Cankurtaran Sosyal Tesisleri İftar Menüsü

Fatih Belediyesi tarafından işletilen Cankurtaran Sosyal Tesisleri ramazan ayı içerisinde iftar menüsü ile misafirlerine hizmet vermeye devam etmektedir. Cankurtaran Sosyal Tesisleri İftar Menüsü merak edilenler arasında yer alırken tesis Fatih ilçesinde yer alır. Tarihi yarımadada yer alan tesis deniz ve doğa manzarası ile de dikkat çekmektedir. Bölgenin tarihi ve turistik bir yapıya sahip olması nedeni ile yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahip olması zaman zaman yoğunluk yaşanmasına neden olurken tesiste otopark ve çocuk parkı da bulunmaktadır. Ramazan ayında iftar saatlerinde tesiste iftar menüsünün yanı sıra diğer çeşitlerin de sipariş edilmesi mümkün olurken iftar menüsü standart olmaktadır. Tesis haftanın 7 günü açıktır ve sabah 8.30 itibarı ile hizmet veremeye başlamaktadır. Cankurtaran Sosyal Tesisleri oldukça zengin bir menüye sahiptir. Ve et, balık, ızgara ya da zeytinyağlı çeşitlerini sipariş etmek mümkündür. Bunun yanı sıra spesiyal yemekler, tatlı çeşitleri ve zengin kahvaltı türleri ile de ziyaretçilerini ağırlayan tesis yoğun ilgi görmektedir.

İlginizi çekebilir: Ramazanda Kilo Vermek

Ramazanda Cankurtaran Sosyal Tesisleri İftar Menüsü

Ramazan ayı on bir ayın sultanı olarak adlandırılan ve her yıl özlemle beklenen bir aydır. Bu ayda restoranlar çeşitli iftar menüleri ile müşterilerine hizmet verirken normal menülerini de sürdürürler. Cankurtaran Sosyal Tesisleri de Ramazan ayı geldiğinde iftar menüleri oluşturmakta ve ziyaretçilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Tesiste açık alan olması sebebi ile burada da oturmak mümkün olmakta ve kafeteryası ile de hizmet vermektedir. Tesisin kışlık kapalı salonu da bulunurken bu alanda yaklaşık olarak 250 kişi kapasite ile hizmet verdiği görülmektedir. Ayrıca 60 araçlık otoparka da sahip olan Cankurtaran Sosyal Tesisleri çocuk oyun parkına da sahiptir ve 4-10 yaş aralığı çocuklar için bu alan uygundur. Cankurtaran Sosyal Tesisleri İftar Menüsü de ziyaretçiler için özel olarak hazırlanmış durumdadır. Kaliteli bir hizmet anlayışı ile ziyaretçilerini ağırlayan tesiste zengin bir menü ile karşılaşılırken oldukça da lezzetli yemekler sunulur. Tesis belediyenin güvencesi altında hizmet verir ve gerek manzarası ile gerekse hizmeti ile gelenlerden de beğeni almaktadır.

Cankurtaran Sosyal Tesisleri ve Ramazan Ayı İftar Menüsü

Cankurtaran Sosyal Tesisleri oldukça popüler mekanlar arasında yer alırken Ramazan ayında da misafirleri için hazırladığı menüsü ile dikkat çekiyor. Ayrıca tesiste otopark olması ziyaretçiler açısından büyük bir kolaylık yaratırken 4-10 yaş aralığında çocuğu olanlar için de tesiste oyun alanları bulunur. Tesiste Sıcak ekstralar olarak verilen menemen, sahanda yumurta, sucuklu yumurta ve omlet çeşitleri yer alırken soğuk başlangıçlar olarak da zeytinyağlı çeşitleri ile göz doldurmaktadır. Karışık zeytinyağlı tabağı, zeytinyağlı enginar, fasulye ve biber dolması da çeşitler arasında yer alırken sıcak başlangıçlarda da oldukça fazla çeşide rastlamak mümkündür. Sıcak başlangıçlarda mantar güveç gretine, peynirli sarma böreği, pastırmalı paçanga böreği ve patates tava yer alırken menüde balık çeşitlerine de yer verilmiştir.

Ayrıca ana yemekler arasında et çeşitleri ve tavuk çeşitleri de oldukça boldur. Izgara türünde ya da güveçte verilebilecek siparişlerin yanı sıra tatlılar da oldukça zengin bir çeşide sahiptir. Bunun yanı sıra sıcak ve soğuk içecek çeşitleri ile de müşterilere sunum yapılmaktadır. Sütlü tatlılar ya da şerbetli tatlılar da sipariş verilebilecek türler arasında yer alırken sıcak helva, ayva tatlısı, karışık dondurma da tatlı seçenekleri arasında bulunur. Bunun yanı sıra yaş pasta çeşitleri, sıcak çikolatalı kek çeşitleri de tatlı menüsünde yer alanlar arasındadır. Cankurtaran Sosyal Tesisleri İftar Menüsü  hazırlanırken her yıl menüde yer alanlar bu çeşitler arasından belirlenmektedir.

İlginizi çekebilir: Tavuk Dünyası İftar Menüsü

Bir Yorum Yap