Nedir

Furacin Soluble Dressing Merhem Nedir , Ne İşe Yarar ?

Furacin Soluble Dressing Merhem Nedir , Ne İşe Yarar

Ciltle ilgili oluşan bazı problemli durumlarda çeşitli merhemler kullanılırken bunlardan biri de Furacin Soluble Dressing Merhem olarak adlandırılan ilaçtır. Ciltte oluşan yaraların ve yanıkların giderilmesinde kullanılan bu merhem doktor tarafından önerilmesi gereken ilaçlar arasında yer alır. Bundan dolayı da cildinde çeşitli sorunlar oluşan kişilerin öncelikle bir hekim kontrolünde olması gerekir. Yanlış ilaç kullanımı istenmeyen sonuçlara yol açabilirken ayrıca ilaçların yan etkilerinin olması da kişi sağlığı açısından dikkate alınmalıdır. Bazı ilaçlar kullanıldığında oluşabilecek yan etkiler tehlikeli sonuçlar yaratabilir. Bundan dolayı da cilt üzerine sürülerek kullanılsa dahi ilaçların yan etkileri göz ardı edilmemelidir. Ciltten emilerek kullanılan merhemler vücuda kana karışarak dahil olurlar. Bu sebeplerle bazı durumlarda krem niteliği taşımaları nedeni ile göz ardı edilebilirler. Ayrıca krem dahi olsa ilaçların etken maddeleri oldukça önemlidir. Özellikle yara iyileştirici nitelikler taşıyan ilaçların kortizon içermeleri söz konusu olabilir.

İlginizi çekebilir: Kutu Profil Fiyatları

Furacin Soluble Dressing Merhem Nedir

İlaçlarda dikkat edilmesi gereken etken maddeler ilaç prospektüslerinde hastalara sunulur. Ayrıca bu prospektüslerde yer alan bilgiler arasında oluşma ihtimali olan yan etkilerden söz edilirken ilacın hangi şartlar altında kullanılması gerektiği de belirtilir. Bunun yanı sıra ilaçların kullanılmasında sakınca yaratan durumlar hakkında da hastalara bilgiler verildiği görülürken doktor kontrolünde bir tedavi her ilaç için geçerlidir. Furacin Soluble Dressing Merhem ; ciltte meydana gelen ameliyat yaraları, iltihaplı enfeksiyonlar, cilt enfeksiyonları , kesik ve yırtıklar, deri ülserleri, yanıklar sebebi ile kullanılabilen  bir ilaçtır. Bu tür bir merhem kullanılacağı zaman doktor kontrolünde olunmalıdır. İlaca yönelik olarak yan etkiler söz konusu olabilirken bunlar arasında döküntüler, şişme ve kızarıklıklar ilk sırada yer alır. Yan etkilerin ortaya çıktığı durumlarda ise doktora danışmak oldukça önemlidir. Ayrıca ilacın kullanımına hemen ara verilmelidir.

Furacin Soluble Dressing Merhem Ne İşe Yarar

Furacin Soluble Dressing Merhem ciltle ilgili sorunlarda kullanılır. Bu merhem enfekte olmuş halde bulunan yanıklar söz konusu olduğunda da tedavi edebilir niteliklere sahiptir. Bunun yanı sıra cilt kesikleri, yaralar, enfeksiyona yol açan sorunlar, ameliyat yaralarının iyileşme süreçleri gibi birçok problem için kullanılabilen bir ilaçtır. Nasıl kullanılması gerektiği doktor tarafından belirtilmesi gereken merhemin prospektüsünde de kullanımı için gerekli bilgiler verilir. İlaçlar içerisinde yer alan bu bilgilendirici belgeler dikkate alınmalıdır. Bu tür uyarı niteliği taşıyan yazılı içerikler karşılaşılabilecek problemler karşısında da ne yapılması gerektiği yönünde uyarıcı nitelik taşır. Bundan dolayı da prospektüslerde yer alan bilgiler göz ardı edilmemelidir. Furacin merhem sürüleceği zaman yaralı bölgenin dezenfekte edilmiş olması gerekir. Bu işlem için de hastaya uygun dezenfekte ilaçları verilir. Hijyenik gazlı bezler aracılığı ile sürülmesi gereken merhemin yara üzerine uygulandıktan sonra yaranın hava alabilmesi iyileşme sürecini hızlandırır. Merhem yara üzerinde oluşabilecek bakteri üremesini engeller ve var olanların da yok edilmesine yarar. Cildin yenilenmesini hızlandırıcı etkisi ile de dikkat çeker. Bundan dolayı da yaralı bölgeye uygulanır. Doktorun önerisine bağlı olarak kullanılan bu merhem için uygun görülen tedavi süresi 7-10 gün aralığında değişir. Bu sebeple de tedavi süresince yaranın temiz olmasına da ayrıca önem verilir. Mikrop üremesine engel olunması yaralar için en önemli unsurların başında gelirken tedavi edici ilaçlarla da iyileşme süreci hızlandırılır. Yara üzeri gazlı bir bezle kapatılabilirken bu bezin hijyenik olması oldukça önemlidir. Ayrıca yaranın hava ile temasını kesmeyecek şekilde üzeri gazlı bezle kapatılabilir. Bunun yanı sıra özellikle ciddi yaralarda tüm bu işlemelerin bir doktor kontrolünde yapılması önerilir.

Furacin Soluble Dressing Merhem Nedir , Ne İşe Yarar ?

Ciltle ilgili oluşan bazı problemli durumlarda çeşitli merhemler kullanılırken bunlardan biri de Furacin Soluble Dressing Merhem olarak adlandırılan ilaçtır.

Furacin Soluble Dressing Merhem Nerelerde Kullanılır ?

Ciltte meydana gelen ameliyat yaraları, iltihaplı enfeksiyonlar, cilt enfeksiyonları , kesik ve yırtıklar, deri ülserleri, yanıklar sebebi ile kullanılabilen bir ilaçtır.

Bir Yorum Yap