Teknoloji

En İyi Uygulama Kilitleme Programı

En İyi Uygulama Kilitleme Programı, En İyi Uygulama Kilitleme Programı

Uygulama kilitleme programlarının amacı uygulamalarınızı kilitleyerek korumaya almaktır. Bunu yaparken size özel bir şifre veya parmak izi yardımıyla uygulamaları kilitlemenizde yardımcı olur. Uygulama kilidi kullandığınızda telefonunuz art niyetli davranışlara karşı koruma kalkanı ile güvenceye alınmış olur. Bunun dışında küçük çocuğunuz varsa ve telefonunuz onun eline geçerse uygulama kilitlemeleri sayesinde kolaylıkla açılmayacak ve karıştırılması engellenecektir.  En iyi uygulama kilitleme programı ile telefonunuz her zamankinden daha güvenli hale gelebilir. Yapmanız gereken size uygun bir kilitleme programı tercih etmek olacaktır. Bunun için piyasada yer alan birçok uygulama kilitleme programlarını sizin için bir araya getirdik.

En İyi Uygulama Kilitleme Programı

Akıllı telefonların güvenlik açısından korunması amacıyla geliştirilen kilitleme programları ile size ait özel fotoğraflar ya da videolar gizlenerek güvence altına alınabilir. Mesajlarınızın ya da mail bilgilerinizin görülmesini istemediğinizde bu uygulamadan yararlanarak kolayca üçüncü şahısları engelleyebilirsiniz. Size özel bilgilerin görünebilir hale gelmesi ise ancak şifre girişi ile mümkün olacaktır. Telefonlarınızın ekran kısmında yer alan uygulama simgeleri de bazı uygulama kilitleme programlarıyla görünmez hale gelebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: VPN nedir?

  • Keepsafe Fotoğraf Kasası

Fotoğraflarınız için güvenli bir kasa arıyorsanız bu program işinize yarayacaktır. Uygulamada pin kodu, desen ya da parmak izi bilgisi gerekli olacaktır. Ayrıca size fotoğraflarınızı yedekleme imkanı da tanır.

  • Vault-Hide

Bu uygulama mobil olarak geliştirilmiştir. Fotoğraf ve videoları güvenceye alır. Aynı zamanda rehberinizden mesajlara kadar size ait bilgilere kimse erişemez

  • App Lock

Uygulamaları korumaya alır ve simgesi de istenirse gizlenebilir. Telefonunuzda bu uygulamaya size ait çizgir yardımıyla sadece siz ulaşabilirsiniz

  • App Locker

Uygulamaları korumaya alıp kilitleyen bu uygulama ile istediğiniz gizliliği elde edebilirsiniz

  • App Hider

Fotoğraf ve video gizleme konusunda işe yarayabilecek bir diğer uygulama da App Hider’dır. Telefonunuzda yer alan uygulama Legolarını gizleme kolaylığı sağlar

  • FingerSecurity

Android cihazlar için tasarlanmış bir uygulamadır

  • Norton App Lock

Android cihazlara uygun bir kilitleme programıdır

  • Smart App Lock

Bu uygulama kilitleme programını işlevi de diğerleri gibi telefonunuzun güvenliğini sağlamaktır. Android cihazlar için geliştirilmiştir

  • CM Locker

Bu uygulama sayesinde telefonunuzu uzaktan kilitleyebilir sirenlerinizi aktif hale getirebilirsiniz

Telefonlarımızda zaman zaman bize özel bilgiler, dosyalar ya da fotoğraflar olabilir. Bu özel bilgilerin kolaylıkla başkaları tarafından görüntülenebilir olması bazı güvenlik endişeleri oluşturur. Bu tür bilgilerin gizlilik ve korunma ihtiyacına karşı önlemler almak istersek en iyi uygulama kilitleme programı hangisi olabilir diye araştırırız. Böyle durumlarda karşımıza birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler arasında seçim yapmak istediğimizde telefonumuzun işletim sistemiyle uyumlu bir uygulamadan yararlanmak durumunda kalırız.

Sahip olduğumuz cihazlarımız çeşitli marka ve modellerde olabilir. İşletim sistemleri farklılıklar gösterse de kullanacağımız en iyi uygulama kilitleme programı sayesinde bilgilerimizi güvence altına alabiliriz. Apple tarafından öncelikle  İPhone için geliştirilen işletim sistemi olan İOS mobil bir sistemdir ve bu sistemin kendisine ait uygulama kilitleme programı ile kişisel bilgiler engellenebilir. Bu uygulama Şifre Güvenli Uygulama Kilit adı altında sadece App Store’dan temin edilebilmektedir. Apple, kullanıcılarına yönelik geliştirdiği uygulamaların daha kullanışlı hale gelmesi için bu alanda çalışmalar yapmaktadır. 

En İyi Uygulama Kilitleme Programı Hangisidir ?

Keepsafe Fotoğraf Kasası,Vault-Hide,App Lock kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardır.

Uygulama Kilitleme Programı Ne İşe Yarar ?

Uygulama kilitleme programlarının amacı uygulamalarınızı kilitleyerek korumaya almaktır. Bunu yaparken size özel bir şifre veya parmak izi yardımıyla uygulamaları kilitlemenizde yardımcı olur.

Bir Yorum Yap