DOLAR

8,3746$%-0.7

EURO

10,1382%-1.44

GRAM ALTIN

504,52%-1,92

ÇEYREK ALTIN

8.117,81%-2,00

BİTCOİN

308513฿%-0.6816

ETHEREUM

20075Ξ%-4.05768

a

Deniz Salyası Nasıl Geçer 2021 ? Deniz Salyası Marmara

Deniz Salyası Nasıl Geçer 2021 Deniz Salyası Marmara , Marmara Deniz Salyası Nasıl Geçer 2021 , Deniz salyası ne demek ? , Deniz Salyası Fotoğrafları , Deniz salyası neden olur

Deniz salyası ne demek ? Marmara Denizi geçen yılın sonundan beri su yüzeyini kaplayan, Marmara deniz salyası ( deniz sümüğü ) olarak isimlendirilen müsilaj tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda. Ciddi bir şekilde artış gösteren ve Ege ve Karadeniz’de de görülmeyen başlayan deniz salyası oldukça büyük bir tehlikedir. Deniz salyası nedir ? Deniz salyası Marmara Denizi gibi kapalı denizlerde zaman zaman ortaya çıkan bir salgıdır. Deniz salyası oluşumu deniz canlılarının hayatını tehlikeye atar. Yetkililerin bir an önce kurtulmak için bir yol bulması gereken deniz salyası , oldukça tehlikeli bir olaydır. Peki bu deniz salyası neden olur ? Deniz salyası nasıl geçer ?

Deniz Salyası Neden Olur

, Deniz Salyası Nasıl Geçer 2021 ? Deniz Salyası Marmara

Evsel atık su arıtma tesislerinin işleme devam etmemesi, atık suların arıtılmadan denize dökülmesi, Marmara Denizi’nde su değişim hızının oldukça düşük olması ve sürekli düşen çözünmüş oksijen miktarı ötrofikasyon miktarını yükselterek ekolojik kaliteyi de düşürmeye başladı.
Marmara Denizi için arıtım yapılmadan dökülen atık sular ötrofikasyonun ana nedenlerini oluşturuyor.
Ötrofikasyon da Marmara Denizi’nde deniz salyasına yani diğer adıyla müsilaj oluşumuna neden oluyor.

Deniz Salyası Nasıl Geçer

Su seviyesinin ve sıcaklığının düşmesinin ardından, çevresel atıkların da denize ulaşımının engellenmesi sağlanacak. İlgili araçlar ile salyaların temizlenmesinin ardından salyaların geçmesi hedefleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum deniz salyası ile mücadele için atılan adımlar kapsamında 21 maddelik Marmara Denizi Eylem Planı’nı açıkladı. Bu kararlara göre, deniz salyası nedeniyle zarar gören balıkçılara ekonomik destek sağlanacak. Vatandaşlara en büyük deniz temizliği yapılacağının çağrısında bulunarak “8 Haziran 2021 tarihinden itibaren 7/24 esasıyla Marmara Denizi’ndeki müsilajın temizlenmesine yönelik çalışmalar yapılacak” sözlerini kullandı.

Bakan Murat Kurum, deniz salyası ile mücadele kapsamında “Marmara Denizi Eylem Planı’nı” kamuoyuyla paylaştı.

Deniz Salyası Fotoğrafları

İşte deniz salyası yakından fotoğrafları ;

Deniz Salyası Nasıl Geçer ?

Bakan Murat Kurum deniz salyası ile mücadele kapsamında bazı bilgiler paylaştı. Alınan kararlar ile birlikte deniz salyası ile vatandaşın da mücadele etmesi bekleniyor.

Deniz Salyası Ne Demek ?

Deniz salyası Marmara Denizi gibi kapalı denizlerde zaman zaman ortaya çıkan bir salgıdır.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Worldpuan Kullanılan Siteler 2021 , Kredi Kartı Puanlarınızı Kullanabileceğiniz Siteler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0