Dekorasyon

Ev Dekorasyon Fikirleri: Oturma Odası için Dekorasyon İpuçları

, Ev Dekorasyon Fikirleri: Oturma Odası için Dekorasyon İpuçları

Oturma odanızı diğer odalardan daha az kullanabilirsiniz, ancak dekorasyon yapmadan soğuyabileceğiniz anlamına gelmez. Evinize gelen tüm konuklar, oturma odasına girdiklerinde sıcak bir şekilde karşılanmayı hak ederler. Bu nedenle, bir oturma odasını dekore etmek önemli bir çaba haline gelir. Bu modern günde, oturma odanız bu kadar resmi ve sert olmamalıdır.

Kullanıcı dostu bir oturma odası oluşturmak, arkadaşlarınız veya akrabalarınızla güzel bir ziyaret yapmak için iyi bir yoldur. Konuklarınızı daha rahat bir şekilde alabilmeniz için bu ana odayı benzersiz bir şekilde dekore edebilirsiniz. İşte bu oda için uygulayabileceğiniz bazı dekorasyon ipuçları:

1. Daha çok yönlü olan bazı mobilya parçalarını seçin. Önümüzdeki birkaç yıl içinde modası geçmiş görünmeyeceği için klasik mobilyalar mükemmel bir seçimdir.

2. Oturma odanızın daha canlı görünmesini sağlamanın en iyi yolu rahat oturma seçmektir. Vintage ve antika tarzda oturma mobilyaları bu oda için harika bir parça olacaktır. Resmi Viktorya tarzında antika mobilyalar seçmek zorunda değilsiniz. Günümüzde, oturma odaları için tasarlanmış rahat antikalar bulabilirsiniz.

3. Sandalye seti veya eşleşen koltuk gibi bir mobilya seti satın almamaya çalışın. Tek tek parçaları seçip kişisel zevkinize göre eşleştirmeniz yaratıcı bir görünüm yaratacaktır. Ancak, oturma mobilyası için bir çift loveseat almaya izin verilir. Bu, mobilyalarla yapabileceğiniz bir eşleştirme. Ayrıca sandalyelerin odaya yerleştirildiğini de fark etmelisiniz. Misafirlerden birini konuşmadan ayıracağından köşede tek bir sandalye bulmaktan kaçının.

4. Aydınlatma seçimi de bu odada önemli bir rol oynamaktadır. Büyüleyici bir etki yaratmak için masa lambaları, dekoratif lambalar ve vurgu aydınlatmasını birleştirmek iyi bir fikirdir.

5. Abajurlarınızı güncelleyin ve yastıklarınızı sık sık atın. Bu öğelerin değiştirilmesi, odadaki atmosferi yenilemek için harika bir yoldur.

6. Antika eşyalarınızı güvenli bir yerde saklayın. Eşyaları herhangi bir zarar görmemesi için saklamak için özel raflar sağlayın.

7. Sonuncu ama son derece önemli olarak, oturma odanızı genellikle olduğundan daha sık kullandığınız izlenimini yaratmaya çalışın. Küçük masalar, sandalyeler veya depolama öğeleri yerleştirmek odanın daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Görünümü tamamlamak için bazı dergileri masalara da koyabilirsiniz. Ancak, çok fazla aksesuar koymayın, çünkü sadece odanız çok dağınık görünecektir.

Bir Yorum Yap