Dekorasyon

 Filmlerde Ev Dekorasyonu Fikirlerinin Dramatik Dezavantajı

,  Filmlerde Ev Dekorasyonu Fikirlerinin Dramatik Dezavantajı

Film setleri her türlü fantastik ev dekor fikirlerini mümkün kılıyor, ancak bu fikirlerin çoğunun gerçek hayatta büyük dezavantajları olacaktır.

Willy Wonka’nın Çikolata Fabrikası
Çikolata fabrikası her yerde çocuklar için büyük bir ilham kaynağı. Ergenlik öncesi seyirci, çikolata nehri, çay fincanı çiçekleri ve balon benzeri şeker meyveleri olan ağaçların önünde tükürür. Kim her şeyin yenilebilir olduğu devasa bir oda istemez ki? Öngörü olan makul bir yetişkin – böyle bir oyun alanının biyolojik tehlikesini istemeyecek olanlardır. Birincisi, böcekleri atmak ve süresi dolmuş şeker ağaçlarını değiştirmek imkansız bir görev. İkincisi, herhangi bir misafirin eğlenmeye davet edilmesi, bir grup arkadaşıyla bir lolipop paylaşmak kadar biyolojik olarak riskli olacaktır. Bir oda veya şekerleme eviyle ilgilenecek tek yetişkin Hansel ve Gretel’deki cadıdır.

Teksas Katliamı
Orijinal Teksas Testere Katliamı filmindeki öldürücü aile çok uygun bir ışıkta gösterilmiyor. “Yerinizi koruyun” yasaları ve “kale” doktrinleri, birçok eyalette ev sahiplerine davetsiz misafirleri öldürmek için yasal yetki verir ve tartışmasız, ev savunması için motorlu testerelere göre silahları destekleyen bir sosyal önyargıdır. Bununla birlikte, yamyamlığa başvurmak ve mobilya yapmak için kemikleri kullanmak belki de biraz fazla şey gerektirir. 1974 filminde bir aşk koltuğu ve kemiklerle süslenmiş diğer mobilyalar vardı ve bu da kendi içinde korkunç bir fikir değildi. Etsy’den onlarca yıl önce, kurnaz tiplerin ev dekorasyonu için yeni fikirlerle deneme yanılma yoluyla mücadele edeceği anlaşılabilir. Boynuzlar ve boynuzlar artık sandalyeler ve diğer mobilyalar için oldukça popülerdir, ancak insan kemikleri yasal olarak sorunludur ve dekoratif olarak yeniden tasarlanmıştır.

Her Bond Kötü Adamı İni
007 film serisi boyunca Bond kötülerinin çok fazla konuştuğu, çok karmaşık olan yürütme yöntemlerini seçtiği ve ev dekoruna çok fazla para yatırdığı bir klişe haline geldi. Yine de, özel adalarda ve aydaki saklanma manzaraları etkileyici olabilir. Beni seven Casus’ta, kötü adamların dalgıç ini unutulmaz. Resimler yükselir ve köpekbalıkları ve dev balıklarla sualtı dünyasına açılan pencereleri ortaya çıkarır. Sualtı inşaatı oldukça pahalı olabileceğinden (ve imar yasalarına göre karmaşık olabileceğinden), birçok ev sahibi büyük akvaryumlarla efekti yeniden yaratmaya cazip gelebilir. Tabii ki, dev bir akvaryum bir ay kolonisi kadar pahalı değil, ama kesinlikle yaklaşabilir. Bakım maliyetlerini, temizliği ve nadiren balık değiştirmelerini hesaplamayı unutmayın. Köpekbalığı almaya direnmek için olgunluğunuz olsa bile, bir balık su altında balık dünyası yiyor.

balmumu ev
Bu konsept üzerinde birkaç farklı film uyarlaması yapılmıştır, ancak (spoiler uyarısı) doruk tüm evin erimesini içerir. Bu bükülme dikkatsiz sinemaseverler için daha şaşırtıcı olabilir, çünkü bina aynı zamanda bir balmumu müzesidir. Bununla birlikte, bu film konut yapı malzemelerini dikkatlice seçmek için yararlı bir hatırlatmadır. Ne zaman yeni bir ekleme veya ev dekoru vurgulama zamanı geldiğinde, yeni malzemelerle ilişkili riskleri araştırmak iyidir. Malzeme çok farklı bir iklimde yapılmış mıydı yoksa doğrudan güneş ışığından uzak tutulmalı mı?

Elbette, dekorasyon fikirleri için film izlemeye devam edin. Hangi tür temaların ve tasarımların bütçeniz için uygun olabileceğini öğrenmek için profesyonel bir yüklenici ile konuşun.

Bir Yorum Yap