Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır

Selam canlı yayıncı kardeşler, facebook’ta yeni bir özellik çıktı ve sizleri hemen bilgilendirmek istiyoruz. Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır yazımız bu konu ile ilgilidir. Facebook da artık yeni gelen bu özellik sayesinde canlı yayına tanıdığınız bir kişiyi veya tanımadığınız bir kullanıcıyı canlı yayına konuk olarak alabilirsiniz.

Bu tür canlı yayınların influencerlar arası çok popüler olması bekleniyor. Takipçileri ile daha samimi bir diyalog gerçekleştirebilecek olan fenomenler bu özelliği kullanmaya başladılar bile. Canlı yayın özelliği Sadece fenomenler arasında değil herkes için önemli bir özellik olarak görülmektedir. Kullanımı gayet kolay bu özelliğin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yazı içerisinde aşağıdaki başlıklarda bilgiler bulabilirsiniz.

  • Facebook Canlı Yayına Davet Etme
  • Facebook Canlı Yayına Katılma
  • Facebookta Canlı Yayına Katılmak
Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır
Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır

Kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başladılar bile, özellikle YouTube’ta yayın yapan kişilerin YouNow yayını yaptıkları gibi konuk alma işlemini Facebook üzerinden yapabilirler, şuanlık bir sıkıntı yok gibi görünüyor bakalım ilerleyen günlerde bu sistemde ne gibi yenilikler göreceğiz.

Facebook’ta canlı yayın açtığınızda konuk alma işlemini nasıl yaparım diyenler için Facebook ekibi bir video yayınladı, bu video’da izleyebileceğiniz gibi artık rahatlıkla canlı yayınınıza kullanıcı alabiliyorsunuz.

Facebook Canlı Yayına Davet Etme

Eğer video’dan nasıl yapılacağını anlamadım diyorsanız size madde madde gösterelim;

İlk öncelikle canlı yayın açmak için uygulamaya giriş yaparak sol üstte bulunan “Canlı” bölümüne tıklıyoruz, ayarları yaptıktan sonra canlı yayına başlamış oluyoruz.

Daha sonra izleyenler arasından telefonunuzun altından parmağınızı sola ittirerek bir kişiye canlı yayın isteği daveti gönderebiliyorsunuz, karşı tarafta bu isteği onayladıktan sonra işlem tamamlanmış oluyor.

Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır
Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır 3

Ve artık o kişi ile aynı canlı yayın üzerinden görüşme yapabiliyorsunuz, iki kişininde karşılıklı olarak sesleri birbirlerine gitmektedir.

Ayrıca Facebook bu sisteme ilerleyen günlerde ücret ekleme gibi bir olay koymayı düşünüyor, bu sayede YouTube’ta olduğu gibi insanlar buradaki yayınlardan’da para kazanabilecekler.

Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır yazımız ilginizi çektiyse Facebook Sayfa İsmi Değiştirme konulu içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir Yorum Yap