Göz Altı Morlukları

09.11.2020

Göz altı morlukları nasıl geçer , göz altı morluklarına ne iyi gelir , göz altı morlukları neden olur , göz altı morlukları nasıl giderilir gibi sorular göz altı morluğu problemi yaşayan insanlarca çok fazla araştırılıyor ve bizlere de yöneltiliyor.

Göz altı morlukları neden olur sorusu da çokça gelmektedir. Biz bunlara genel olarak genetik yolla geçen göz altı morlukları, düzensiz uyku, yorgunluk, stres, vitamin eksikliği, zararlı güneş ışıkları ve alerjiden dolayı etmenler olarak en bilinenleri sayabiliriz.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı morlukları kullanılacak kremlerle, sağlıklı beslenmeyle, bazı evde yapılabilecek bakım kürleri ile, düzenli uyku ile ve alınacak vitaminlerle geçebilir. Burada önemli olan kişisel etmenleri bularak sorunu kaynağından çözmektir.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Genel olarak göz altı morluklarını geçiren herşey iyi gelir. Ancak kısa vadede size fayda sağlayacak olan şeyler : Salatalık, patates, maydanoz suyu, süt vbdir.

Göz Altı Morlukları Neden Olur

Genetik miras, Düzensiz uyku, yorgunluk, stres Yetersiz sıvı alımı B, C, E ve K vitamini eksiklikleri, Hormonal değişimler, Burun tıkanıklığı, nezle Alerjik etmenler, İlaçların yan etkileri, Zararlı güneş ışınları

Göz altı morlukları nasıl giderilir

Evde yapabileceğiniz pratik yöntemler önerebilirim.. Bunlar; – Buz torbası : bu en etkili yöntemdir. 20 dakikaya göz altı morluğunu giderir. -Çiğ et: buzluktan çıkardığınız çiğ et parçasını gözünüzün üstünde bekletirseniz çok işe yaradığını fark edeceksiniz.

Kadınlar bakımlı olabilmek için birçok çözümler üretmeye çalışırlar. Göz altı morlukları nasıl geçer aramasını sıkça yaparlar. Cilt bakımı yaparlar ve gözaltı morlukları hem kadınları hem de erkekleri çok rahatsız eder. Bu morluklar yüzün güzelliğini bozmakla kalmaz kişiyi çok itici de gösterir. Bu gözaltı halkalarının birçok sebebi olduğu gibi çözüm yolları da vardır. Gözaltı halkaları kimi kişilerde sürekli olarak bulunabildiği gibi kimi kişilerde de zaman zaman oluşup yok olabilir.

MUTLAKA OKUMALISIN:   Ivermectin

İlginizi Çekebilir: Göz Kararması Baş Ağrısı

Göz altı morlukları nasıl geçer Göz altı morluklarına ne iyi gelir

  • Gözaltı halkaları uykusuzluk, alerji, ilaç kullanımı, fazla güneşte kalma gibi ince ve kılcal damarlar yüzünden oluşabilmektedir. Zaten morluk sorununuz var ise uyku düzeninize dikkat etmelisiniz ve güneşten korunmalısınız. 
  • Göz altı morlukları neden olur Gözaltı morluklarına karşı iyi gelen kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler ile gözaltı morluklarınızı saklayabileceğiniz gibi morlukları gizleyebilmek için de çeşitli kapatıcılar da kullanabilirsiniz. Göz altı morlukları nasıl geçer yaşı ilerlemiş ve astım hastalığı olan kişilerde çok fazla görülmektedir. Bu morlukları kozmetik ürünler ile kapatabilmek mümkündür. 
  • Gözaltı morlukları yüzümüzün en dikkat çeken bölgesi olan gözleri itici gösterir. Gözler yüzünden yüz yorgun görünebileceği gibi hasta bir görünüşe de sahip olursunuz. Bu kötü görüntüden mümkün olduğunca kurtulmak için beslenme vaktinize de oldukça dikkat etmelisiniz. Ayrıca hayatınızı düzene sokmanız gerekir ve sıcak soğuk gibi mevsimsel koşullara dikkat etmeniz gerekmektedir ve sağlıklı olarak belirli bir tempoda spor yapmanız gerekmektedir. 
  • En iyi çözümlerden birisi gözaltı morluklarına karşı düzenli uyumaktır. Düzenli uyku modern hayat düzeyinde biraz zor görünse de başarabileceğiniz bir iştir. Bunun için işlerinizi planlı yaparak uykunuza düzenli ve yeterli vakti ayırabilirsiniz. 
  • Soğuk salata ile kompres : Göz altı morluklarına ne iyi gelir Gözaltı morluklarından geçici bir süre için kurtulmak istiyor iseniz bu bölgelere soğuk salata dilimleyerek kompres yapabilirsiniz. Böylece bu bölgedeki kılcal damarlardaki kan akışı yavaşlar ve kan sızdırmaları da azalır. 
  • Doktora başvurun : Eğer anlatılan bütün yöntemleri uygulayıp da gözaltı morlukları iyileşmiyor ise mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Uzman doktorlar ile tedaviye birlikte karar vermelisiniz ve gerekli tedaviye başlamalısınız. Koca karı ilaçları gibi alanlardan duyulan maskeleri denemeden önce bir uzmana başvurmalısınız. 
MUTLAKA OKUMALISIN:   1 Haftada 10 Kilo Verdiren Yoğurt Kürü

Göz altı morlukları nasıl geçer, Göz altı morluklarına ne iyi gelir – göz altı morlukları için, göz altı morlukları neden olur başlıklı yazımızın sonuna geldik. Unutmayın sağlıklı beslenmek herşeyin başıdır ve doktorunuza başvurmadan kesinlikle birşey yapmayınız.

İlginizi Çekebilir: Sarı Kantaron

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

cerrahi bone
doktor bonesi
tesettür cerrahi bone
hemşire bonesi medwoox cerrahi bone modelleri