bulut; Private cloud olan ve tek bir işletme tarafından kullanılmaktadır. Bir nevi güvenlik duvarının arkasında bulunan genel bulutlardan farklıdır. Özel bulut işletmeye esneklik ve güvenlik artırır.

Hibrit bulut; özel bulut ile genel bulutun birleştirilmesi ile ortaya çıkan bir buluttur. Hibritbulutunda kendi arasında 2 modeli bulunmaktadır. Daha az önemli olan bir takım uygulamaların genel bulutlar üzerinden çalışmış olduğu alandır. 2 modeli ise işletmelerin kendi verilerinin depolanmış olduğu uygulamaları ölçeklendirebilmek için kullandığı alandır.

İşletmeler İçin Bulut Alt Yapısının Avantajları Nelerdir?

Alastyr bulut altyapısının işletmeler için avantajları diske gerek duymadan tüm verilerinizi toplayabilmeniz ve bu verileri istemiş olduğunuz zamanlarda ulaşabilmenizdir. Bu şekilde büyük verilerinizin telefonda yahut bilgisayarlarınızda çok fazla yer kaplamaz. Cihazlar üzerinden e-posta adreslerinizi ve şifrelerinizi girerek yüklemiş olduğunuz verilere ulaşabilirsiniz. Bu sistem genel anlamıyla mobil cihazlarda daha fazla hali hazır durumdadır.

En büyük avantajlarından bir tanesi de kurum işlemi gerektirmez. Genellikle telefonlarınızda uygulamalar yüklü olur. Farazi durumlarda Eğer yüklü değilse Google aylardan ve Apple store üzerinden indirerek işleminizde kullanabilirsiniz. Böylelikle kurumlar bu faaliyetler için büyük ödenekler yapmak zorunda olmaz. Diğer bir özelliği de verileriniz burada saklı kaldığı için elektronik aletlerin zarar gelse dahi verileriniz her daim güvendedir. Böylelikle bulut teknolojisi sayesinde verilerin güvenliğin artığını söylemeden de geçemeyiz.

Bulut teknolojileri buluşabilecek tehditlere karşı da verilerinizi korumaktadır. Sizlerin izin verdiğiniz kişiler ile paylaşımlar yapabilirsiniz. İzin vermediğiniz durumlarda dosyaları erişim sağlanamaz. Cihazlarınızda internet olduğu sürece verilerinize istediğiniz an ve istediğiniz yerde ulaşabilirsiniz.

Diğer bir yerden bulut teknolojileri kurumların verilerine Bulut’a taşımasına izin vererek erişebilir hale gelmektedir. Teknolojileri hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

Türkiye’nin En Güçlü Bulut Sunucu Alt Yapısını Keşfedin

Elinizde kapasitesine göre ihtiyaçlarınız kadar kaynaklar ekleyebilir ve çıkartabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaparken aktarma işlemleri daha dinamik olarak gerçekleşmektedir.

Alastyr Türkiye’nin en güçlü donanımı ve altyapısına sahiptir veri işlem sunucuları kurumsal ve yedekli sunucular oluşmaktadır. Türkiye’nin en güçlü Bulut sunucu altyapısı Windows ve Linux işletim sistemleri performansına sahiptir. Ayrıca yüksek performans standart 64 bit’tir. Sizin isteğiniz karşılığında sunucuya 32 bit uygulamaları da ekleyebilirsiniz.

Alastyr bulut sunucu yönetim paneli ve hosting kontrol paneli sunucular sayesinde rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Bulut altyapısını oluşturduğunuz uygulamaları ekleyebilir ve çıkartabilirsiniz. Tamamen kendi istek ve ihtiyaçlarınıza göre uygulamaları kurabilirsiniz. Alastyr kontrol panelleri sayesinde birçok web sitesi barındırabilirsiniz. SSD sunucularınızı cep panel ile Sadece 15 dolar karşılığında uygulamaya yükleyebilirsiniz.

Yorum yapın