Dizel Motor Titremesi Neden Olur

Dizel motor titremesi neden olur yazımız ile sizlerleyiz. Araç motoru nedir denildiğinde yakıttan elde ettiği ısı enerjisini hareket enerjisine çeviren makineler akla gelmektedir. Motor çok kapsamlı bir makinedir.

motor rektefiye nedir

Dizel Motor Titremesi Sebepleri

Günümüzde benzinden hareket enerjisi elde edebilen araç motorları içten yanmalıdır. Bunun anlamı benzinin motor içinde yakılmasıdır. Motorlar karmaşık bir sisteme sahiptir. Bu nedenle sökülmesi ve takılması oldukça zordur.

Onarımı da uzmanlık gerektirir. Araç motorlarında bir arıza meydana geldiğinde mutlaka teknik destek alınması gereklidir.  Dizel araç motor titremesi , motorda titreme , motor titremesi nedenleri, megane 1 rolantide titreme, motorda titreme sebepleri, araçta titreme neden olur, araba motoru neden titrer, araç rolantide neden titrer, araba motor titremesi neden olur, lpg den benzine geçerken titreme gibi sorularınızın cevaplarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Dizel Motor Titremesi Neden Olur

Motorda titreme veya sallanamaya sebep olan yaygın nedenler:

  • Gevşek motor kulakları
  • Arızalı buji ve buji telleri
  • Motor titreşim uyum dengeleyicisi
  • Aşınmış triger kayışı/zinciri
  • Kırık denge mili

Motor Arızasını Önemseyin

 Motorlarda çeşitli arızalar meydana gelebilir. Bu arızalar da büyük sorunlar yaratır. Motor arızasında aracın hareket etme yeteneği tamamen sıfırlanabilir. Kimi durumlarda motorda arıza meydana gelse bile araç sürülebilir. Ancak bu tip arızalar giderilmezse daha büyük sorunlara neden olur. Örneğin motor titriyor ya da sallanıyorsa bu sorunun kaynağının mutlaka tespit ettirilmesi gereklidir. Bu şekilde araç kullanılmaya devam edilirse başka sorunlar ortaya çıkacaktır. Sonuçta da az bir parayla yaptırılacak olan onarımın bedeli daha yüksek fiyatlara çıkabilecek motor rektefiye işlemi bile gerekebilecektir.

Dizel Motor Titremesi Durumunda Uzman Desteği Alın

Motor titriyor ya da sallanıyorsa buji sorunu akla gelebilir. Ya da pistonlardan biri normal çalışmıyordur. Bujilerden biri ateşleme yapmazsa hem motor titreyecek hem de motorda tam yanma olmayacaktır. Bu da aracın fazla yakıt harcamasına neden olacaktır. Buji sorunu olduğunda bu parçanın değiştirilmesi ile sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Ancak pistonlardan kaynaklanan bir sorun varsa o zaman motorun sökülmesi gerekecektir. Bu işlem için de mutlaka uzman desteği gereklidir. Dizel aracım rolantide titriyor, Dizel araç motor titremesi, Rölantide motor titreme yapıyor, Rölantide titreme neden olur, Rölantide titreme, Dizel araba dururken neden titreme yapar, dizel araç motor titremesi sebepleri rölantide titreme motor neden titreme yapar dizel araçta titreme neden olur dizel motorda titreme motosiklet neden olur

Motor Titremesi Nedenleri

1 Yorum

  • Merhaba, 2011 model 1.6 tdi Skoda roomster aktive 90 HP 170000 km de. Araç daha önceden rolantide iken sarsintili çalışıyordu. Enjektorleri, egr, katalizor, yakıt başın sensörü, turbo ve sanzuman kulağı değiştirildi. Yeni yazılım yüklendi. Bilgisayar kontrolünde herhangi bir arıza göstermiyor. Klima calistirildiginda rolantide sarsıntı kesiliyor. Yukardaki işlemler kışın yapıldı ve herşey normal görünüyordu. Ancak şimdi ise klimayı calistirdigimda aynı sarsintili çalışma tekrarladı. 25000 tl masraf yaptım sorunu gideremedim. Lütfen yardım.

Bir Yorum Yap