SEO

Google SEO Puanınızı Arttırmanın 7 Yolu

Bunlar acemi blog yazarları tarafından yapılan en yaygın dokuz hatadır ve düzeltilmesi oldukça kolaydır. Ancak, ne yaptığınızı ve daha da önemlisi neden yaptığınızı bilerek düzeltme sürecinin nasıl yürütüleceğini bilmek gerekir. Bu özelliklerin birçoğu yeni Bloglarda eksiktir ve bunların sunulması ve optimize edilmesi, Blogunuzun profesyonel olarak derlenmesi koşuluyla% 80’in üzerinde bir Google Derecelendirmesine neden olabilir.

1 – Blog Başlığı

Bir Sitenin Ana Sayfa Başlığı genellikle başlıkta görünür, ancak bir H1 başlığı da olmalıdır. Kısa kuyruk Anahtar Kelimelerinizin size iyi hizmet edeceği yer burasıdır. Ayrıca, başlığınız tüm boşluklar dahil 60 karakteri geçmemelidir, çünkü bu tüm Büyük Arama Motorlarının izin verdiği maksimum değerdir. Ancak 55 karakteri geçmemek, sadece güvenli olmak ve sitenizi Tüm Büyük Arama Motorları tarafından dizine eklemek daha tavsiye edilir. Nişinizi ve ortak bir ihtiyacınızı hedeflemeye çalışın, ardından bu anahtar kelimeleri Site Başlığınız Temel Yapın.

2 – H2 Başlığı

Blog Yazıları Başlıklarınız H2 başlıkları olmalı ve yine Niş ve Anahtar Kelimelerinizi hedeflemelisiniz. Sadece bu sefer Long Tail Anahtar kelimelerinizi uygulamaya çalışmalısınız. Hiçbir H1 veya H2 Üstbilgisi içeriğinde Asla Düşmanca S.E.O karakterlerini kullanmayın. Bunlar, tuş takımınızdaki kesme işaretleri, soru işaretleri ve hatta alt çizgi gibi “Üst Karakter” düğmesini kullanarak girdiğiniz karakterlerdir. İyi bir bağlantı metniniz varsa, bu, H2 başlığınız bağlamında kullanmak için de harika olacaktır.

S.E.O’nuz Eklentiler kullanılarak düzgün bir şekilde yapıldığında, her yazı kendi başına ayrı bir URL olacaktır. Bu yüzden Düşmanca S.E.O Karakterlerini kullanmamak çok önemlidir. Bu karakterler düşük bir S.E.O puanına eşit olacaktır, çünkü düşmanca URL’ler Blog Puanınızın oldukça önemli ölçüde düşmesine neden olacaktır.

Posta Başlığınız aynı zamanda bir satış konuşması değildir, yayınınızın temel mesajını göstermelidir. Kitlenize ilham vermek istediğiniz düşünceyi düşünün ve hatırlayın, bir soruna çözüm olarak yararlı bir şey sunmak her zaman işe yarar!

Mesaj İçeriği – Artık Alan Adı ve Sayfa Yetkilisi, dikkat edilmesi gereken ve 1000 – 2000 kelimeyi aşan içerikler yayınlanarak artırılabilecek diğer alanlardır. Bu, Yüksek Kaliteli Yorumların Sayfa Otoritenizi artıracağı Alan Adı Otoritenizi artıracaktır. Bu nedenle bir Spam Engelleme Eklentisinin yüklü olması ve c-Panel ayarlarınızda her zaman “Önce onaylanacak tüm yorumlar” ın uygulanması çok önemlidir.

Bunu manuel olarak yaptığınızda, yorumda verilen web sitesini tıklayın (Yeni bir pencerede aç) ve sitenin gerçekten etkin olup olmadığını görün. Ardından, sitenin gerçekten Büyük Arama Motorları’nda dizine eklenip eklenmediğini kontrol edin. Aynı şey yorumda kullanılan e-postalar için de geçerlidir, yasallığı test edin ve onaylayın Bunlardan birinin etkin olmaması durumunda, bozuk bağlantılar Blog S.E.O Puanınıza zarar verdiği için yorumu silin.

Ve sadece yazı içeriğiniz hakkında bir tavsiye; Blogunuzda asla başka bir sayfaya veya teklife başvurmayın, çünkü Yüksek Kaliteli Gönderinizi kullanmak ve aynı zamanda bir Makale olarak yayınlamak isteyebilirsiniz. Bu, içeriğinizi yayınlandığı her yerde kullanışlı hale getirecek ve güvenilirlik sağlayacaktır.

3 – Meta Açıklama

Meta Açıklaması, ziyaretçinizin neler bekleyebileceğinin bir özeti gibidir ve yine tüm düşmanca S.E.O karakterlerinden kaçınmalısınız. Meta Açıklama 160 karakteri geçmemelidir, ancak Site Başlığında olduğu gibi maksimum 155 karakter gibi daha az bir sayı önerilir.

Bu adımlar boyunca Kısa Kuyruk, Uzun Kuyruk ve Bağlantı Metni Anahtar Kelimeleriniz başlıklarınızı ve içeriğinizi bütünüyle doldurmalıdır. Ziyaretçinizin Hemen Çıkma Oranını düşürmenin tek yolu olan belirli bir kitleyi hedeflemek istiyorsunuz.

Bekle, “Hemen Çıkma Oranı” nedir? – Hemen Çıkma Oranı temel olarak Blog URL’nizi açan, ancak hemen hemen tekrar kapatan bir ziyaretçidir. İçeriğiniz ilgi uyandırdığı için site bağlantınızı açacak ve kalacak ziyaretçiler istiyorsunuz.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Yerel SEO Hizmetleri nedir ve nasıl işinizi artırmak için yardımcı olur?

Örneğin bir Diyet Ürünü arayan biri, yeni bir Düz Ekran TV gibi bir şeye ilgi duymayacak ve bu ziyaretçi sadece sitenizden ayrılacak ve başka bir Hemen Çıkma İstatistiki olacak. Anahtar kelimeler hakkında yeterince ünlem yapamıyorum, çünkü birçok yeni kişi bu araştırmayı yapmıyor ve% 3 başarı oranıyla sonuçlanan en yaygın tek hatadır.

Satış Ortaklığı Pazarlamacısı veya Blogcu olarak çevrimiçi gelir elde etmek bir Yarışma değil bir Bilimdir ve nihai bir hedef yoktur. Sadece sıkı çalışma, çok fazla araştırma ve sürekli öğrenme.

4 – Meta Anahtar Kelimeler

Bu neredeyse benim için bir sürpriz oldu, ancak Google artık Meta Anahtar Kelimeleri kabul etmiyor. Aksine, Meta Anahtar Kelimelerin varlığı sitenizin S.E.O Puanını düşürecektir. Sitenizde Meta Anahtar Kelimeler kullanıyorsanız, bunları kaldırmak ve sitenizin S.E.O Puanını tekrar kontrol etmek isteyebilirsiniz.

5 – Resim “Alt” Özelliği

Bu da benim yaptığım bir hataydı, çünkü tüm görüntülerde gerekli “Alt” özelliği mevcut olmalıdır. Bu, görüntüyü en iyi tanımlayan bir ifade gibidir. Şimdi bunu kontrol etmek için Blog c-Panel’inizdeki “Medya” yı tıklamanız ve her resmi oradan tek tek açmanız yeterlidir. Resimlerinize göz atarken Alt özelliğini eklemeniz yeterlidir.

Banner’larla, görüntü HTML kodunu düzenlemeniz gerektiğinden biraz daha karmaşık hale gelebilir, ancak henüz paniğe kapılmayın. Gerçekten olduğundan çok daha teknik görünüyor. Resim HTML, yalnızca metin widget’ınıza kopyaladığınız banner’ın kodudur ve aynı zamanda bazı bağlı kuruluş teklifleri tarafından sağlanır, ancak hepsi değil.

6 – Bir Favicon’a Sahip Olmak

Blogunuza bir sık ​​kullanılan simgesi eklemek Google Derecelendirmenizi% 15 – 20 arasında artıracak ve yapılacak en basit şey bu. Aslında, optimizasyon adımlarının çoğu oldukça basit ve gerçek anlamda kolaydır. Belirli temaların favicon ekleme seçeneği sunmadığını ve bu sadece biraz daha fazla çalışma anlamına geldiğini görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken temanızı değiştirmek ve favicon’un eklenmesini destekleyen en az 3 tema adlandırabilirim.

Her ikisi de çok önemli olan Logo ve Favicon eklemelerini desteklemek için temaları (Themient tarafından Redwaves, ThemeGrill tarafından ColorMag ve ThemeGrill tarafından Spacious) bulacaksınız. Şimdi bir Affiliate pazarlamacı olarak Logonuz hakkında bazı tavsiyeler. Her zaman sadece belirli bir ürünü değil, kendi adınızı da markalayın, çünkü seçeneklerinizi önemli ölçüde genişletir.

Ama Favicon nedir? – Örnek olarak WordPress’i kullanalım. WordPress giriş veya ana sayfasını açtığınızda, tarayıcınızın üst kısmında site başlığı sekmesinde küçük bir simge görüntülenir. “W” WordPress sembolü ile küçük bir mavi kare. Bu bir favicon ve ayrıca bir uygulama oluşturmak için resim olarak kullanılır. Tüm kişisel bloglarımın Google Puanı% 72’den az değil, yani A Sınıfı bir Site ve Gold Standardı alıyor. Şimdi herhangi bir Webmaster veya profesyonel Blogger size% 70’in üzerindeki puanların rekor sürede sıralanacağını söyleyecektir. Daha önce de belirttiğim gibi, şaşırtıcı sonuçlar için basit adımlar, ancak rekor sürede bile 3-6 ay civarında konuşuyoruz.

Sık kullanılan simgesi nasıl eklenir? – Sadece imlecinizi “Görünüm” üzerine kaydırın ve açılır menüden “Başlık” ı tıklayın. Artık blog ekranınızı soldaki açılır menüyle göreceksiniz. Ayarlarda artık favicon olan bir Site Simgesi ekleme seçeneğini bulacağınız “Site Kimliği” ni tıklamanız gerekiyor. Tercihen yaklaşık 200 x 200 piksellik görüntüler.

Kendi favicon’unuz veya Simgeniz yoksa, umutsuzluğa kapılmayın, çünkü ücretsiz olarak nasıl bir tane oluşturacağınızı hızlı bir şekilde göstereceğim. Sadece – Bu Ücretsiz Logo Tasarım Sitesi – Sadece Şirket adı ve Kategori girin ve gerisi otopilot. Daha önce de belirttiğim gibi, adınızı markalamak yerine, Şirket Adı bölümüne kendi adınızı girin. Basitçe favicon’unuzu oluşturun, indirin ve WordPress’te Site Simgeniz olarak ayarlayın.

MUTLAKA OKUMALISIN:    Web Siteniz için 5 Dönüşüm Optimizasyonu İpucu

Site Logonuzla aynı görüntüyü kullanabilirsiniz, ancak resim ayarlarında resimlerinize “Alt Öznitelik” i eklemeyi unutmayın. Resimlerinizdeki alt özellik, Google Derecelendirmenizi artırmak için kullanılan birçok taktikten bir diğeri. Ancak bu, gelecek yayınlar için ayrı bir konu olacaktır.

7 – Alan Adı Otoritesi ve Sayfa Otoritesi

Alan Adı ve Sayfa Yetkilisi 20’nin Altında – Bu iki birleşik özelliğe ulaşmak biraz daha zor. Biraz daha sıkı çalışmanın gerekli olduğu yer burası. Çoğu durumda yüzü olmayan profiller olan spam yorumlarına dikkat ederek meşru yorumlar elde ederek Alan Adınızı ve Sayfa Yetkilinizi artırabilirsiniz. Bir spam yorumu aynı zamanda, oluşturulan bir e-posta adresi ve web sitesi URL’si normal olarak Sayfa Hatası 404 olarak açılan bir “Yorum” dur.

Alan Adı ve Sayfa Yetkilisi, tüm Blog Yazılarınızın ve Sayfalarınızın kelime sayısını 1000’den fazla kelimeye çıkararak da artırılır. 2000 kelimeye kadar çıkıp sitenizin yetkisini artırabilirsiniz.

Bu birkaç adımı tamamladığınızda ve S.E.O Puan Denetleyicisi değişiklikleri kabul ettiğinde? Evet, tahmin ettiniz, blogunuzda Google derecesi% 80 veya daha yüksek olacak. 5 Google’da A Sınıfı dereceli bir siteye sahip olmanın basit adımları.

Tüm bunlar, arama motorlarının sitenizin tam olarak ne hakkında olduğunu tam olarak bilmesi anlamına gelir ve sitenizi Dizine Ekleme ve / veya sıralama için kategorilere ayırmayı daha kolay bulacaktır.

Sonuç – Aslında bu adımlardan bazıları, Alan Adı ve Sayfa Yetkilisi’nin bu hedefe yönelik son adımınız olduğu% 100 Google Derecelendirmesine yönlendirecektir. Diğer özelliklerin ve ayarların birçoğu sağlam olduğunda, kitlenize yorum yapmaları için ilham verecek ilginç ve kullanışlı içerikler oluşturmaya bırakılırsınız.

Bu aynı zamanda bir Profesyonel olarak nasıl tanınırsınız ve bu gerçek bir çevrimiçi satışın temel unsurlarından biridir. Çünkü siteniz online başarının tek “sırrı” olan içerik sayesinde Otoriteyi bu şekilde kazanmaktadır.

Ziyaretçiniz daha fazla bilgi edinmek ve hatta diğer yayınlarınızı ve sayfalarınızı ziyaret etmek zorundadır. Ancak kitlenizin içeriğinizle gerçekten ilgilenip ilgilenmediğini nasıl anlayacaksınız?

Blogunuzun analizleri içinde, ziyaretçi / görüntüleme oranınıza dikkat etmek istersiniz. Görüşleriniz ziyaretçi sayınızı aşmalıdır, fark ne kadar yüksek olursa, Blogunuza geri dönmeleri nedeniyle kitleniz o kadar ilgi çekecektir.

Geri gelen ziyaretçilerin de listenize katılma ve Blog’unuza yorum yapma olasılığı daha yüksektir, Blog kenar çubuğunuzda bir Web Formunuz var, değil mi? Eğer yapmazsanız, gerçekten yapmalısınız ve aslında oldukça basit ama “içerik kuralı” aynı kalıyor. Web formunuzu akılda kalıcı ve ilginç hale getirin, biraz renk psikolojisi uygulayın.

Açılış sayfaları, web formları ve e-posta listesi oluşturmak için kullanabileceğiniz harika bir platform, 30 ücretsiz deneme sürümünüzün olduğu Yanıt Alın. Burası aynı zamanda kendi listemi oluşturduğum yer ve hatta liste oluşturma ve tasarım konusunda 90 günlük ücretsiz bir kurs bile sunuyorlar. Sizi daha profesyonel bir Pazarlamacı ve Blogcu olarak ayırdığı için bir e-posta listesine sahip olmalısınız.

Süper başarılı tüm Katılımcı Pazarlamacıların kendi e-posta listeleri, blogları ve web siteleri vardır. Ayrıca kendi ürün ve sistemlerini paylaştıkları kendi sosyal grupları, sayfaları ve toplulukları vardır. Süper Başarılı Satış Ortağı Pazarlamacısı ile çok başarılı olmayan arasındaki tek farkın zaman olduğunu unutmayın.

Araştırma ve öğrenme zamanı, çünkü bu, tanınabilmek için yeterli bilgi oluşturmanın tek yoludur. Öğrenmeye istekli olmanız en büyük değerinizdir, çünkü tüm büyük başarı öyküleri buradan gelir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı