Maaş

Diş Hekimliği Maaşları 2021

Diş Hekimliği Maaşları, Diş Hekimliği Maaşları 2021

Diş hekimleri ağız ve diş sağlığının temin edilmesinde diş hastalıklarının teşhis ve tedavisinde görev alan doktorlardır. Üniversitelerin 5 yıllık diş hekimliği fakültelerinden mezun olan adayların diş hekimi olması mümkün olurken bu bölümde hem teorik olarak hem de uygulamalı eğitimler verilmek sureti ile hekim yetiştirilmektedir. Diş Hekimliği Maaşları 2021 devlet kurumlarında ya da özel sektörde çalışan hekimlere göre farklılık gösterebilmektedir.

Diş hekimi olarak eğitim alan bireyler 2 yıl teorik dersler görürken 3 yıl uygulamalı eğitim alırlar. Son sene klinik staja katılan hekim adayları mezun olduklarında devlet hastanelerinde veya özel hastanelerde görev alabilecekleri gibi kendileri bağımsız olarak da çalışabilmektedirler. Kendi muayenehanelerinde çalıştıklarında aylık kazançlarının tecrübe sahibi oldukça arttığı görülmekte ve sabit bir gelirden söz etmek mümkün olmamaktadır. Bunun yanı sıra serbest çalışan bir diş hekiminin gelir düzeyinin yüksek olacağını söylemek doğrudur. Bunda etkili olacak unsurlar hekimin tecrübesi ve muayenehanesinin konumu ve hangi şehirde yer aldığıdır.

İlginizi çekebilir: Araştırma Görevlisi Maaşları

Diş Hekimliği Staj Maaşları 2021

Diş hekimleri öğretim gördükleri dönemde stajlarını yapmaktadırlar. Bu duruma bağlı olarak da staj dönemleri eğitimlerinin sürdüğü bir dönemdir ve herhangi bir ücret staj döneminde alınmamaktadır. Diş hekimi adayları mezun olmaları ile mesleğe başladıklarında çalıştıkları kuruma bağlı olarak maaş alırlar. Başlangıç aşamasında yaklaşık olarak 3.500 TL gibi maaş almaları mümkün olurken ilerleyen süreçlerde bu maaşların arttığı görülmektedir.

Ayrıca diş hekimi asistanlığı bölümünden mezun olan bireylerin de devlet kurumlarında ya da özel sektörde çalışması mümkünken asgari ücret üzerinden maaş almaları söz konusudur. Diş hekimleri devlet kurumlarında çalıştıklarında aldıkları maaş hizmet yılına bağlı olarak artar Diş Hekimliği Maaşları 2021 bu yıl yapılan düzenlemeye bağlı olarak zamlı uygulamaya geçilmiş ve başlangıç için diş hekimlerine 5.750 TL maaş ödenmesi söz konusu olmuştur. Bu rakam özel sektörde ya da bireysel olarak serbest çalışıldığında çok daha fazla olmaktadır

Diş Hekimliği Devlet Maaşları 2021

İlk işe başladıklarında 5.750 TL maaş alırlarken bu miktar tecrübe kazandıkça ve hizmet yılına bağlı olarak artmaktadır. Diş Hekimliği Maaşları 2021 merak edilenler arasında yer alırken yapılan düzenlemelere bağlı olarak maaşlarda artış söz konusu olmuştur. TUİK vasıtası ile yapılan yıllık enflasyon oranlarına ilişkin açıklamanın ardından farklı meslek grupları için maaş düzenlemeleri gündeme gelmiştir. Devlet kurumlarında çalışan diş hekimlerinin maaşlarında da buna bağlı olarak gerçekleştirilen artışlar maaşlara yansıtılmış durumdadır.

Devlet kurumunda çalışan diş hekimlerinin maaşları belirlenirken bakılan hasta sayısı, hizmet yılı ya da hekimin evli olup olmadığı da dikkate alınmaktadır. Özel sektördeki diş hekimi maaşları da çalışılan hastaneye bağlı olarak değişmekte ve buradaki maaşlar da 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. İşe yeni başlayan bir diş hekimi tecrübesi arttıkça belirgin oranda bir gelir artışı yaşamaktadır.

Bir Yorum Yap