Teknoloji

2020 Ev İçi Kamera Sistemleri Fiyatları Ne Kadar?

2022 ev ici kamera sistemleri fiyatlari ne kadar 12849

Evlerinde güvenliği had safhada sağlamak isteyenlerin tercihi olan ev içi kamera sistemleri fiyatları 2023 yılında artan döviz ve diğer etmenler ile farklılık gösterebiliyor. Aynı zamanda kameranın kayıt süresi ya da teknik özellikleri de fiyatlarda etkili olan başka etmenler arasında sayılmaktadır.

Ev İçi Kamera Sistemleri Niçin Kullanılır?

Ev içi kamera sistemleri kullanımı evlerde güvenliği sağlamak içindir. Başka bir adlandırma ile kapalı devre izleme sistemleri olarak da adlandırılan güvenlik kameraları, evler için 7 gün 24 saat kesintisiz gözetleme sundukları için ev sahibinin içinin rahat olmasına yardımcı olmaktadır. Artan hırsızlık, gasp ya da benzeri kötü niyetli eylemlere karşı etkili bir savunma için kullanılan kamera sistemleri, güvenliği sağladıkları gibi aynı zamanda yapılan kötü eylemlerin faillerinin daha sonra bulunabilmeleri için de özel bir imkân veriyorlar.

Ev İçi Kamera Nasıl Kurulur?

Ev içi kamera kurulumu genelde tercih edilen güvenlik firmaları tarafından yapılmaktadır ancak kendiniz montaj yapmak isterseniz belirli adımları takip etmeniz gerekmektedir;

  • Evde güvenlik kameraları için kutulu ve kubbe olmak üzere iki ana model bulunmaktadır. İki model de ev için kullanmaya uygun olmasına rağmen, kutu tipi kameralar daha görünür olduğu için genelde evlerde kubbe tipi kameralar tercih edilmektedir. Eğer analog kamera sistemi kurulumu yapacaksanız kamerayı odaların tavanına ve orta kısmına sabitleyiniz. Kubbe kameralar geniş bir görüş açısına sahip oldukları için orta kısmını kullanmanız daha iyi sonuçlar verecektir. Daha sonra ise kameraların kayıt ettikleri görüntülerin tutulacağı cihaza kablo çekilmesi gerekmektedir. Kabloların dışarıda olmaması, güvenlik için önemli olduğundan kablolama işleminin uzman tarafından yapılması yararlı olmaktadır.
  • Gerekli bağlantılar kurulduktan ve kamera ile kayıt cihazı sorunsuz çalıştığında kamera kurulumunu tamamlamış olursunuz.

Ayrıca en güvenilir Forex şirketi bilgilerine bakabilirsiniz.

Yale Smart Kamera Fiyatları

Sektörde önde gelen markalardan olan Yale Smart kamera fiyatları tekli üründe 700 Türk Lirası bandında başlamaktadır. Yale Smart ev içi kameralar oldukça güvenlikli bir yapı sunmaktadırlar. Full HD kalitesinde 1080p kayıt yaptıkları gibi berrak görüntü kaliteleri ile birlikte tüm detayların görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda WiFi bağlantı yapılmasına da izin veren özellikleri canlı yayının gecikme olmadan izlenmesini sağlamaktadır. Güvenlik ışığı ise kötü niyetli kimselere karşı bir uyarı niteliği taşıdığı için eylemlerinin başlamadan sonlanmasına neden olabilmektedir.

Hikvision Kamera Fiyatları

Kubbe kamera modelleri arasında en sık tercih edilen ürünlerden olan Hikvision kamera fiyatları 2000 bin Türk Lirası bandından başlamaktadır. Kontrol kumandası üzerinden 360 derece bulunduğu alanı geniş bir şekilde görüntüleme imkânı veren kamera aynı zamanda 1080p çözünürlüğü ve Full HD kalitesi ile birlikte tüm detayların rahatlıkla görüleceği bir koruma sunmaktadır. Bağlantı olarak WiFi özelliği ise mobil cihazlardan da kamerayı kontrol etmeyi olanaklı hale getirmektedir. Dayanıklı yapısı ile her türlü koşulda kayıt yapmayı sürdürür ve aynı zamanda kompakt tasarımı da kameranın görünmez yapısına katkı sunmaktadır.

TP – Link Kamera Fiyatları

Daha ekonomik kamera isteyenler için sunulan TP – Link kamera fiyatları 200 Türk Lirası bandından başlamaktadır. Hırsızlara ya da art niyetli kimselere karşı etkili bir önlem almayı sağlayan kamera modelleri, fiyatlarına rağmen yüksek performans özellikleri göstermektedir. Canlı kayıt ve yüksek çözünürlüklü sunduğu kalite ile birlikte ince ayrıntıları bile görmeyi sağlayan model aynı zamanda fotoğraf makinesi özelliği sayesinde de bulunduğu odada herhangi bir hareket olduğunda bildirim vermektedir. Bildirim bilgisayar üzerinden alındığı gibi akıllı telefonlara da yansıtılmakta ve böylece güvenliğiniz daha etkili şekilde sağlanmaktadır.

Bir Yorum Yap