Bursa Kebap Evi İftar Menüsü

Ramazan’ın gelmesiyle birlikte birçok restoran iftar menülerini yayımlamış durumda. Bursa Kebap Evi İftar Menüsü de müşteriler için eşsiz lezzetleriyle iftar saatleri için hazırlıklarını tamamlamış. Ramazan on bir ayın sultanı olarak Tüm Müslümanlar tarafından büyük bir sevinçle beklenen bir ay. Bu ayda Kur’an-ı Kerim’in indirilmiş olması ve Kadir Gecesi’nin de Ramazan ayının içerisinde yer alması nedeni ile de İslam alemi açısından oldukça önemli. Ramazan sofralarında birlikte iftarların açılması ve tüm gün oruç tutulması nedeni ile yemeklere ayrı bir özen gösterilirken restoranlarda hazırlıklarını bu yönde yapıyor. Bursa Kebap Evi de bundan dolayı bu yılki iftar menüsünü hazırlamış durumda. İftar menüsünde oruç açılacağı sırada ihtiyaç olacak her detay düşünülmüş. Çorbadan tatlıya tüm lezzetler bir arada sunulurken dileyen müşteriler menü dışında da sipariş verebilmekte. Menü tercih edilmesi durumunda da iftar sırasında ihtiyaç duyulabilecek çeşitleri bir arada bulmak mümkün. Bursa Kebap evinde dileyen müşterilerin menü dışında da seçim yapma şansları var ve çeşitli türlerden herhangi bir yemeği de sipariş edebilirler. Menü standart bir fiyata sahip olurken menü dışında söylenecek çeşitler ise ayrıca ücretlendiriliyor.

İlginizi çekebilir: Ramazanda Kilo Vermek

Ramazanda Bursa Kebap Evi İftar Menüsü

İftar saatinde restoranların çeşitli menüler aracılığı ile müşterilerine hizmet verdiği görülürken Bursa Kebap Evi İftar Menüsü de zengin çeşitleri ile dikkat çekiyor. Menüde yer alan yiyecekler arasında iftariye tabağı ilk sırada yer alırken domates, salatalık, zeytin ve iki çeşit peynir ile bu tabak hazırlanmış. İftariye tabağında ayrıca hurma da unutulmamış. İftar menüsü içerisinde yer alan çorba ve yanında İskender tabağı bulunurken tatlı olarak da güllaç ya da Kemalpaşa tatlısı müşterilerin tercihine bırakılmış. Menüde ayrıca çay ve su da yer alanlar arasında. Bursa Kebap Evi çeşitli şubeleri ile hizmet veren restoranlardan biri. İstanbul’da yer alan şubeleri arasında Bağdat Caddesi, Emaar Square Mall ve Watergarden’daki restoranları yer alıyor. Ramazan ayında bu yıl iftar saati İstanbul için 19:48 olarak başlıyor ve ilerleyen günlerde bir dakika ileriye gidiyor. 13 Nisan’da başlayacak olan Ramazan ayı bu yıl da büyük bir sevinçle beklenirken imsak vakti de 4:50 olarak belirlenmiştir. Bu vakit ilerleyen süreçte günlerin uzamasından dolayı bir miktar ileri gitmektedir.

Bursa Kebap Evi İftar Çeşitleri

Ramazan ayı çeşitli ibadetlerin yapıldığı ve bunun yanı sıra oruç ibadetinin de yerine getirildiği bir aydır. Müslümanlar açısından bu ayda yardımlaşma duygusunun yoğun olarak yaşandığı görülürken maneviyatta da artış yaşanır. Tüm günü oruçlu geçiren kişiler akşam olduğunda evlerinde ya da restoranlarda iftarlarını açarlar. Bundan dolayı da restoranlar çeşitli iftar menüleri ile müşterilerinin hizmetinde yer alırken her restoranın farklı bir menüsü olur. Bursa Kebap Evi İftar Menüsü de kendine özgü çeşitleri ile müşteriler için hazırlanan yemeklere sahiptir. İftariye tabağı olarak adlandırılan ve iki çeşit peynirden oluşan atıştırmalık tabağında ayrıca domates, salatalık, zeytin ve hurma da bulunmaktadır. Domates ve salatalık söğüş olarak sunulurken menüde çay ve su da yer alır. Bunun yanı sıra çorba ve İskender ile menü çeşitlenmektedir. Tatlı almak isteyen müşteriler de menüde unutulmamış onlara için de Kemalpaşa tatlısı ve güllaç seçenek olarak sunulmuştur. Menüde yer alanların dışında da restoranda farklı türde birçok yemek bulunmaktadır. İsteyen müşteriler kişisel tercihlerine bağlı olarak farklı seçenekler için menü dışından da seçim yapabilmektedir. Menü dışından yapılan seçimlerde ücretlendirme sipariş verilen çeşide göre değişirken menünün fiyatı ise standart olarak belirlenmiştir.

İlginizi çekebilir: Ramazanda Sabah Namazı Kaçta Kılınır

Bir Yorum Yap