İlaç Fiyatları

Dermovate Saç Losyonu , Dermovate Saç Hastalıkları İlacı

Dermovate Saç Losyonu

Saç derisinde çeşitli sebeplere bağlı olarak çıkan problemler arasında; sedef, egzama ya da saç derisi hastalıkları ilk sırada yer alırken bazı losyonlar bu tür rahatsızlıklarda kullanılır. Dermovate Saç Losyonu da benzer ürünlerden biridir. Saç için önerilen ve haricen kullanılan bu ürün eczaneler aracılığı ile satılır. Krem ve losyon olarak satılan Dermovate’nin kremi vücut için kullanılırken losyon olarak önerilen ürünler saça uygulanır. İçeriğinde kortizon yer alması nedeni ile belirli bir süre boyunca kullanılması gereken ürünlerdendir ve önerilen sürenin dışında bir kullanıma uygun değildir. Saçlı deri üzerinde çeşitli sorunların görülmesi durumunda kullanılabilen bu ürün; egzama, kepek, deri iltihapları gibi problemlerin görülmesi durumunda kullanılır. Çeşitli cilt rahatsızlıkları ortaya çıktığında öncellikle bir hekim tavsiyesi almak kişi sağlığı açısından önerilen bir durumdur. Saç derisinde oluşan problemlerde ise dermatologdan yardım alınır.

İlginizi çekebilir: Siprogut Kulak Damlası

Dermovate Saç Losyonu Saç Dökülmesi

Saç derisine yönelik oluşacak problemlerin birçok kaynağı olabilirken Dermovate Saç Losyonu bazı sorunların giderilmesinde kullanılır. Eczanelerde satılan bu ürün reçeteli ya da reçetesiz olarak da satın alınabilme özelliğine sahiptir. Saç derisinde oluşan kızarıklıklarda kullanılabilen losyon ayrıca deride ortaya çıkan kaşıntılara da iyi gelir. Saç derisinde görülen egzamalar, cilt iltihabı, deri hastalıkları, saç diplerindeki kabuklanmalar üzerinde etkili olan bir losyondur. Saç dökülmeleri konusunda da dolaylı yönden bir etki gücü olan ürün eczanelerden satın alınabilir. Bu ürün saç derisinin sağlığı açısından koruyucu bir özellik gösterir. Deri üzerinde çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıkların giderilmesinde tedavi edici özelliği bulunan losyon, kepek sorununa karşı da çözüm üretir. Kişide oluşacak problemlerin boyutu ve nedenine bağlı olarak doktor önerisine uygun kullanılması tavsiye edilirken bazı durumlarda eczanelerden reçetesiz olarak da satılır.

Dermovate Saç Losyonu Fiyat

Bu ürünün kuru saçlı deriye uygulanması gerekir. Günde 2 defa sabah ve akşam sürülen losyon kortizon içerir. Bundan dolayı da kullanımdan sonra ellerin bol su ile yıkanması önerilir. Kullanım miktarı ise saçın yoğunluğuna bağlı olarak değişirken az miktarda olmalıdır. Dermovate Saç Losyonu iyileşmenin görülmesinin ardından günde bir defa kullanılır. Küçük çocuklar açısından yaş sınırı bulunurken 1 yaşın altındaki çocuklar için kullanılması önerilmemektedir. Yaşlı kişilerde ise düşük dozda ve kısa süreli olarak kullanılması uygun görülür. Hamileler açısından da kısa süreli ve az miktarlarda kullanıma uygundur. Losyonun güncel satış fiyatı 21,61 TL olarak belirlenmiştir. Bu losyon inatçı deri hastalıklarında ve sedef hastalığı türünde rahatsızlıklarda kullanılır.

Dermovate Saç Losyonu Nasıl Kullanılır

Dermovate Saç Losyonu topikal steroidler adı verilen ilaç grubuna üyedir. Bu tarz ilaçların ciltte meydana gelen kaşıntı ve kızarıklıklar için uygun olduğu bilinir. Saçlı deride bir enfeksiyon görülmesi durumunda ya da deride görülen viral enfeksiyonlarda bu losyonun kullanılması önerilmemektedir. Ayrıca mantar gibi mikroplar nedeni ile oluşan deri lezyonlarında da kullanılmaması gerekmektedir. Gözle temas etmesi sakıncalı olan bu losyonun göze gelmesi durumunda bol su ile yıkanması tavsiye edilir. Bu tür bir ilaç kullanılacağı zaman yapılması gereken hekim önerisine uygun hareket etmektir. Bu ilacın kullanımının sonlandırılması için de doktora danışmak ve buna uygun davranmak gerekir. Bazı yan etkiler görülmesi söz konusu olabilirken bunlar arasında ciltte kaşıntı, deride kuruluk ve kızarıklık, döküntü, deri renginde değişiklik gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca saçta incelme ya da saçın uzamaması gibi durumlarda da ilacın hafif yan etkileri olma ihtimali yüksektir. Bu tür ilaçların son kullanma tarihi gelmişse kullanılmaması gerekirken uygulama sırasında da ilacın ateşten uzak tutulması önerilir.

Dermovate Saç Losyonu Ne İşe Yarar ?

Saç derisinde çeşitli sebeplere bağlı olarak çıkan problemler arasında; sedef, egzama ya da saç derisi hastalıkları ilk sırada yer alırken bazı losyonlar bu tür rahatsızlıklarda kullanılır.

Dermovate Saç Losyonu Fiyat 2022 Ne Kadar ?

Losyonun güncel satış fiyatı 21,61 TL olarak belirlenmiştir.

Bir Yorum Yap