Damacana Su Fiyatları

Ülkemizdeki baraj sularının zaman zaman çekilmesi ile musluk sularının sağlıklı bir için oluşturup oluşturmayacağı çok fazla tartışılmaya başlandı. Özellikle sulardaki kireç oranı daha sert bir için oluşturuyor. Bu da pek çok insanı damacana su fiyatları araştırmaları yapmaya itiyor. Musluk su kullanımında pek çok insan içme suyu olarak kullanmıyor. En çok tercih edilen hazır su seçenekleri arasında ise damacana ve 5 lt su ambalajları olmaktadır. Özellikle damacana kullanımları gün geçtikçe daha fazla artıyor. Suyun kalitesini gösteren değere PH değeri denilir. Ph değeri bakımından 7 olan su natürel su olarak nitelendiriliyor. 7’nin altında kalan su değerleri suyun asidik olduğunu gösterirken 7’nin üstündeki su değerleri ise bazik ya da alkalik olabiliyor.  Evlerinizde kullanılan suyun değeri ise 6,5 ile 8,5 arasında olabilir.

Cam Damacana Su Fiyatları

Damacana kullanımlarının artmasından sonra cam damacana tercihleri de öne çıkmaya başladı. Daha sağlıklı kullanımlar oluşturduğunu bilmek en çok karşılaşılan tercih sebebi oluyor. Cam damacanalar suyun tadını, kokusunu ve rengini etkilemez. Bu nedenle suyun sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek kimyasallarla etkileşime geçmesinin önüne geçilmektedir. Nem ve hava geçirmeyen cam damacana su fiyatları standart damacanalardan daha yüksek fiyat aralıklarında satılıyor. Isıya dayanıklı olan cam suyun tadını bozmuyor. Bunun yanında plastik damacanalarda olduğu gibi çevre kirliliğine neden olmuyor. Pahalılığı nedeni ile insanlar daha çok plastik damacana kullanmaya yöneliyor. Farklı özellikleri bakımından daha sağlıklı bir seçim olduğu konusunda pek çok insan hemfikirdir.

En İyi Damacana Su Fiyatları

İl sağlığı Müdürlüğü Halk sağlığı laboratuvarlarında şehir şebeke ve içme suları her gün alınan numuneler ile inceleniyor. Bu incelemelerde 187 parametre kullanılıyor. Alınan numuneler kimyasal, mikrobiyolojik ve fizikler olarak alanlarda kontrol ediliyor. Damacana sularda ise şeffaf ve temiz görünüme, emniyet ve gövde bandına dikkat ediliyor. Özellikle bandın altındaki kapağın aynı markaya ait olması gerekliliği çok önemlidir. Bu kriterlere uymayan suların alınması önerilmez. Markalara ve litre adetlerine göre damacana su fiyatları değişir.

Bu kontrollerle üretimden güvenli bir şekilde çıkan damacana sular, satıcıdan evinize gelene kadar doğru saklama koşullarında muhafaza edildiğinde oldukça sağlıklı kullanımlar oluşturacaktır. Damacana su alırken dikkat edilmesi gereken birkaç tane kriter bulunuyor. Damacanaların kapağının altında emniyet bandı yer alır. Gövde kısmında da etiket bulunur. Kapağında ve bu iki yerde aynı etiket olmalıdır. Özellikle emniyet bandı olmayan damacanaların sağlıklı içimi söz konusu olmayabilir. Bu nedenle damacana su fiyatları araştırmaları yaparken suyun sağlıklı bir şekilde evinizde kadar gelip gelmediği de kontrol edilmelidir. Genel itibari ile damacanalar şeffaf ve düzgün görünür. Kırık ya da çizik gibi sorular varsa gelen damacana su hiç kabul edilmemelidir. Bu şekilde sorunlarla karşılaşanlar Sağlık Müdürlüğüne 184 nolu hattı arayarak şikayette bulunulabilir.

Damacana sular koku olmayan, rutubeti bulunmayan ve güneş görmeyen ortamlarda saklanmalıdır. Çok uzun süre güneşli ortamda kalan sular bozulabilir. Satıcıların bu özelliklere dikkat ettiği gibi ev kullanıcıları da bu tür saklama koşullarına uymalıdır. Bazı satıcılar kaçak olarak hortumlarla damacanaları doldurarak satışa sunabiliyor. Yetkililer bunlarla mücadele etmektedir. Vatandaşlar olarak ta damacanalar üzerindeki üç yerdeki etiketlerin kontrol edilerek satın alınması önemlidir. Bu alanda damacana su fiyatları farklı markalar arasında birbirine yakın değerlerde satılır. Kullanıcılar güvenilir satıcılar tercih ederek damacana siparişi vermelidir. Su satın alırken hem etiketine hem de tarihine bakılmalıdır. Hem de kapağının açık olup olmadığına bakılmalıdır.

2022 Damacana Su Fiyatları Ne Kadar ?

Nem ve hava geçirmeyen cam damacana su fiyatları standart damacanalardan daha yüksek fiyat aralıklarında satılıyor.

Sular İnceleniyor Mu?

İl sağlığı Müdürlüğü Halk sağlığı laboratuvarlarında şehir şebeke ve içme suları her gün alınan numuneler ile inceleniyor.

Bir Yorum Yap