Burun Estetiği Fiyatları

2022 yılında burun estetiği fiyatları; estetik işlemin özel veya devlet hastanesinde yaptırılmasına göre değişiklik göstermektedir. SGK’nın burun estetiğini karşılaması için oluşması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Uygulamanın yapılmasının zorunlu olduğuna dair bir rapor alınmadıkça SGK tarafından estetik fiyatı karşılanmamaktadır. Ayrıca burun estetiği fiyatları; burna yapılacak olan işlemlere göre farklılık göstermektedir.

Göz Kararması Baş Ağrısı Sersemlik

Burun Küçültme Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Burun küçültme ameliyatının ücretleri; 5.000 TL ile 15.000 TL arasında fiyat bulmaktadır. Burun ucunda ve sırtında bölgesel olarak küçültme işlemleri yapılmaktadır. Burun kıkırdağı ve kemiğinin alınması ile beraber burun küçültülebilmektedir. Yüzün oranları ile beraber burun incelendikten sonra 3D simülasyon cihazları ile burnun yeni şekli belirlenmektedir ve buna göre küçültme işlemi yapılmaktadır. Cerrahın tercihine bağlı olarak açık ya da kapalı şekilde yapılabilecek bir işlemdir. Açık yapılması durumunda; burnun alt kısmından ve burun deliklerinin arasından kesi atılmaktadır. Ameliyat sonrasındaki iyileşme süreci ise; bir haftadan on güne kadar çıkabilmektedir. Burnun yeni şeklinin belli olması ise ortalama 2 hafta sürmektedir. Bir yıllık bir süre içerisinde iyileşme tamamlanmaktadır.

Burun Kemerini Törpüleme Estetiğinin Fiyatları Nasıldır?

Burun kemerini törpüleme ameliyatının ücretleri; 2000 TL ile 10000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Genel anestezi altında, 40 dakika ile 2 saat arasında bir sürede gerçekleştirilen bir işlemdir. Burun estetiği fiyatları içerisinde daha pahalı olan estetik çeşitlerinden biri olmasının sebebi; klasik törpüler kullanılmadan ultrasonik cihazlar ile yapılan bir işlem olmasıdır. Burun kemeri törpüleme operasyonu gerçekleştikten sonra yaklaşık 6 ay burna baskı yapabilecek gözlük gibi aksesuarların kullanılmaması gerekmektedir. 18 yaşın üzerindeki kişilere yapılabilecek bir operasyondur. Derinin altında birikmiş olan kanın morluk oluşturmasını engellemek amacı ile burun içerisine tampon yerleştirilmektedir. 2 gün bu tamponlar durduktan sonra da burun üzerine bantlar yerleştirilmektedir.

Araç Sigorta Fiyatları

Burunda Nefesle İlgili Problemleri Ortadan Kaldırmak İçin Yapılan Estetiğin Ücretleri Ne Kadardır?

Burunda sadece nefes sorunlarını düzeltmek için yapılan estetiklerin fiyatları; yaklaşık 1.000 TL ile 1.500 TL aralığında olmaktadır. Burun eti büyüklüğü, kemik eğrilikleri, kronik sinüzit gibi rahatsızlıklar sonucunda nefes alıp vermede problemler meydana gelebilmektedir. Burnun iç kısmına yapılacak olan müdahaleler ile daha rahat nefes alınabilmesi sağlanamayacağı için hem burunun içine hem de dışına müdahale yapılması gerekmektedir. Burundaki eğrilikler sebebi ile nefes alamayanlar, ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında süren bir operasyon ile daha sağlıklı olabilmektedirler. Kapalı teknik ile işlem yapılacak olması durumunda; kesi olmadan içeriden işlem yapılmaktadır. Açık teknik ile yapılacak olması halinde ise; burnun uç kısmına küçük bir kesi atılmaktadır.

Burunda Yapılan Küçük Revizyonların Ücretleri Nasıldır?

Burunda yapılan küçük değişikliklerin fiyatları; ortalama 500 TL ile 1.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Daha önceden burun estetiği olmuş olan kişilerin burunlarının istediği gibi olmaması veya travma sonrası şeklin bozulması sonucunda, burunda yeniden küçük değişikliklerin yapılabilmesi için gerçekleştirilen operasyonlardır. Burunda asimetri, eğrilik, burun ucunda düşme, ters V deformitesi, basık burun, mandala sıkışmış burun, domuzcuk burnu, palyaço burun ve pinokya burnu gibi deformiteler tespit edilmektedir.

Çok ufak müdahale yapılacak ise; ilk ameliyattan 6 ay sonra yapılmaktadır. Ancak daha büyük müdahalelerin yapılabilmesi için 1-2 yıl beklenmesi gerekmektedir. Önceki burun ameliyatına ve burun yapısına göre kapalı ya da açık teknik uygulanabilmektedir. Burun estetiği fiyatları küçük revizyonlar için yapılacak olan değişikliğe göre farklıdır. Genel anestezi altında gerçekleştirileni ortalama 2-4 saat süren operasyonlardır.

Bir Yorum Yap