Güncel Haberler

Elindeki Eşyayı Koruma Trendi Depolamaya Olan Talebi Arttırıyor

elindeki esyayi koruma trendi depolamaya olan talebi arttiriyor 16745

Covid19, Ukrayna-Rusya savaşı, bölgesel problemler, çip krizi gibi birçok sebep özellikle lojistik yönden ortaya çıkardıkları ile tedarik zincirinde aksamalara sebep olabiliyor. Bu genel durum ise dünyanın birçok bölgesinde sahip olunan ürün ve eşyaları daha uzun süreli kullanma isteğini ortaya çıkarmaya başladı. Bu durum ise kişisel eşya depolama hizmetlerine olan talebin dünyanın hemen her bölgesinde hızla artmasına yol açtı. 

Eşya Depolama Pazarı Her Geçen Gün Büyüyor

Kentsel nüfusun hala hızla yükselmesi yaşam alanlarımızı daraltırken, depolama için de ekstra alan ihtiyacını ortaya çıkarmaya başladı. Bu durum ise eşya depolama pazarının büyüklüğünü her geçen gün daha da ileriye taşıyor. Statistica’nın raporuna göre küresel eşya depolama pazarının 2026’ya kadar yaklaşık 65 milyar dolar olması bekleniyor. Dünya genelinde hızla artan bu talep elbette Türkiye için de geçerli. Özellikle kira fiyatlarındaki çok hızlı artış, birçok kişi ve ailenin ihtiyacı olandan küçük evlerde yaşamak zorunda kalmasına sebep oluyor. Bu durum da eşya depolama çözümünü ön plana çıkarıyor. 

PratikDepo İle Eşyalarınızı Evinizden Çıkmadan Depolamak Mümkün

Türkiye’de kişisel eşya depolama sektörünün kurucusu olan PratikDepo, oldukça geleneksel bir yapıya sahip olan sektöre yenilikçi bir yaklaşım getirmiş. Eşya depolarının en önemli unsurlarından birisi olan konum konusuna çözüm getiren PratikDepo, özellikle İstanbul eşya depolama için hayati bir alternatifle, evinize kadar gelen mobil bir depolama çözümü sunuyor. 

Eşya depolama için özel olarak tasarlanan ahşap konteyner depoları evinize kadar getirip, depolamanızı yaptıktan sonra ana deposunda muhafaza eden PratikDepo, eşyalarınızı almak istediğinizde yine kapınıza kadar deponuzu getiriyor. PratikDepo; farklı ihtiyaçlara özel boyutlandırma, +1 Oda, Kargo Depo gibi seçenekler sunuyor. İstanbul’da iki yakada da bulunan depolarının yanında İzmir eşya depolama ve Ankara eşya depolama hizmetleri de veren PratikDepo, kişisel depolama sürecini hızlı ve pratik bir noktaya taşıyan yenilikçi bir çözüm.

Özellikle kiraların ulaştığı son noktalar da dikkate alındığında eşya depolama hizmetine olan talebin artışının devam etmesi, dünyadaki trendi takip eden bir şekilde pazarın büyümesini aynı hızla sürdürmesi kaçınılmaz. Hızla büyüyen bu pazarda kullanıcılar için ihtiyacına en iyi karşılık veren depolama çözümünü bulmak ise “eşya deposu nasıl seçilir?” sorusunu merak edilen bir konu olarak öne çıkaracaktır. 

Bir Yorum Yap