Advertorial Nasıl Yapılır

GIF Dönüştürücü

, GIF Dönüştürücü

Grafik Interchange Format olarak da bilinen GIF sayısal anlamda resim saklamak için kullanılan bir formattır. JPG formatı ya da PNG formatları gibi GIF de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bilgisayarlar söz konusu olduğunda bu tür resim saklama yöntemleri sıklıkla tercih edilmektedir. reaConverter programı bu tür işlemlerinizde kolaylık yaratmaktadır.

GIF, sosyal mecralarda sıklıkla kullanılmasıyla dikkat çeken bir yöntemdir. Bu yöntemde kullanılan araçlar da fotoğraflar ya da videolar olmaktadır. Birkaç fotoğraf veya videolardan alınan kesitler yardımıyla GIF oluşturmak mümkündür.

GIF’ler sosyal medya platformlarında kullanıldığında etkileşimi arttırabilme özelliğine sahip uygulamalar olarak dikkat çekmektedir. GIF sayesinde görsel kalitede bir kayıp yaşanmadan dosya boyutu küçültülmektedir. Bu uygulamada kayıp yaşanmadan veri sıkıştırma yöntemleri kullanılır.

GIF kullanma yönünde tercih yapan kullanıcılar bunu mizah amacıyla tercih edebildiği gibi bazı durumlarda da sosyal medya pazarlaması için bu yöntemleri kullanmaktadırlar.

Bir GIF dönüştürücüye ihtiyaç duyulması halinde reaConverter’in kullanıcılar için geliştirdiği programlardan yararlanmak isabetli bir karar olacaktır.

GIF’ler hareketli yapıları sayesinde durağan görüntülerin yaratamayacağı etkileri yaratma özelliğine sahiptir. Kişisel olarak bir GIF oluşturmak istendiğinde geliştirilen uygulamalar buna imkân tanımaktadır.

Bilgisayarlar üzerinden ya da mobil cihazlardan bu tür bir uygulamaya sahip olmak oldukça kolay bir biçimde gerçekleşmektedir. reaConverter buna imkân tanıyan bir programdır.

GIF dosyaları 256 farklı renk seçeneğine göre destek sunar. GIF dosya formatları profesyonel anlamda tercih edilmemesine rağmen kullanıcılar kişisel gereksinimlerinde bu yöntemi kullanırlar. Sosyal medya hesaplarında bu tür uygulamalardan yararlanan kullanıcılar açısından bunu gerçekleştirmek de oldukça basit yöntemlerle olabilmektedir.

Geliştirilen çeşitli uygulamalar aracılığı ile bu tür bir format kolayca yapılabilir. Basit kullanıma yönelik görseller ya da grafik logolar ele alındığında uygulama oldukça işe yara olmaktadır.

GIF oluşturulacağı zaman sabit görsellerden yararlanılabileceği gibi animasyona yönelik görseller de kullanılabilir. GIF yapma araçları kullanıcılar açısından kolaylıklar sağlarken farklı bir dosya formatını da GIF dosyasına dönüştürmek mümkündür.

Dijital fotoğrafçılıkla ilgilenenler görüntü dosya formatları tercih edecekleri zaman daha ziyade TIFF veya RAW formatını kullanırlar. Bunda bu formatların daha az kayıp yaşatması etkilidir. Ayrıca fotoğraflarda oluşma ihtimali olan keskinlik kayıpları da bu formatlarda karşılaşılmayan bir sorundur. JPG formatını daha çok amatör fotoğrafçılar tercih ederken bunda fotoğraflarda kayıp yaşanması etkili olur. Buna rağmen JPG formatı az yer kaplamasıyla dikkat çeken bir uygulamadır.

GIF dosyaları ise piksellerden oluşan animasyonlar için tercih edilen bir yöntemdir. GIF animasyonları kullanılacağı zaman düşük çözünürlüklü film klipleri de tercih edilenler arasında olacaktır.

Son dönemlerde bu tür uygulamaların daha fazla sıklıkla tercih edildiği gözlemlenmektedir. Kayıpsız bir sıkıştırmaya imkân tanıyan GIF formatı görsel saklama formatı olarak tercih edilmektedir.

reaConverter kullanılarak fotoğraf ya da videolar GIF’e dönüştürüldüğünde hem zamandan tasarruf edersiniz hem de kaliteli hizmet alırsınız. Dünya genelinde birçok kullanıcının bu uygulamayı kullanması programın en önemli yanlarından biridir.

  • Bu program sayesinde görüntülerin otomatik işlenmesinin yanı sıra birçok kolaylık da kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Programın basit ara yüzü herkes tarafından kolay anlaşılmasına olanak tanırken kullanıcı dostu oluşuyla dikkat çekmektedir.
  • Bu türde bir yazılım hizmetinden yararlanmakla toplu işlemler gerçekleştirmek istediğinizde bunu kolaylıkla yapmanıza imkân tanınmaktadır. Birden fazla dosya veya klasör bu sistemin yaratacağı kullanım kolaylığına bağlı olarak dönüştürme işlemini yaparken sorunsuz bir biçimde hareket eder.

reaConverter sayesinde birden fazla resim sizin kontrolünüz altında olur. Tek bir ufak dokunuş bu resimler üzerinde istediğiniz dönüşümleri yapmanıza olanak tanıyacaktır. İstediğiniz düzenlemeleri yapmak sizin tercihlerinize bağlı olarak şekillenecek ve uygulamanın sağladığı efektler sayesinde gönlünüzce hareket edebileceksiniz. Bir GIF oluşturmak istediğinizde bu tamamen sizin kontrolünüzde olacaktır. reaConverter’in size uygun sürümlerinden istifade etmek oldukça kolay. Basit sürüm ya da standart bir sürümle isteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkünken dilerseniz pro sürümün sağlayacağı olanaklardan da yaralanabilirsiniz.

Bir Yorum Yap