Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Düşük Sermayeli İş Fikirleri 2023. Az sermaye ile girişim yapılabilecek birçok iş bulunmaktadır. Özellikle girişimci olmak isteyen gençler, yeni iş fikirleri konusunda araştırmalar yapıyor. Elinizde kısıtlı sermayeniz varsa, elinizdeki paradan olmamak için çok titiz ve doğru bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Düşük sermaye ile ne iş yapılır diye bir düşünceniz varsa yapacak aslında yapacak iş bulunmaktadır. Hiç akla gelmeyen işlerden bile para kazanabilir hatta paranızı katlayabilirsiniz. Sermayeden önce ihtiyacınız olan, eğitim, yetenek ve varsa deneyimlerinizdir.

İnternet Sitelerine Makale Yazarlığı

Hemen hemen artık bütün sektörler internet üzerinden de hizmet vermektedir. İnternet üzerinden hizmet vermenin en önemli yanı tanıtımdır. Tanıtım, firmalarının kendilerini ve hizmetlerini en şekilde tanıtmalarına ve rakipleri arasında ön plana çıkarmaya yaramaktadır. Bunun içinde iyi bir metin yazarına gereksinim duyarlar. İçerik yazarlarının, konuları hızlı bir şekilde sindirebilmesi ve bunu ilgi çekici yazılara dönüştürebilmesi gerekir. Bu nedenle yeteneğinizin ve bilginizin olması gereklidir.

Mobil Uygulama Geliştiriciliği

Türkiye’de 30 milyondan fazla olan internet sitelerinin hemen hemen tamamı mobil uygulamaya ihtiyaç duyar. Bu alanda hala geliştirici açığı bulunmaktadır. Eğer kodlamayı biliyorsanız veya öğrenmek istiyorsanız bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Bu sektör son yılların en hızlı yükselen iş alanları içerisindedir.

Evden Çeviri İşi Yapmak

Herhangi bir dili biliyorsanız evden, sermayeye gerek duymadan tercümanlık işi yapabilirsiniz. Makine çevirisi her ne kadar ilerlemiş olsa da vasıflı çevirmenlere olan talep çok daha yüksektir ve muhtemelen bu şekilde devam da edecektir. R10, Bionluk, Fiverr veya Upwork gibi platformlarda iş aramaya başlayabilir ve yavaşça müşterilerinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca popüler blog yazarlarıyla iletişim kurarak bloglarını başka dike çevirmeyi isteyip istemediklerini sormak da işe yarayabilir.

Etüt Merkezi Açmak

Türkiye’de etüt merkezleri her zaman iş yapmaktadır. Özellikle eğitimci olanların düşük sermaye ile girişmek istedikleri ilk iş türüdür. Öğrencilerin okulda aldıkları pekiştirmek ve desteklemek için açılan etüt merkezleri büyük bir çoğunluk tarafından ihtiyaç olarak görülmektedir.

Güzellik Salonu Açmak

Kadınlarımızın vazgeçilmezlerinden birisi kişisel bakımlarıdır. Kadınları hiç düşünmeden servet yatırdığı güzellik merkezleri girişimcilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Sunulacak hizmet ve kaliteye göre hem düşük hem de yüksek sermayeyle yapılabilecek bu iş her zaman para kazandıracak niteliktedir. Yıllardır popüler olan ve gittikçe popülerliğini arttıran güzellik salonu girişilebilecek bir sektördür.

Oto Yıkama Açmak

Ülkemizdeki araç sayısı 25 milyonu aşmış durumdadır. Bu alanda yapılan her yatırım kısa vadede karşılık veriyor. Bu alanlardan birisi de oto yıkamadır. Hemen hemen ülkemizde herkesin altında araç bulunması ve bu araçların bakım gereksinimi oto yıkamaların yüzünü güldürmektedir. Kişinin isteğine göre düşük veya yüksek sermaye ile oto yıkama işine girişmesi için akıllıca davranması gerekir. Açacağınız yerin, çalıştıracağınız personelin, kaliteli ve güvenilir hizmet vermeniz bunlardan bazılarıdır. Tüm durumları iyice araştırarak mantıklı hareketler yaparak bu işten oldukça karlı çıkabilirsiniz.

Meyve Suyu Barı Açmak

Toplum olarak giderek bilinçlendiğimiz için hazır gıdalardan çok gıdalara yönelimi arttırmaktayız. Portakal suyu, nar suyu gibi leziz içecekler herkesin ilgisini çekmektedir. Meyve suyu barınızı işlek caddelere açarak ve benzer işletmelerin olmadığına dikkat ederek oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz.

AVM’lerde Stant Açmak

Artık insanların uğrak yerleri olan büyük alışveriş merkezlerinde çeşitli ürünler ve hizmetler satan stantlar görmüşsünüzdür. Bu alanda yapılabilecek birçok iş kolu da bulunmaktadır. Çay kahve standından parfüm standına kadar birçok alanda hizmet verebilirsiniz.

Çikolata Dükkânı Açmak

Çikolata her zaman birçok kişinin vazgeçilmezi ve görünce dayanamadığı bir üründür. Her yaştan kişinin sevmesinin yanı sıra en güzel hediyelerden birisi olmaktadır. Çok işlek bir caddeye açarak, ürünlerinizi geçenlere açıkça göstererek ciddi anlamda karlar sağlayabilirsiniz.

Seyyar Satıcılık Yapmak

En eski tarihlerden bu yana popülerliğini hep koruyan bir meslek olan seyyar satıcılık, hala çoğu kişinin geçimini sağlamaktadır. Çoğu kişi tercih etmese de bu meslekten geçimini sağlayan ve oldukça fazla para kazanan ciddi sayıda kişiler bulunmaktadır. Mantıklı bir yerde en doğru ürün veya ürünleri seçerek ciddi paralar kazanılabilmektedir.

Okul Kantini Açmak

Bir okulda öğrencilerin alışveriş yapabildiği tek yer kantinlerdir. Bu iş kolunda tatiller olmadığı zamanlarda çok ciddi sayılarda para kazanılabilmektedir. Öğrenci sayısı yüksek olan bir okulda kantin açarak sermayenizi katlayabilirsiniz.

Bir Yorum Yap