Advertorial

Fenerbahçe’nin Yeni Transferi Joao Pedro Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı

pedroropkpk

Fenerbahçe’nin bu sezon yıldız transferlerinden biri olan Joao Pedro, Fenerbahçe Can Bartu tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Pedro antrenman sonrasında yaptığı açıklamalarda, Fenerbahçe ile ilgili tüm bilgileri çok daha önceden aldığının altını çizdi.

Türkiye’de bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Pedro, geçtiğimiz dönemlerde Bahsegel nezdinde almış olduğu ödüllerin üzerinde büyük bir sorumluluk barındırdığını, bu nedenle de Fenerbahçe’de de bu sorumlulukların bilincinde olarak hareket edeceğinin altını çizdi. Pedro; “Buraya geldiğimiz zaman Fenerbahçe’nin gerçekten çok büyük bir takım olduğunu bir kez daha gördüm. Büyük taraftara sahip bir takım. Kazanma hırsı olan, şampiyonluklar için oynayan bir takım. Zaten beni Fenerbahçe’ye getiren koşullar da bunlar oldu. Bu takımın büyüklüğü, taraftarların göstermiş olduğu tutku beni buraya getirdi. Transfer sürecinde spekülasyonların olması normal. Özellikle benim İtalya’da arka arkaya geçirdiğim iyi sezonlardan sonra bu tarz şeylerin konuşulması normal. Çok fazla şey konuşuldu ama en iyi cevabın, en doğru cevabın benim burada olmam olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’den teklif geldiği zaman çok çabuk gelişti süreç. Çünkü hemen kabul ettim. Böyle büyük bir takımda oynamayı çok istiyordum. En doğru seçimi yaptığımı düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

İyi Bir Yolda Olduğumuzu Düşünüyorum

Takımının son haftalardaki performansına değinen Pedro, her maç özelinde bol gollü ve iyi skorlar elde ettiklerini söyledi. Bu nedenle takımın iyi bir yolda olduğunu düşündüğünü belirten Pedro; “Çalışmalarımızı en iyi şekilde sahaya yansıttık. Takımımızda birlik havası hakim. Sahada kompakt ve ne yaptığını bilen bir takım görüntüsü sergiliyoruz. Hocamız çok talepkar. Bu da tabii ki oyuncuların, onun istediği fikirleri en iyi şekilde uygulamasını sağlıyor. Son oynadığımız maçta çok pozisyon ürettik, başarılı bir maç çıkardık. İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum. Brezilya’da biraz daha teknik futbol, İtalya’da ise taktiksel futbol oynanıyor. Ama buraya gelmeden önce burada oynamış bazı oyuncularla konuşmuştum. Konuştuklarım, burada çok rekabetçi bir lig oynandığını, fiziksel anlamda zorlu ama aynı zamanda teknik bir futbol oynandığını söylemişti. Burada futbolu gördüğümde şaşırmadım. Dışarıdan görmüştüm Türkiye ligini ama oynadıkça daha yakından tanıma fırsatı buldum. Ligle ilgili beni şaşırtan bir şey olmadı. Ekim ayında çok fazla maç yapacağız. Dolayısıyla her geçen gün fiziksel formumun en üstüne daha çabuk ulaşacağım. Ama benim için önemli olan aslında takım arkadaşlarıma ve ülkeye olabildiğince iyi bir şekilde adapte olmak. Tabii özellikle birlikte oynadığınız oyuncuların özellikleri farklı olabiliyor. Aynı zamanda farklı bir lige geldim. 8 yıl aynı ligde oynadıktan sonra farklı bir lige gelmek, tabii ki değişik bir durum oluyor. Adaptasyon kolay olmayabiliyor. Sadece saha içinden bahsetmiyorum. Saha dışında da, aileniz için, çocuklarınız için yeni bir düzen oluyor. Ama ben doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Çünkü kendimi iyi hissediyorum. Taktiksel anlamda da pek fazla fark görmüyorum. Elimden geleni yapıyorum. Hocamızın istediklerini sahaya yansıtmaya çalışıyorum. Taktiksel anlamda bir endişem yok. Desteklerini, tutkularını hissetmek bizim için inanılmaz bir his. Ben basketbolu çok seviyorum. Ve Kobe (Bryant), ‘taraftarlar para verip bize vakit ayırıyorsa, bizim her şeyimizi vermemiz gerekiyor’ diyordu. Taraftarlar bizim için her şeyini veriyor. Oyuncular olarak bizim de aynı şekilde karşılık vermemiz gerekir. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Kendi evimizde oynadığımız her maçta inanılmaz bir atmosfer oluyor.” sözlerini kullandı.

Her Pozisyon için Çok Fazla İyi Oyuncu Mevcut

Takımdaki oyuncu kalitesinin de ne kadar iyi olduğunu belirten Pedro; “Büyük takım budur. Elinizde çok fazla opsiyon olması gerekir. Biz de bu anlamda şanslıyız. Çünkü kadromuzda her pozisyon için çok fazla iyi oyuncu var. Hatta şöyle şaka yapıyoruz; artık seçim yapmak hocamızın problemi. Ama aslında bu bizim için bir çözüm. Elinizde ne kadar çok oyuncu olursa, elinizde o kadar çözüm olur. Rakibe göre tabii ki oynayan isimler değişebilir ama kadromuzda çok iyi ve tecrübeli oyuncular var. Bu da birbirimizin seviyesini yukarı çekiyor. Otomatik olarak takımın da seviyesi yukarı çıkmış oluyor. Fenerbahçe’de oynadığım müddetçe milli takımın beni izlememesi, beni görmemesi mümkün değil. Bu kadar büyük bir takımda oynadığınız zaman muhakkak izleniyor olacaksınız. Artık geri kalanı benim performansıma kalmış. İyi bir performans sergilediğim zaman milli takıma çağrılacağıma inanıyorum.” ifadelerini kaydetti.

Bir Yorum Yap