Facebook Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır

Merhaba facebook’un genç, yaşlı tüm kullanıcıları, Facebook Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır 2023 yazımız ile karşınızdayız. Facebook dünya’da en yaygın olarak kullanılan birinci sıradaki sosyal medya, her geçen gün kullanıcısını arttıran ve reklam potansiyeli yüksek popüler ağ olarak bilinmektedir. Kendini sürekli güncel tutarak, sadece kişisel değil, kurumsal kişilere’de bir o kadar hitap ettiği için hala ilk sırada yer almayı başarmakta, bu sosyal medya ağında her türlü paylaşımı bulmanız mümkün olduğu için kullanıcısını’da korumakta.

Kimler Facebook Mavi Tik Alabilir?

  • Gerçek Kişiler
  • Tescilli Bir İşletme Hesabı
  • Tescilli Bir Kuruluş

Kişi sayısı oldukça fazla olmasında, kişisel veya kurumsal sayfa veya profillerinde sahtesi de oldukça fazladır. Bunları ayırt etmek için mavi tik yani hesap doğrulama işlemi yapılmaktadır. Peki bu işlemin nasıl yapıldığına gelip hep birlikte bakalım;

Facebook Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır 2
Facebook Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır 2

Facebook Mavi Tik Başvurusu

Facebook’ta bir kişisel hesabınızı veya bir sayfanızı onaylatmak mı istiyorsunuz, bunun için yurtdışında basit bir şekilde twitter’da olduğu gibi bir form bulunmakta ancak bu sistem Türkiye’de maalesef kullanılmıyor, bu sistemin şuanda kullanılıp kullanılmadığını’da buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sistemin Türkiye’de kullanılmaması nedeniyle işlem biraz daha zorlaşmış biçimde, mavi tik işlemini yapabilmeniz için bir partnere ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için birden çok kurumsal firma mevcut olabilir. Onlardan bir tanesi’de “sosyopat” olmakta.

Sosyopat’ın internet sitesine girerek bu işlemin nasıl yapacağının detaylarını iletişim bölümünden öğrenebilirsiniz.

Facebook Mavi Tik Alma 2023

Eğer facebook’ta bir sayfa veya profil doğrulanmış rozete sahip ise bu hesap o kişinin veya firmanın orjinal hesabı anlamına gelmektedir.

Facebook’ta hesap doğrulama şartları sürekli güncellenmekte, bunun için güncel bilgileri partnerinizden öğrenmenizde yarar vardır. (Ancak her önüne gelene böyle bir rozet verilmemekte, bunu da aklınızda bulundurun. 🙂 )

facebook,google,instagram,sosyal medya,twitter

Facebook Toplu Resim Silme 2023 yazımızda ilginizi çekebilir

Bir Yorum Yap