İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Advertorial
  3. EŞSİZ BİR DOĞAL GÜZELLİK “ABANT GÖLÜ”

EŞSİZ BİR DOĞAL GÜZELLİK “ABANT GÖLÜ”

, EŞSİZ BİR DOĞAL GÜZELLİK “ABANT GÖLÜ”

Her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen Abant, muhteşem doğa manzaralarıyla bütün ziyaretçilerini mest ediyor. Özellikle doğal güzelliklere sahip olması nedeniyle daha çok gezginlere hitap ediyor. Büyüleyici güzelliklere sahip Abant, zamanla oluşan esrarengiz doğa oluşumları ile göz kamaştırıyor.

Abant’ta görülmeye değer ilk yer Abant Tabiat Parkı ’dır. 1197 hektar büyüklüğündeki ağaçlık alanı adeta bir oksijen cennetidir. Bu Tabiat Parkı içerisinde Abant gölü, farklı ağaç türleri, dinlenme tesisleri ve mesire alanı bulunuyor. Abant ve Keremali sıra dağlarının arasında bulunan Abant Gölü Tabiat Parkı Türkiye’ yeşil alanını koruyan nadir tabiat parklarından biridir. Abant’ ta herhangi bir tarihi eser bulunmuyor fakat sahip olduğu eşsiz doğa manzarası sayesinde özellikle bahar aylarında çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Muhteşem manzarası olan Abant Gölü ve çevresinde yürüyüşler yaparak ve bisiklete binerek gezebilirsiniz. Ayrıca Örmeci Yaylası, kamp ve piknik gibi aktiviteler için kullanılıyor. Eğer Abant’ta konaklamak istiyorsanız Abant otelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Fakat doğayla iç içe kalmak ve yeşilliğin tadını çıkarmak istiyorsanız burada kendi çadırınızı kurabilir ya da tesisten çadır kiralayabilirsiniz.

Yine Sinekli Yaylası ‘da doğa aktivitelerine ev sahipliği yapan bir yerdir. Burada trekking, safari, izcilik, kampçılık ve bisiklet gezileri yapabilirsiniz. Bu aktiviteler dışında Samandere köyünde bulunan Samandere Şelalesi’ne gidip bu güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bunlar gibi daha birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Abant huzurun ve dinginliğin adresi olarak tanımlanabilir. Türkiye’nin tatil arama motoru neredekal.com sayesinde yapmak istediğiniz tatil ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap