Advertorial

Ev Temizliğinde Başvurabileceğiniz Doğal Yöntemler

gunluk temizlik nasil yapilir

Kimyasal maddelerin vücudunuza verebileceği zararı önleyebilecek özelliklere sahip temizlik ürünleriyle sizler de ev temizliğinizi doğal bir şekilde yapabilirsiniz. Gündelik hayatın temposu nedeniyse temizlik için ayırabileceğiniz vaktin kısaldığını düşünüyorsanız bu tür ürünlerle daha hızlı hareket edebilirsiniz.

Sirke

Doğal temizlik ürünleri arasındaki sirke, karbonat, zeytinyağı, limon tuzu, diş macunu, kastil sabunu ve çay ağacı yağı gibi seçeneklerden yararlanarak temizlik yapabilirsiniz. Sirke donmuş yağlar ve inatçı lekeler söz konusu olduğu zaman yararlanabileceğiniz bir üründür. Sirke sayesinde zorlayıcı lekelerden kurtulabilmeniz mümkün hale gelir.

Karbonat

Tıkanmış lavabolar, kirlenmiş ahşap veya kararan fayanslar söz konusu oluyorsa karbonatın gücünden yararlanabilirsiniz. Ağır kimyasal ürünlerle bu lekelerden kurtulabilmeniz mümkün olsa da bütçenizden ve zamandan tasarruf ederek karbonatla da pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz. Karbonatın farklı yüzeylerdeki gücü sayesinde etkili bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Karbonat aynı zamanda ferahlatıcı etkisiyle de sinmiş kokulara veda edebilmenizi sağlar.

Zeytinyağı ve Çay Ağacı Yağları

Zeytinyağı ve çay ağacı yağları da ev temizliğinde yararlanabileceğiniz ürünler arasındadır. Her gün temizlik yapmanıza rağmen içinize sinebilecek temizlik hissini elde edemiyorsanız ufak bir dokunuş ile etkili sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Çay ağacının ferahlatıcı formülü ve zeytinyağındaki kir sökücü güç sayesinde kararan yüzeyler için kalıcı bir çözüm elde edebilirsiniz. Eğer temizlik yapacağınız mekanın daha ferah olabilmesini istiyorsanız karışımın içerisine tercihinize göre çilek, nane ve elma gibi hoş kokulu farklı yağlardan da ilave edebilirsiniz.

Limon Tozu

Biriken bulaşıklar ve inatçı yağ lekeleri çoğu zaman sizin için can sıkıcı olabilir. Deterjanların bile zaman zaman yetersiz kalabileceği zorlayıcı lekeler için limon tuzu ve karbonat ile çözüm üretebilirsiniz. Bulaşık makinenizin deterjan kısmına koyabileceğiniz ürünler sayesinde makinenizin ömrünü de uzatabilirsiniz. Ancak bu ürünleri temizlik için değerlendirmeden önce yanlış hareket etmemek adına araştırma yapmanız da tavsiye edilir. Ufak ayrıntıları temizleyebilmek için vakit bulamıyorsanız diş macunu ile fayans aralarını ve ulaşamadığınız köşeleri fırçalayabilirsiniz. Böylelikle evinizdeki zor noktaları da temizlemiş olursunuz. Zamanınızın tamamen yetersiz olduğundan şikayetçiyseniz ev temizliği konusunda uzman temizlikçiler için Armut’ta yer alan seçenekleri de inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yap