En İyi Ses Arttırma Programı Hangisidir, Özellikleri Nelerdir?

20.05.2020
En İyi Ses Arttırma Programı Hangisidir, Özellikleri Nelerdir?

Bilgisayar için en iyi ses arttırma programı tavsiyeleri ile birlikte mevcut ses sisteminizi daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Müzikler ya da video dosyalarındaki ses kalitesini arttırarak, daha iyi bir deneyim sunan bu programlar sistem ses yükselticisi ve medya oynatıcılar için iki kategoride sınıflandırılmaktadırlar. Sistem ses yükselticisi seçmeniz halinde bilgisayarınızda kullandığınız tüm sistemin sesini arttırabilirsiniz. Medya oynatıcılar için ses yükseltici programlar ise sadece ilgili programlarda ses dosyalarının seslerini arttırmaktadırlar.

Ses Arttırma Programları Ne İşe Yarar?

Ses arttırma programlarının işlevi bilgisayarda mevcut halde bulunan ekolayzer, ses denetleyicisi ya da diğer noktalar üzerinde sesin belirli bir seviyeye gelmesini yarayacak araçları kullanmalarıdır. Bu sayede ses kalitesi, şiddet olarak önceli deneyimlere göre oldukça fazla artış göstermektedir.

En iyi ses arttırma programı sistem ve medya oynatıcı bazında DFX Auido Enhancer ve VLC Media Player olarak öne çıkmaktadır. İki program da en az gürültü ile gözle görünür bir şekilde ses yükseltme yapmaktadırlar. DFX Audio için hangi oynatıcı ya da müzik çaları seçerseniz seçin sistemin tüm seviyesini arttırmaktadır. Fakat VLC Media Player sadece programda oynatılan medyanın sesini yükseltmeye izin vermektedir. Yine de iki program da ücretsiz olmaları sayesinde ihtiyacınızı en iyi şekilde gidermektedir.

Ayrıca Whatsapp silinen mesajları geri getirme bilgilerini inceleyebilirsiniz.

DFX Audio Enhancer

Tüm Windows sürümleri için uyumlu olan DFX Audio Enhancer sistem için genel bir ses yükselticidir. Ses seviyesinin yüzde 100’ün üzerine çıkmasına yardımcı olmaktadır. Sesi yükseltmek için ise sistemin varsayılan ses sürücülerini kullanmaktadır. Bu yüzden oyunlardan müziklere kadar her bir kullanımda sesler yükselmektedir.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Uygulama gerekmeyen internetten yapılabilecek 5 işlem

Sesi ayarlamak için ise program Dynamic Boost, Hyper bas, Ambience, Fidelity, 3D surround gibi farklı kişiselleştirilebilen ayarlar sunmaktadır. Buna göre seslerde neyin baskın olmasını kolayca seçebilirsiniz. Örneğin bass’ların daha baskın olmasını istiyorsanız bass ayarları yapabilir ya da daha akustik bir tercihte bulunacaksanız Ambiance seçeneğini seçebilirsiniz. Ayarlamaların yapılması oldukça önemlidir çünkü yanlış ya da eksik ayarlar ile ses kalitenizde bozulmalar yaşabilecektir.

VLC Media Player

Video oynatıcılar için en iyi ses arttırma programı olarak öne çıkan VLC Media Player Windows için tüm sistemin sesini arttırmak yerine sadece media oynatıcıda tercih edilen ses ya da video dosyalarının sesinin artmasını sağlamaktadır. Gelişmiş seçenekleri bakımından popüler bir medya oynatıcı olan program, çeşitli ayarlar ile sesleri arttırmak için de kullanılmaktadır.

Ses arttırmak için bu yazılımın sunmuş olduğu iki seçenek bulunmaktadır. İlk seçenek, fare kaydırma tekerliğinin yukarıya doğru çevrilmesidir. Bunu sonuna kadar yaptığınızda ses dosyaları için maksimum ses seviyesi yüzde 125’e, video dosyaları için de yüzde 200’e ulaşmaktadır. Bu bakımdan ses dosyaları için mevcut ses sınırının üzerine yüzde 25, video dosyaları için de yüzde 100 ses artışı mümkün olmaktadır.

İkinci seçenek içinse Ayarlamalar kısmına gitmeniz gerekmektedir. Bu kısmı açmak için sırasıyla Araçlar, Efektler ve Filtre’yi seçin. Bu kısımda bir pencere açılacaktır ve ayar seçenekleri üzerinden Ses Efektleri sekmesi görünecektir. Ses Efektleri sekmesinden de sesin hangi seviyede olması için gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Ses Arttırma Programı

Akıllı telefonlar için en iyi ses arttırma programı geniş kesimler tarafından tercih edilen AudioManager olarak öne çıkmaktadır. Çok basit bir arayüze sahip olan uygulma, Android ve İOS telefonlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Uygulama başlatıldıktan sonra gelen ayarlamaları yapıp tüm telefon geneline uyarla seçeneği ile birlikte mevcut ses seviyenizin arttığını ve ses kalitenizin de arttığını görebilirsiniz.

MUTLAKA OKUMALISIN:   E-Ticaret’in Önemi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

cerrahi bone
doktor bonesi
tesettür cerrahi bone
hemşire bonesi medwoox cerrahi bone modelleri