Dizi HaberleriGüncel Haberler

En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi 2020

Sadece görsel olarak değil aynı zamanda yaşamın sorgulanmasını da içeren en iyi bilim kurgu filmleri listesi 2020 yılında da izleyicilere özel bir deneyim sunuyor. Hem izleyicilerin ufkunu genişletmeleri hem de hayal güçlerini geliştirmelerinin yanında günlük yaşamın tek düzeliğinden de çıkmayı sağlayan bilim kurgu film listesi yeni filmleri keşfetmeyi de sağlıyor.

Avengers: Endgame 2020

En iyi bilim kurgu filmleri listesi ilk sırada; Yenilmezler serisinin en son filminde, başlamış harika seri devam ediyor. Marvel yapımcılığında gösterime giren filmin yönetmenliğini bu filmlerde başarısını kanıtlamış olan Joe Russo yapıyor. Filmin konusunda kötü karakter Thanos, dünyanın yarısını yok etmeye karar verdiğinde karşısında Avengers ekibini bulacağından habersizdir. Fakat savaş stratejisi için hiç beklemediği taktiklere başvuran Thanos’un alt edilmesi oldukça güç olacaktır.

Underwater (Derin Sular) 2020

Bilim kurgu sinemasına farklı bir bakış açısı getiren Underwater (Derin Sular), su altı ekibinin bir deprem sonrasında harap hale gelmiş çalışma alanlarından kurtulmalarını konu ediniyor. Bu kurtarma sürecinde ise ilginç ve tehlikeli olaylar ile karşılaşılan ekibin en büyük mücadelesi ise kendilerine karşı verecekleri bir mücadeleye dönüşüyor ve seyirci hem gerilim hem de bilimkurgu ögeleriyle yapılmış özel bir film seyrediyor.

Görünmez Adam 2020

Film, H. G Wells’in çok bilinen romanından uyarlanmış olup varlıklı ve zeki bir bilim insanı ile ilişki sürdürmeye çalışan Kass’ın çevresinde odaklanıyor. Sevdiği insanın gittikçe farklı bir yapıya dönüştüğünü ve özellikle tuhaf buluşları ile başka bir yaşama kavuştuğunu anlayan Kass, bu yüzden sevdiği adama yardım etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Dicle Canova duyurdu... İşte Ankara'nın 'pandemi' planı

Ayrıca Parasite filmi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Interstellar 2014

2020 yılında dahi en iyi bilim kurgu filmleri arasına girmeyi başaran Interstellar hem özel oyunculukları hem de zekice hazırlanmış senaryosu ile öne çıkıyor. Dünya üzerindeki yaşam sona ermek üzereyken bir grup araştırmacı, insanlık tarihi için en önemli görevi yerine getirmek üzeredir. Galaksinin ötesine yolculuk yaparak yıldızların ötesinde yaşamı araştıracaklardır. Ancak bunun için beklenmedik olaylar ile karşılaşılır ve tüm insanların geleceği temelde bir çiftçi olan Cooper’ın elindedir.

Mad Max: Fury Road 2015

Bilimkurgu filmleri listesinde yüksek puanı ile dikkat çeken Mad Max: Fury Road; post apokaliptik bir evrende geçmektedir. ailesi öldükten sonra bu dünyaya var olmaya çalışmaya Max’in üzerine odaklanan film, acımasızlık dolu bir dünyada masum insanlara yardım etmek istemektedir. Ancak bu yardımı sırasında karşısına tehlikeli, beklenmedik ve ummadığı durumlar çıkacaktır.

The Martian 2015

Mars’ta yaşamanın nasıl olduğu üzerine etkileyici bir anlatım olan The Martian, Mars’a gönderilen bir astronotun öldü sanılarak terk edilmesi ve daha sonra Mars’ta yaşadıklarını konu ediniyor. Yaşamda kalmak için eldeki kısıtlı imkânları kullanmak zorunda kalan astronot, bu bakımdan en iyi bilim kurgu filmleri listesine farklı konusu ile giriş yaparak, astronotların yalnızlığına vurgu yapıyor. Etkileyici görselleri ile Mars’ta tek başına kalmanın ne demek olduğunu anlatan film, aynı zamanda Matt Damon’ın özel oyunculuğuyla da izleyicilerden tam puan alıyor.

Gravity 2013

İlk uzay görevine çıkan Dr. Stone üzerine odaklanan film, görevi sırasında hiç beklemediği bir olayla karşılaşır ve mekiği parçalanır. Arkadaşıyla birlikte uzayın sonsuz boşluğunda asılı hale kalan ve sonsuz karanlığa doğru sürüklenmekte olan iki astronotun NASA ile kopan iletişimleri onları zor durumda bırakmaktadır. Aynı zamanda oksijenleri de hızla tükenmekte olduğundan iki astronotun zamana karşı yarışarak mahsur kaldıkları uzaydan kurtulmaları gerekmektedir. Ancak bunu yapabilmeleri oldukça zor olacaktır çünkü hesap edemedikleri pek çok durumla karşılaşacaklardır.

MUTLAKA OKUMALISIN:   İftara 1 Saat Kala Adet Olmak Orucu Bozar mı? Diyanet 2020 Güncel
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı