Advertorial

Doğru Hosting Seçimi Nasıl Yapılır

hosting limonhost

Teknolojinin gelişmesi ile beraber tüm firmalar ve mağazalar zamanla dijital ortama taşınmaya başladı. İnternetin hemen her alanda aktif bir şekilde kullanılması ve sağladığı avantajların insanlar tarafından bilinmeye başlaması ile her firma bu olanaklardan yararlanmaya başladı. Bu sebeple ürünlerini ve marklarını daha geniş kitlere tanıtmak isteyen firmalar öncelikle web site hizmetleri almaya başladılar. Kendi kimliklerini taşıyan web siteleri kurdular. Bu web siteleri yardımı ile markalarının reklamlarını daha uygun maliyetlerde yapmaya başladılar. Web site sahipleri son zamanlarda erişe bilirliklerini daha fazla arttırmak için hosting hizmetlerinden yararlanmaya başladılar. Böylece web site sahipleri siteleri sanal dünyada depolama fırsatı elde ettiler.

Hosting Nedir

Gerçek dünyanın bir kopyası olan sanal ortam kullanıcıları her geçen gün artarak devam ediyor. Web sitelerinin bu sanal dünyada bir yer edinmesi için bir alana ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı ise hosting hizmeti karşılıyor. Bu hizmetin alınmaya başlaması ile beraber web siteleri 24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet verecektir ve ziyaretçiler diledikleri zaman sayfanızı girebileceklerdir. Aynı zamanda hosting kullanımı sayesinde sitenin erişim hızı artacağı için ziyaretçiler bu durumdan memnun kalarak zaman kaybetmeden istedikleri içeriği görüntüleyebileceklerdir. Hosting kullanımı ile beraber web sitenizin güvenlik önlemlerini de başarılı bir şekilde sağlamış olacaksınız. Bu yararlarından dolayı hosting kullanımı web siteleri için olmazsa olmaz bir durum haline gelmiştir.

Doğru Hosting Seçimi Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Dijital ortamda etkili bir şekilde yer almak isteyenlerin yapacağı en önemli ayrıntılardan biri de doğru hosting seçimi olacaktır. Doğru hosting seçimi web sitelerinin kendileri için belirledikleri özel alanda başarılı sunumlar yapması ve depolama hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması anlamına gelir. Hosting seçimi sırasında;

  1. Güvenlik tedbirlerine önem verilmelidir. Güvenlik önlemleri alındığı takdirde web siteleri rakiplerin veya bilgisayar korsanlarının açık hedefi haline gelmez. Web siteye ait olan verilerin kaybolması gibi büyük bir sorunla karşılaşma ihtimali de ortadan kalkar. Güvenli hosting sayesinde depolanan verilere istenilen zamanda hızlı ve kolay bir şekilde erişilir. Limonhost firması olarak hazırladığımız güvenilir hostingler içerisinde antivirüs ve antispam koruma tedbirleri, yaplacak zorba saldırıların tespitini yapan yazılımlar içerir.
  2. Seçilecek hosting paketi içerisinde kaç tane web sitesi barındıracağı çok önemlidir. Hazırlanan paketler içerisinde bulunan hostinglerin bir kısmı birkaç web site barındırırken bazı hosting paketleri ise sınırsız web site barınma alanı sağlar. Tercih edecek firma web sitesi adedine göre bir seçim yapabilir. Böylece fazla hosting paketleri almaya gerek yoktur. Tek bir paket tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.
  3. Tercih edilecek kontrol panelinin popüler bir panel olması ve böylece hosting yönetimi hızlı ve kolay olmalıdır. Tercih edilen en önemli paneller arasında cPanel ya da Plesk panel kullanılır.

Domain Ne İşe Yarar

Alan adı anlamına gelen domain ismin satın alınarak ya da kiralanarak tescil edildiği anlamına gelir. Web sitesi oluşturmaya karar veren kişi ve firmaların öncelikle siteleri için isim bulmaları gerekir. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber yazılım şirketleri web site sahiplerinin ve internet kullanıcılarının işlerini kolaylaştırmak ve aradıkları ürüne kısa sürede ulaşmalarını sağlayacak yöntemler geliştirdiler. Bunlardan biri de domaindir. Domainin geliştirilmediği dönemlerde firmaların IP adresleri ile bağlanmaya çalışılırdı. Fakat bu zor bir durumdu ve akılda kalıcı değildi. Çünkü domain olmadığı zaman kullanıcılar IP adresi üzerinden siteye girmeye çalışırlar. Domainle beraber markalar kimlik kazanmaya başladı. Mesela, https://………com gibi devam eder. Noktalar web sitenin ismini ifade eder. Böylece siteye daha hızlı ulaşım sağlanmış olur.

Domain Nasıl Olmalıdır

Tercih edilecek domain adı satın alınır böylece o isim satın alınan site tarafından kullanılır. Web site sahipleri seçecekleri domain isimlerini tercih ederken bazı kriterleri göz önünde bulundurmaları büyük avantajlar sağlayacaktır. Ziyaretçiler domain ismi kullanarak siteye gireceklerinden dolayı bilinirliği olan isimler tercih edilmelidir. Web sitelerinin dijital ortamda nasıl bulunacağını belirleyen domain seçimi firmaların ilk izlenimleri açısından çok önemlidir. Markaları ve ürünleri en iyi yansıtan özelliklerden biri de domain olduğundan dolayı yaratıcı bir isim olması daha iyi olacaktır. Ayrıca domain sorgulama yaparak kullandığınız ismin başkaları tarafından alınıp alınmadığını da görebilirsiniz.

Profesyonel Firma Seçimi

Son yıllarda dijital ortama artan ilgi ile beraber web site sahipleri rakiplerine karşı daha avantajlı konuma geçmek için profesyonel hosting firmaları ile iş birliği yapmaya başladılar. Bu konuda önemli bir konumda olan ve pek çok web site sahibinin yardım aldığı ilk firmalardan biri de Limonhost firmasıdır. Yeni web site kuracakların ya da web sitelerini daha hızlı ve güvenilir hale getirmek isteyenlerin doğru adresi Limonhost’tur. İstediğiniz hosting paketlerine ve size özel domain çalışmaları için firmamızdan her zaman yardım alabilirsiniz. Firmamız tüm müşterilerine canlı destek hizmetleri de sunarak onların tüm sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Bir Yorum Yap

Değerlendirin*