Dogecoin Yatırım Yapılır mı ?

Dogecoin Yatırım Yapılır mı - Dogecoin Geleceği Var mı 2021 - Dogecoin nedir ne işe yarar elon musk neden tweet atıyor

Dogecoin Yatırım Yapılır mı ? Son gün günlerde Elon Musk’ın tweetleriyle gündemden düşmeyen ve 0,001 kuruşlardan 53 kuruşa kadar yükselen dogecoine yatırım yapılır mı , dogecoin geleceği var mı gibi sorularınıza yanıtlar aradık.

Dogecoin,  birinci nesil bir kripto para birimlerinden biridir. Zamanında eğlence olarak piyasaya sürülen ve hatta amblemi ünlü internet memelerinden Shiba Inu köpeği olan dogecoin hakkında bilmeniz gerekenlerin hepsini bu yazımızda toparladık.

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi, bu coinin temel amacı, eşler arası işlemlerin sansüre dirençli bir şekilde gerçekleşmesine izin vermektir. Son zamanlarda Dogecoin, büyük fiyat artışları nedeniyle medyada önemli ölçüde yer aldı. Öğrenmek üzere olduğunuz gibi, bu blockchain ağının ilk kez ilgi odağı olması değil.

Dogecoin Yorumları Son Dakika : Dogecoin Yatırım Yapılır mı – Dogecoin Geleceği Var mı 2023 Dogecoin Neden Düştü Yükselir mi ?

Dogecoin Ne İşe Yarıyor ?

Tüm birinci nesil kripto para birimleri gibi Dogecoin’in de temeli işlevsellikti. O zamanlar, artık piyasada yaygın olan akıllı sözleşmeler, hisseler veya diğer özelliklerin hiçbiri yoktu. Bu erken kripto paralar için birincil odak, güvenli bir ödeme ağı oluşturmaktı. Bu kapsamda Dogecoin büyük ölçüde başarılı oldu.

dogecoin yatirim yapilir mi

Dogecoin hakkındaki ikinci özellik ve belki de bu parayı gerçekten benzersiz kılan şey, geliştiricilerin Dogecoin’i ifade etmesini istediği ruhtur. Dogecoin, kitleleri Bitcoin gibi baskıdan kurtarmak için gerçekten yapılmadı. Litecoin gibi piyasada Bitcoin’e uygun bir alternatif sağlamak için de inşa edilmedi. İlginç bir şekilde, bu para kripto topluluğuna iyi niyet ve eğlence yaymak için yapıldı.

Dogecoin Yatırım Yapılır mı

Yine de Dogecoin şaka olarak başladı. Jackson Palmer adında bir adam, bir internet meme benzerliğini alıp dijital para birimine dönüştürdü.

Çoğu insan, bir gecede sansasyon yaratan Shiba Inu köpek memesini hatırlar. Bu tam da Bitcoin’in yükseldiği zamandı. Palmer, programcı Billy Marcus’un yardımıyla ikisini birleştirdi ve 6 Aralık 2013’te “şaka para birimini” yayınladı.

2015 yılına kadar 100 milyardan fazla DOGE coin dolaşımdaydı. Değeri o zamandan beri birçok kez arttı ve şu anda 340 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Bu nedenle, şu anda mevcut olan en önemli kripto para birimlerinden biridir.

Dogecoin Yatırım Yapılır mı sorusuna cevap olarak, görünüşe göre Elon Musk’da bu altcoin’i seviyor. Ancak dijital para dünyasındaki en önemli kriterlerden birisi manipülasyonlar ve bu tarz sansasyonel haberler, tweetler olduğundan, Elon Musk pompaladığı sürece dogecoine yatırım yapılır.

Burada önemli nokta kendinize bir kar marjı belirleyip (%10-%20 maks %30) bu kar marjında çıkıp keyfinize bakmanız gerekiyor.

Yorum yapın