Dijital Pazarlama Ajansları Ne Yapar?

Dijital pazarlama ajansları satışı arttırmaya yönelik hareketlerde bulunurlar. Bunlar:

• Sosyal Medya Reklamları

Dijital pazarlama ajansları; Instagram, Facebook, Linkedin ve Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinde yapacağı reklam çalışmalarıyla markanın sosyal medya bilinirliğini arttırmayı hedefler. Böylelikle markanın sosyal medya reklamları aracılığıyla yapacağı paylaşımlar, kampanya duyuruları, ürün ya da hizmetler hedef kitleye en etkili şekilde ulaştırılır.

• Google Ads Hesap Kurulumu ve Yönetimi

Dijital pazarlama ajansları; Google Ads reklamları ile hem Google arama ağında hem de yüzlerce web sitesi bünyesini barındıran Google Görüntülü reklam ağında markaların yerini almasını sağlar. Dijital pazarlama ajansları Google Ads hesabı ve Google Ads stratejisi ile markanın ihtiyaçları doğrultunsa amaçlarına ulaşmasını hedefler. Ardından gerekli optimizasyonlar ve Google Ads stratejileri ile harcamalar düzenlenir ve markanındönüşümleri arttırılır.

• Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Markanın web sitesine gelen ziyaretçilerin davranışlarını analiz etmek ve dönüşüm oranlarınıarttırmak dijital pazarlama ajanslarının vermiş olduğu hizmetler arasında yer alır. Satış ve kayıt işlemleri web siteler için olmazsa olmazdır. Dijital pazarlama ajansları markanın dönüşümlerini arttırmak için dönüşüm kanallarını analiz eder, dönüşüm kanallarındaki gerekli düzenlemeleri belirler ve dönüşümlerin artışını sağlar.

• İçerik Pazarlaması

İçerik Pazarlaması çalışmaları ile web sitede yayınlanacak olan içeriklerin dönüşümlerini ve arama motoru optimizasyonu çalışmalarına katkı sağlanması işlemi dijital pazarlama ajanslarının vermiş olduğu hizmetler arasında yer alır. Ajans markanın web sitesinde yer alan içerik yönünden zayıf alanları tespit eder ve bu alanların geliştirilmesini sağlar. Bununla beraber yayınlanması gereken içerik konuları belirlenir ve bu içerikler SEO çalışmalarına uygun şekilde oluşturulur.

*SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

Dijital Pazarlama Ajansları SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) aracılığıyla markanın web sitesinin arama motorlarında en üst sıralarda çıkmasını sağlar. Ajans marka için hedef anahtar kelimeleri ve değerlerini tespit ederek web sitenin sayfalarını belirlenen anahtar kelimelere göre optimize eder. Marka için yapılacak web sitesi dışı ve web sitesi içi çalışmalar ile web sitenin arama motorlarında en iyi noktaya gelmesi hedeflenir.

Bir Yorum Yap