Diş Teli Fiyatları

2022 yılında metal diş teli fiyatları; diş tellerinin çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Diş teli fiyatlarını belirleyen diğer etmenler ise aşağıdaki gibidir:
Diş telinde kullanılan malzemenin ve diş telinin markasının kalitesine göre fiyat değişiklikleri bulunmaktadır.
Diş telinin uygulanacağı çene sayısına göre fiyatlar değişmektedir. Çift çene fiyatları, tek çeneye göre daha fazladır.
Hastaların ağız için durumları, dişlerinin bozukluk veya ayrıklık derecesi; fiyatları etkilemektedir.
Çene iskeletindeki bozukluklar ve damağın dar olması gibi durumlar; tedavi ücretini belirlemektedir.


Metal Diş Teli Fiyatları Ne Kadardır?


Metal diş teli ücretleri; tek çene için 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Çift çeneye uygulanacak olması durumunda; 2.000 TL ile 6.000 TL arasında fiyat değişikliği olmaktadır. Fiyat bakımından diş teli çeşitleri değerlendirildiğinde, en ergonomik olanı metal diş telleridir. Kullanımı oldukça yaygındır. Diş etlerine ya da diş yüzeyine zararı olmayan bir malzemeden yapılmaktadır. Dışarıdan bakıldığında diş teli kullanıldığı belli olduğu için bu süreçte hastalar estetik açısından sıkıntı çekebilmektedirler. Ancak diğer diş tellerine göre daha sıkı uygulanması sebebi ile tedavi süresinin daha kısa olmasını sağlamaktadır.


Porselen Diş Teli Ücretleri Nasıldır?

Şeffaf diş teli fiyatları; tek çene için yapılacak uygulamalarda 3.000 TL ile 5.000 TL aralığında farklılık göstermektedir. Çift çeneye porselen diş teli uygulaması yapılacak olması durumunda; diş teli fiyatları 3.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. İşlev bakımından metal diş telleri ile oldukça benzerlik göstermektedir. Ancak dışarıdan bakıldığında diş yüzeyinde rahatsız olunabilecek bir görüntünün oluşmasına neden olmadıkları için estetik açısından kaygılanmayı gerektirecek bir görüntüsü yoktur. Ancak her hasta için uygun olmama durumu olduğu için hastanın ağız yapısı ve dişlerinin kapanma şekli analiz edildikten sonra tedavinin uygulanıp uygulanamayacağının kararı verilmektedir. Hastanın ağız yapısına en uygun şekilde yapılabilmesi için üç boyutlu teknoloji ile modellemeler yapılmaktadır.


Lingual Braketlerin Fiyatları Nasıldır?


Görünmez diş teli ücretleri; tek çeneye uygulanacak olması durumunda, 5.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Çift çeneye uygulama yapılacak olması halinde; 8.000 TL ile 15.000 TL aralığına çıkmaktadır. Dişlerinde çapraşıklık olan ve dişlerinin dizilimindeki bozuklukları düzeltmek isteyen hastalar için uygun diş teli çeşitlerindendir. Dişin arka kısmına yerleştirilmektedir. Bu sebeple dışarıdan bakıldığında herhangi bir şekilde diş teli gözükmemektedir. Bu sayede hasta günlük hayatı etkilenmeden, estetik açıdan bir sıkıntı yaşamadan hayatına devam edebilmektedir.


Şeffaf Plakların Ücretleri Ne Kadardır?


Şeffaf apareylerin fiyatları; uygulamanın tek çeneye veya çift çeneye yapılacak olmasına göre değişiklik göstermektedir. Tek çene için uygulanan tedavi ücretleri; 3.000 TL ile 5.000 TL aralığındadır. Çift çene için şeffaf plak uygulamalarında fiyatlar; 5.000 TL ile 8.000 TL aralığında olmaktadır. Diş teli fiyatları açısından değerlendirildiğinde uygun fiyatlara sahip olan şeffaf plaklar; markalarına göre farklı ücretlere sahip olmaktadırlar. Telsiz bir aparat olan şeffaf plaklar; çapraşık ve yamuk dişlerin düzeltilmesinde tercih edilmektedir. Takıp çıkartılabiliyor olması en büyük artısıdır. Diğer diş telleri ile yemek yerken tellerin arasına besin artıkları kaçtığı için bakımına oldukça özen gösterilmesi gerekmektedir. Ancak şeffaf plaklar yemek yerken çıkartılabilmektedir. Bu sebeple dişler diş fırçası ile daha rahat şekilde temizlendikten sonra plaklar tekrar takılabilmektedir. 3D yazıcılar ile üretilen bu şeffaf plakların 15 günlük periyotlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde minimum 20 saat takılması gereken şeffaf plaklar, sadece doktorların onay verdikleri hastalara uygulanabilmektedir.

Bir Yorum Yap