Dizi Haberleri Güncel Haberler

En İyi Korku Filmleri Türkçe Dublaj

En İyi Korku Filmleri, En İyi Korku Filmleri Türkçe Dublaj

Sinemanın en korkutucu ve gergin filmleri olan en iyi korku filmleri Türkçe dublaj seçeneği ile tüm korkularınızın açığa çıkmasına neden oluyor. Farklı dönemlere ait olan bu korku filmlerini ister kendiniz ister yakınlarınız ile izliyor olun, gerilim sınırlarında dolaşarak, ürkütücü bir deneyim yaşayacaksınız.

Kuzuların Sessizliği (1991)

En iyi korku filmleri listesinin başında pek çok izleyiciye göre kült haline gelmiş Kuzuların Sessizliği geliyor. Başrollerinde Anthony Hopkins, Jodie Foster, Scott Glenn gibi isimlerin oynadığı film, ilginç kurgusu ile birlikte seyirciye her dakikasında gerilim dolu anların yaşamasına neden oluyor. Film çıktığı yıl 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve eleştirmenler tarafından beğeni toplamıştı. Filmde bir FBI ajanının, insanların derisini yüzerek onlara işkence etmeye çalışan bir katilin peşine düşme öyküsü anlatılıyor. Ancak katile ulaşmak için ise ünlü doktor Hannibal Lecter’dan yardım alınması gerekmektedir. Her sahnesi gerilimin ve korkunun sınırlarında olan film, seyircinin beklemediği sonuyla özel bir seyir deneyimi sunuyor.

Cinnet (1980)

Korku ve gerilim ögelerinin bir arada olduğu ve sahneleri ile çoktan kült filmler arasında gitmiş olan Cinnet; 1980 yılında yapıldığında beklediği ilgiyi görememesine rağmen, daha sonraki dönemlerde en iyi korku filmleri arasında kendisine üst sıralarda yer bulabiliyor. Bir oteli korumakla görevli olan Jack ve ailesinin kış yüzünden yalıtılmış bir halde otelde yaşadıkları aktarılıyor. Gittikçe gerçek ile olan bağını koparmaya başlayacak Jack hem ailesine hem de seyirciye korku dolu anlar yaşatacaktır. Filmin başrol oyuncusu Jack Nicholson’un ise özellikle banyoya giriş sahnesi en bilinen film sahneleri arasında yer almaktadır.

Şeytan (The Exorcist) 1973

Yapım tarihinden itibaren pek çok ülkede benzerlerinin çekilmiş olduğu Şeytan filmi etkileyici sahnelerinin yanında özellikle ilginç konusu sayesinde de korku filmleri arasında kendisine özel bir yer edinebildi. Şeytan’ın insanlara musallat olması ve bunun için mücadele verenleri konu edinen film, pek çok korkutucu sahnesi ile birlikte ilginç bir seyir deneyimi sunuyor.

Ayrıca en iyi bilim kurgu filmleri listesine bakabilirsiniz.

Testere (Saw) 2004

Daha sonra pek çok devam filmi çekilmesine rağmen 2004 yılında yayınlanan ilk Testere filmi hâlâ korkutucu detayları ve sahneleri ile hafızalarda yer ediniyor. En iyi korku filmleri arasında kendisine yer bulabilen Testere özellikle psikolojik korku türünün en iyi örnekleri arasında sayılıyor. Kendilerini hiç beklemedikleri anda korkunç bir durumun içinde bulan genç insanların, bu durumdan kurtulma çabaları, içlerindeki kötülüğün de açığa çıkmasına neden oluyor.

Kehanet (1976)

1976 yılında vizyona girdiğinde pek çok kimseyi korkutmayı başaran Kehanet filmi; Şeytan tarafından dünyadaki iyiliği alt etmek için ele geçirilen bir çocuk hakkındadır. Çocuk oyuncunun harika oyunculuğu ve aynı zamanda korku öğelerinde klişeler ile birlikte özgün tekniklerin de kullanılması ile birlikte seyirciye gerilim dolu anların yaşatılması gibi aynı zamanda da Kehanet; çekimi sırasında da set çalışanlarına korku dolu anlar yaşatmıştır.

Diğerleri (2011)

Türkçe dublaj en iyi korku filmleri arasında yer alan Diğerleri, New Jersey’de yaşayan bir ailenin dramına odaklanıyor. Ancak bu dram çok kısa süre içerisinde seyircinin iliklerine kadar hissedeceği bir gerilim ve korkuya dönüşüyor. Özellikle çocukların başından geçenler, seyircinin korkuyu derinlemesine fark etmesine neden oluyor.

Elm Sokağı Kabusu (1984)

Korku filmleri için artık bir kült halinde bulunan Elm Sokağı Kabusu, insanlara adeta kâbus haline gelmiş korkunç bir yaratığın musallat olmasını ve ona karşı mücadele eden insanları konu ediniyor. Karanlık atmosferi ile birlikte farklı bir korku sineması örneği sunan filmin baş kötü karakteri ise sadece görünüşü ile bile korku yaratabiliyor.

Bir Yorum Yap